Příspěvek v těhotenství - když jsem předtím byla propuštěna a chodila na brigády

anetakourilova97
15. lis 2018

Ahoj holky jdu s dotazem.. třeba mi zde poradíte jelikož jsem bezradná. Ukončila jsem pracovní poměr k 1.breznu 2018 a poté jsem měla čiste brigády jelikož jako barmanku mě nechtěli hned zaměstnat na hpp jelikož se jim prý neosvědčily některé a bylo moc papírování. 25.kvetna 2018 jsem zjistila ze jsem těhotná.. bylo mi řečeno ze nemám nárok na nic... a tak jsem na rizikovem doma už 6 mesici bez peněz ... samozřejmě přítel pracuje jak ďábel ... podle toho co čtu tak čtu o nějaký 3 měsíční lhůtě ... a pokud jsem odesla z baru 1.brezna a otěhotněla 25.kvetna tak mám nárok nebo já už to vážně nechápu... kdo mi poradi budu mu moc vděčná.. každá koruna se hodí.... děkuji maminky ❤️

andelka
15. lis 2018

@anetakourilova97 ochranná lhůta platí pro období mezi koncem smlouvy a nástupem na md, je max 180 dní nebo tak dlouho,jak trvalo poslední zaměstnání. Vychází to zhruba tak,že aby to vyšlo,musela bys být na konci smlouvy aspoň v 9 tt. Jak je to s brigádami nevím, záleží jaké to byly smlouvy,zda se z toho odvádělo pojištění,abys měla nárok na PPM. Jinak holt budeš mít až od porodu rp.

anetakourilova97
autor
15. lis 2018

@andelka byla jsem zaměstnana tam na hpp 3 měsíce ... a brigáda je mi asi jasná že se tam nepočítá ...

j.a.n.i
15. lis 2018

@anetakourilova97 Budeš mít nárok až od porodu na rodičovský příspěvek. A jinak tedy pokud si měla odpracovaných 12 měsíců za poslední 2 roky, tak máš nárok na podporu z UP.

ocetnicek
15. lis 2018

Bohužel nemáte nárok na nic. Jedině nastoupit na nemocenskou do 7 dnů od ukončení pracovního poměru, ale to jste ještě těhotná nebyla, jak jsem si přečetla. Odpracováno 270 nemáte a ochrannou lhůtu 180 dní od konce pracovního poměru nestihnete. Takže až po porodu rodičák. Jediný přísun peněz pro vás bude teď asi brigáda při těhotenství.

andelka
15. lis 2018

@anetakourilova97 já jsem s prvním a druhým dítětem taky na nic nárok neměla, otěhotněla jsem 2 měsíce po promoci,měla jsem jen sem tam brigádu. Holt se musí postarat partner. Už to máš za pár a od porodu bude rp. Budeme asi tak stejně,já též zjistila těhotenství koncem května.

anetakourilova97
autor
15. lis 2018

@andelka přítel se stará jak muže nemůžu říct křivého slova .. neustále přesčasy a víkendy v práci ...

anetakourilova97
autor
15. lis 2018

@ocetnicek jsem na rizikovem ...

makronka222
15. lis 2018

Jestli jste v najmu, jdi si jedine pro prispevek na bydleni, pokud bydlite ve svem, tak to vydrzet a RO napsat na chlapa, pokud ma alespon ofiko 15, aby sis mohla dat vysi dle sebe a ne dostat tu almuznu 3800 a nemuzes s tim hybat

j.a.n.i
15. lis 2018

@makronka222 Chtelo by to aktualitovat informace, kazdy muze volit do 7600,-

anetakourilova97
autor
17. lis 2018

@j.a.n.i ze jo? Ze už to nezáleží na ničem ale člověk si muže volit do této částky ?

anetakourilova97
autor
17. lis 2018

@makronka222 to už není ne ? Normálně do 7600,-

j.a.n.i
17. lis 2018

@anetakourilova97 Přesně tak, bez ohledu na cokoliv lze volit 7600,-