Rodičovská dovolená - smlouva na dobu neurčitou

martisek11
27. kvě 2019

zdravím,
mám dotaz ohledně práce a rod.dovolené, kdo tomu prosím rozumí?
mám smlouvu na dobu neurčitou u zaměstnavatele, současně jsem na rod.dovolené, která mi končí na konci srpna, a do práce se již vracet nebudu, nyní jsem dostala nabídku a nastoupím už v červnu na prac.poměr plný úvazek do nové práce,,
a otázka zní, je to možné být stále do konce srpna zaměstnána u bývalého zaměstnavatele a mít rod. dovolenou a zároveň už v červnu nastoupit do nové práce na smlouvu na dobu určitou ??
nevylučuje se tak něco?
díky prosím jen o odpovědi kdo tomu opravdu rozumí,,díky

nolies
28. kvě 2019

@editah222 a jak chtěla řešit tu výpovědní lhůtu, kterou by musela odpracovat? Pokud po tobě chtěla klasickou výpověď?

barchen
28. kvě 2019

@martisek11 Ahoj, můžeš pracovat u nového zaměstnavatele do toho konce srpna nebo pak i dál. Pak ale po dnu 3 narozenin tvého dítěte musíš nastoupit do původní práce nebo mít ukončený pracovní poměr. To znamená, že musíš počítat s výpovědní lhůtou 2 měsíce, takže dát výpověď už ke konci května, příp. v červnu (nevím, kdy přesně má dítě 3 roky) aby ta lhůta běžela. Případně se můžeš domluvit s tím původním zaměstnavatelem na ukončení dohodou ale to musíš taky začít řešit už teď, pokud nevyhoví, jsou tam pořád ty 2 měsíce. Není možné prostě jen tak nenastoupit do práce po skončení RD, je to porušení zákonníku práce a to by nebylo pro tebe moc dobré v případě dalších prací. Nová práce se s RD nevylučuje, pouze tomu novému zaměstnavateli musíš říct, že si na RD kvůli odvodům zdravotního pojištění. A ještě jedna drobnost, bylo by fajn si zjistit, jestli tvůj původní zaměstnavatel nemá v pracovních směrnicích klauzuli o tom, že v průběhu RD musíš oznámit práci pro jiného zaměstnavatele (jinak je to porušení prac. kázně). Je to z důvodu ochrany současného zaměstnavatele, zejména větší firmy tohle mají běžně ve směrnicích. Pozor: v pracovní smlouvě to mít nemusíš, ta se odvolává dál právě na ty směrnice.

editah222
28. kvě 2019

@nolies jednoduše, chtěla ten klasický nesmys: výpověď dohodou 🙂 V tomto případě ne, ale už jsem parkrát měla rozvázání pracovního poměru dohodou s odstupným.

martisek11
autor
29. kvě 2019

@kittyy17 šlo by také nechat rod.dovolenu do konce srpna (syn bude mít 3 roky až v lednu teprve), nyní v červnu nastoupit do nového zaměstnání-zkušeb.doba 3 měsíce, pokud mě práce vyhovovat nebude mohu skončit, tím mám pro sicher tu předchozí práci s dobu neurčitou, pokud bych nyní nedala výpověd v prvním zaměstnání, počítám s tím že se dohodnu v srpnu na výpovědi dohodou, pokud to neprojde, zaměstnavatelzamítne, tak mám možnost eventuálně si rod. dovču ještě prodloužit do ledna ne? a výpověd s dvojměsíč.lhůtou podat třeba v listopadu až, také by tak šlo ne?😉

martisek11
autor
29. kvě 2019

@barchen syn má 3 roky až v lednu,,právě pokud by zaměstnavatel kde mám smlouvu na dobu neurčitou nesouhlasil výpovědí na dohodu, měla bych v plánu si eventuálně rod. dovču dál prodloužit do toho ledna 2020, to by šlo ne? jeto v případě, že v novém zaměstnání by mi to nevyšlo..a skončila třeba po měsíci..

nolies
29. kvě 2019

@martisek11 ano, do 3 let musí vyhovět. 😃