Vydržely jste chodit celé těhotenství poctivě do práce?

karlajasmine
28. kvě 2015

Ptám se, protože jsem z práce čím dál více unavená a přemýšlím,jak to tam budu zvládat ve třetím trimestru až bude venku teplo a já budu otekla..nehledě na to,že už teď jsem daleko méně produktivní,než jsem bývala. Pracuju v kanceláři,takže to není tak náročné,ale celý den sedět,poslouchat dotazy klientů a kolegů..už mě to ubiji trochu. Šéfova mi dala najevo ze se mnou přes léto hodně počítá ale trochu se bojím ze ona nechápe ze můžu kdykoli lehnout s komplikacema. Co vy,chodila jste některá bez neschopenky a bez dovolene až do mateřské do práce?

lucaaak
28. kvě 2015

Ono je to hodne individualni, s prvni jsem chodila do prace do posledni chvile, pritom jeste delala v 7. mesici statnice a autoskolu. O vikendech na hory a bylo mi fajn. Ted s druhym jsem od 2. mesice doma kvuli velkym nevolnostem,ktere mi skoncily nekdy ve 4. mesici, a pak uz jsem se do prace nevratila, citila jsem se dost unavena, bolesti zad apod. Jsem rada, ze zvladnu neco udelat doma, uvarit a konec.
.. A hory nedavam, funim jak lokomotiva, po par kilacich jsem k.o. 😀 Tim chci rict, ze kazde tehotenstvi je jine a zalezi opravdu jen na tobe, jak se citis a pokud to nepujde, nelamala bych to pres koleno. A sefove jsou od toho, aby si i s nenadalou situaci poradili..

ckei
28. kvě 2015

Já bych poctivě dochodila, na MD jsem měla nastupovat na konci srpna....bohužel mi 17.7. řekli, že mám výrazně zkrácený čípek (2,4cm) a byla mi nařízena PN....ale jinak bych chodila, co to šlo, neboť jsem žádné jiné problémy neměla.

ninive211
28. kvě 2015

@ckei Jo, tak já měla v podstatě to samé, i termínově, na MD jsem měla nastupovat začátkem září a na PN jsem byla od 25.7. Ten čípek měl zřejmě souvislost s velkou bolestí od zubů, co jsem měla týden předtím (i gynda mi to zpětně potvrdila, že to může souviset). Když jsem odcházela na PN, tak mi naměřila čípek 2 cm! Tři dny na to v porodnici na rizikovým, kam mě poslal, naměřili 2,9 a kolem těch 3 cm se to už drželo. Nejdřív jsem měla strach, že předčasně porodím, a nakonec jsem rodila týden před TP plánovaným císařem s tím, že jsem ani nevěděla, co jsou to poslíčci (zato roztahování vazů, to bylo něco!)

nae
28. kvě 2015

Jasné, chodila som až do konca 34.tt, kedy som išla na MD. Uznávam ale, že od toho 32.tt už som bola viac unavená a na MD som sa fakt tešila. Časť pracovnej doby som trávila v pohybe a časť sedavo.

karlajasmine
autor
28. kvě 2015

Diky holky, dost casto tu jsou diskuze o tom, jak jdou tehotne hned na neschopenku, tak uz jsem si rikala, ze jsem divna, ze chodim do prace..tak jsem rada, ze je nas vic. Ja jsem typ cloveka, ktery se obzlvast doma hned zacne nudit, takze predstava omezenych vychazek je pro me taky peklo.. navic se docela o vsechno strachuju (hlavne ted v tehotenstvi) a doma bych asi prevazne sedela a premyslela.. Navic mame byt, ne barak, takze byt je uklizeny za chvilku a nevim, jak bych se zabavila..
Takze budu doufat, ze bude nadale vsechno bez komplikaci.
Jedine, co me trochu stresuje, je prave to ocekavani moji sefove, ze mi v podstate na rovinu rekla, ze se mnou bude ted v cervnu a v cervenci hodne pocitat, a to ja ji proste slibit nemuzu, ze tam budu.. stejne jako jste nektere psaly, muze se stat ze ze dne na den odejdu na rizikove a tohle ja proste neovlivnim 😒 Ale to asi neni muj problem.

kacaba85
28. kvě 2015

Ano. V 7. měsíci jsme ještě jeli na dovolenou do hor a k moři. Do 9. měsíce jsem aktivně tancovala. Jde to, ale neni to samozřejmé. Beru to jako dar.

ninive211
28. kvě 2015

@karlajasmine Jako pokud jsi na PN od začátku, tak je jasné, že se nejpozději po pár týdnech začneš fakt nudit. Já byla na PN cca měsíc ke konci, kdy už i to bříško mi začínalo dávat trochu zabrat, a těch pár dnů "nudy" jsem si naopak užívala - válení v posteli, koukání na seriály, čtení knížek, Koníka...spousta žen začne na PN plést, háčkovat apod. Po porodu už potom často moc času na nudu není, zejména pokud bys měla náročné dítě, takže já jsem se "nudila" ráda 🙂 Nevím, kdy ji jindy se budu takhle nudit 🙂
Jinak s tím očekáváním od šéfové - to bych brala jako její problém, ví, že jsi těhotná, předpokládám, že si je vědomá, že se může kdykoliv "něco" pokazit...kdybys měla ze dne na den nařízenou PN s přísným klidovým režimem (=v posteli a vstát tak na záchod a do ledničky pro jídlo) jako já, tak co by ona s tím udělala? Nic. A ty tohle většinou ovlivnit nemůžeš (nebo jen minimálně).

whitelilith
28. kvě 2015

Do konce 8 mého jsem chodila do práce standartne a pak to musela omezit (začalo mi tvrdnout břicho), ale i do porodnice jsem jela s tím, že nerodím a byla sbalena do práce 😀

babulinkab
28. kvě 2015

Ano, chodila jsem celé těhotenství do práce a to i přes to, že to léto bylo opravdu parné a byly téměř 40 stupňová vedra.

nikaak
28. kvě 2015

@mysonek tim ze jsem byla vrchni jsem zarizivala hlavne chod domu, takze se to dalo. A protoze jsem se citila dobre, tak me prislo zbytecny sedet doma.. 🙂 nerikam ze nebyly dny kdy jsem si vzala dovcu, ale jinak jsem to zvladala 🙂

bajana
28. kvě 2015

@karlajasmine samozrejme,som OSVC, do cca 30tt som učila 40h týždenne, 2x do týždňa do 20.45...do 35tt som stále mala nejaké hodiny, a to som dochádzala vlakom aj električkou...rodila som v srpnu 😉

blondynka400
28. kvě 2015

@karlajasmine u druhého jsme měla podobný termín jako ty (listopad). Chodila jsme do práce absolutně normálně, dokonce i déle než je běžné, do 39tt. V pátek jsem byla ještě normálně v práci a v pondělí jsem porodila 😉 A neviděla jsem v tom jediný problém, co doma....

madrilena
28. kvě 2015

@karlajasmine ano (krom jedné chřipky); taky jsem byla unavená a setkala jsem se s nepochopením od bezdětných, ale nedovedu si představit, že bych jen tak měsíce dřepěla doma; o finanční ztrátě nemluvě; těhotenství není nemoc, v některých zemích makají ženské až do porodu a pak jdou na mateřskou na dva měsíce

jhhd
28. kvě 2015

Já jsem kromě šesti týdnů na začátku prvního těhotenství , kdy jsem ležela doma s hematomem, chodila do práce pořád a byla jsem za to strašně ráda. Doma bych se zbláznila a stejně bych miminku nic nepřipravila. Doma mi klesa absolutně veškerá morálka a chuť něco dělat. Prostě jsem byla úplně otrávená. Na mateřskou jsem nastoupila šest neděl před porodem a stejně jsem chodila do práce vypomáhat většinou tak na 4 hodiny denně. Ještě 14 dní před porodem jsem školila celý den 30 lidí a byla jsem úplně v pohodě a spokojená. Pak se mi zablokovala kostrč, nemohla jsem sedět a s prací byl útrum. Zůstat doma pro mě bylo utrpení.

Těď čekám druhé dítě a jsem s dcerou na rodičovské, do práce chodím na 20 %. Věřím, že pokud se situace nějak nezkomplikuje, vydržím v práci až do nástupu na mateřskou.

ivet1987
28. kvě 2015

Já chodila poctivě celé těhotenství absolutně pořád až do konce 🙂 Ale nebývalo mi vůbec špatně, nezvracela jsem. Sice unavená, nevyspaná, ale dalo se to.

karlajasmine
autor
28. kvě 2015

Ja teda na zacatku kazde rano pred praci doma zvracela a rikala si, ze do te prace nedojdu.. ale pak se tohle zlepsilo, ted uz mi zustala jenom ta unava 🙂 Tak snad to tak bude i nadale.

desencanto
28. kvě 2015

Ano vydržela jsem první těhu až do zqkonem dané lhuty.. a ted snad vydržím taky 🙂

zuzajda20
28. kvě 2015

Ja šla 6 týdnů před z jedné práce (mam dvě)a v druhe jsem skončila ráno a odpo nastoupila do špitálu na plánovaný císař.ted podruhé jsem od zacatku na nemocenské.

kata1988
28. kvě 2015

já měla teda kliku, týden kdy mi bylo fakt špatně a točila se mi až hlava jsem si "vyžrala" na okolo silvestra. Pak mi bylo asi přes čtrnáct dní někdy víc někdy míň špatně, ale zabíraly mi zázvorová lízátka 😉, naštěstí dělám hlavně v kanclu, poletování ve výrobě mám zakázané (olovo,kyselina). Teď jsem na konci 29.tt, ještě mám v plánu oddělat 3týdny, pak si vybrat pár dní dovolené a od 1.7. nastoupit na MD a zbytek dovolené si vyčerpat mezi MD a RD. 🙂

evulina77
28. kvě 2015

já chodila u první dcery do práce až do začátku mateřské a na ni jsem nastupovala 6. týdnů před porodem a pak jsem tam ještě asi 14 dní chodila pomáhat. Předávala jsem klienty a bylo kolem toho spousta práce. Pak už mě tam šéf nechtěl vidět, se bál, že mu tam porodím... 😀

pratensis
28. kvě 2015

Ahoj, taky jsem vydržela - pracuji u pc a v laboratoři (ale nic nebezpečného pro mimčo). Snažila jsem se nepřepínat a také povznést: vydržím do konce - vydržím, nevydržím - ono se to beze mě nezblázní. Sice bylo dost věcí, které na mě závisely a bylo potřeba stihnout všechno převést na kolegy... ale prostě ty a zdraví tvého dítěte jsou v tomhle případě na prvním místě. Takže ze svého pohledu bych ti radila zaujmout nějaké podobné stanovisko. Netrap se dopředu, prostě když to půjde, tak ok, když ne, tak taky ok a není to tvoje starost. 🙂

petapetruska
28. kvě 2015

..ahoj..ja myslim,ze az se na to nebudes citit,tak jdi klidne na PN...ja mam chodit jeste dva mesice..snazim se,ale az proste nebudu zvladat tak na to prdim...chtela bych to vydrzet do konce,protoze ty omezeny vychazky jsou hloupy,ale kdo vi....praci mam sice jednoduchou,ale dojizdim skoro dve hodiny tam a dve zpet,takze me unavuje spis ta cesta....ja jsem Rada za kazdy tyden,ktery dam🙂 zu ted jsem pro sebe hrdina a dalsi dny zu jsou pro me jen plus🙂

zmrz_lina
28. kvě 2015

Chodila jsem až do nástupu na MD 6 týdnů před TP. A taky jsem si připadala divně, protože dneska už se to asi moc nenosí a těhotné jsou radši doma, i když jim dost často nic není.

ckei
28. kvě 2015

@ninive211 já taky rodila týden před plánovaným císařem 😀

dasara
28. kvě 2015

já nastupovala na MD 6 týdnů před plánovaným termínem, ale do termínu porodu jsem do práce docházela ještě tak 2x - 3x týdně na 4-7 hod. V den termínu porodu jsem šéfovi odevzdala klíče od práce a rozloučila se Rodila jsem až za dalších 10 dní. V práci se to zvládat dalo - dělala jsem hlavní účetní. Často jsem se procházela po firmě, abych jen neseděla. Ke konci (jak už jsem byla na MD), tak to bylo náročnější. Náročné to bylo ještě 1.trimestr, kdy jsem byla strašně unavená a po obědě si často "zdřímla" u PC 😀 naštěstí jsem měla kancl sama pro sebe, šéf jezdíval hodně pryč a kolegové většinou za mnou nechodili a když náhodou mě vytrhli ze spánku, tak to brali s humorem 🙂
Je to asi na každém.... já měla těhu celkem v pohodě. Malá akorát měla po porodu problém s nožičkama - museli jsme choit hodně na rehabilitace a ještě jí nožky fixovat. Prý to bylo z toho, jak jsem hodně pracovala a seděla - že jsem ji utiskovala v bříšku. Brzy se to dalo do pořádku, dnes na ní není nic znát 🙂

veruska007
28. kvě 2015

Chodila jsem. Naposled jsem byla v pátek. Byla jsem mrtvá únavou a těšila se, že si dám dva týdny před porodem fakt leháro. Jenže když miminko zjistilo, že v pondělí ráno nejdu do práce, tak zazmatkovalo a vypustilo si bazének...
😅
Ale nelituju.

dasara
28. kvě 2015

@karlajasmine šéfové bych slíbila, že pokud to bude v tvých silách, tak že pomůžeš a do práce chodit budeš. Že je pro Tebe ale důležitější zdraví Tvého dítěte. Stejně jsem to řekla mému šéfovi hned na začátku. Že bych ráda chodila do práce co nejdéle, ale že pokud bych měla nějaké komplikace, že zůstanu doma. Naštěstí nebyly a já byla ráda, že můžu chodit do práce, i když mě dr. od začátku přesvědčoval, že můžu zůstat doma...

mykolaapsi
28. kvě 2015

Chodila jsem až do nástupu na MD - 6 týdnů před TP, a pak ještě 2 týdny zaučovat.

77moona
28. kvě 2015

Ano, na mateřskou jsem nastoupila šest týdnů před termínem porodu. Dojíždění do práce a z práce mi navíc každý den trvalo téměř tři hodiny.

dokument
28. kvě 2015

ja, nemela jsem narok na materskou. Ale sef u me stejne nepotreboval, takze jsem nechodila ve vysledku. Ale nebyl duvod, nechodit, ja jsem zpivala, tak to je trosku jina prace. Nemela jsem absolutne zadne potize, cili, kdyby me potreboval, klidne bych tam mohla chodit az do porodu. Mesic pred porodem jsem jeste v praci byla na nejakem vyjezdu (po CR)