Proplacení dovolené na mateřské dovolené. A co OSVČ?

Chtela bych vsem zamestnankynim poradit,, aby si nechaly od sveho zamestnavatele proplatit dovolenou, kterou si nemohly vybrat z duvodu materske dovolene. Nejsem z oboru, ale dozvedela jsem se, ze pokud jste roce 2011 nastoupily na materskou dovolenou a odpracovaly 60dni mate narok na to, aby vam zamestnavatel proplatil dovolenou (celych 20-25 dni), kterou jste si nemohly vybrat v roce 2011 z duvodu materske dovolene. Malo kdo o tom vi, je to pry teprve 3 roky stary zakon.Treba to tady nekdo z oboru lepe vysvetli a osvetli, protoze me to prijde dost neuveritelne - uz jsem si to overovala na CSSZ. Zajimalo by me, jestli maji na neco takoveho narok i OSVC ?
cizinkaa
5. zář 2016
@hhaannii Jakože máš ve smlouvě třeba 60 Kč, ale dávají ti bokem víc?
xpila
5. zář 2016
@hhaannii Není to náhodou tím, že jsi dostala dovolenou jen za určitý počet dní a zbytek dostaneš v následujícím měsíci? Ono totiž dovolená se neproplácí, ale čerpá, a logicky za ten měsíc nemůžeš vyčerpat víc dní dovolený, než kolik bylo pracovních dní...
cizinkaa
5. zář 2016
@xpila Má odčerpáno 16 dní z nároku 20. Odvody a vše je ok, otázka je, co je ve smlouvě...
hhaannii
5. zář 2016
Jo to vim, ze mam odcerpano 16 a jeste ctyri mi proplati tento mesic...

Začni psát odpověď...

Odešli