Přechod z rodičáku na novou mateřskou

deniskha
27. kvě 2019

ahoj holky prosím o radu 30.6 mi končí rodičák u dceri a jelikož jsem těhotná tak 31.7 mužů nastoupit na mateřskou (smlouva na dobu neurčitou atd...) jenže mám mezitím měsíc. Do práce jít nemůžu, ale otázka zní mužů na nemocenskou hned prvního 🙂 nebo musím mít jeden den ,,odpracovaný,, mockrát děkuji 🙂

pribylovapetra
27. kvě 2019

Nejsem si jistá, ale pokud jste na rodicaku nepracovala,nedostanete PPM,ale primo rod.prispevek ktery je nižší. Nemuzete si ten rodicak prodlouzit do cervence? Kdyby to navazovalo,dostala byste původní mateřskou. Aspon ja to tak mela.

kamila12345678
27. kvě 2019

Ahoj holky chtela jsem se zeptat nemate nekdo skusenost, jsem na nemocenske ale smlouva mi teď skoncila a oni mi poslaly vypoved, tak sem se chtela zeptat normálně muzu 6 tydnu pred porodem zadat o mateřskou? Mela bych byt v ochrane lhute děkuji

nolies
27. kvě 2019

@deniskha Ahoj, nárok na MD samozřejmě máš. Co se týče neschopenky, tak můžeš hned první den. 😃

nolies
Autor odpověď smazal
Zobraz
nolies
27. kvě 2019

@kamila12345678 ahoj, moc tomu nerozumím. Měla si smlouvu na dobu určitou? Tam výpověď neexistuje. Jinak pokud jsi v ochranné lhůtě, tak samozřejmě máš nárok na MD.

miba10
27. kvě 2019

@deniskha nárok na mateřskou samozřejmě máš. Já také předcházela z rodičovské na mateřskou a mateřskou mám stejně jako u prvního.
Jinak nastup na neschopenku. Jinak se to asi řešit nedá. Pak ještě jak je psáno výše, prodloužit rodicak

deniskha
autor
27. kvě 2019

@nolies super moc děkuji 🙏 snad to ten.mesoc přežijí na vycházkach 😆😆😆

deniskha
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
j.a.n.i
27. kvě 2019

@deniskha A ditko je narozene 30.6.?

pribylovapetra
27. kvě 2019

@miba10 narok na mateřskou by byl 100% pokud by sla pani z rodicaku primo na MD, to by pak materska byla stejna jak u prvniho dítěte. Ale pokud je mezitim měsíc prazdna?? Na nemocenskou pani muze jít, ale asi by bylo lepsi zavolat na socialku jak se to pak pocita? Aby nevzali materskou kvuli 1 měsíci.

kamila12345678
27. kvě 2019

Jsem od unora na neschopence. Smlouvu sem mela na rok jen do 16.5. 2019 přišel mi dopis ze mi smlouvu neprodlouzily. Tak se ptam zda muzu tech 6 tydnu pred porodem ukončit neschopenku a pozadat o matetskou dekuji za rady

kamila12345678
27. kvě 2019

@nolies ano na dobu určitou. Tak nevím prisel mi jen dopis

larascont
27. kvě 2019
Uživatel larascont je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od larascont.

@deniskha také si myslím že pokud si můžete prodloužit rodičák ( první dítko ještě nemá 4 roky tak můžete) tak pak nastoupíte na druhou mateřskou 😉

nolies
27. kvě 2019

@pribylovapetra A proč by ji kvůli neschopence nedali MD? Splňuje obě podmínky. Jak to, že je zaměstnaná, tak to, že je účastna na nemocenském pojištění. Je to naprosto stejny, jako by byl ten měsíc v práci.

nolies
27. kvě 2019

@kamila12345678 Aha, tak to není výpověď. 😃 Ano, můžeš jít 6 týdnů.

lenoulinkaa
27. kvě 2019

@pribylovapetra nic ji brát nebudou. Když nastoupí na další PPM do 4 let věku dítěte, tak bude mít stejnou jako na 1. dítě.

miba10
27. kvě 2019

@pribylovapetra proč by ji měli brát mateřskou??? Kuli neschopence? 😂 To fakt ne no. Já měla takhle kamarádku a ta byla víc než měsíc na pn a mateřskou normálně dostala jako na první dítě.

deniskha
autor
28. kvě 2019

@j.a.n.i nn malá 7.6 ale rodicak mám do konce měsíce

nolies
28. kvě 2019

@deniskha a mluvíš o rodičovské dovolené, nebo o příspěvku?

j.a.n.i
28. kvě 2019

@deniskha Tak to si ale povinna 8.6. nadtoupit do prace nebo se se zamestnavatelem dohodnout treba na neplacem volnu. Jeho nezajímá do kdy mas rodicak, ale do kdy mas RD a ta je maximálně do 3. narozenin.

deniskha
autor
28. kvě 2019

@j.a.n.i já to mám do 30.6 a měla jsem jen dvou letou 🙂 tohle mm zjištěné

nolies
28. kvě 2019

@deniskha tam to si můžeš prodloužit RD až do nástupu na MD. Zaměstnavatel ti musí vyhovět. Nebo i ta neschopenka je možnost.😃