Rodičovská - zánik pobočky, co dál? Co ochranná doba?

mishacsek
6. dub 2014

Ahoj maminky,
mám dost speciální dotaz, nevím zda je tu nějaká laická odbornice 🙂
Jsem momentálně na rodičovské, malý má 16 měsíců, zároven pro stejného zaměstavatele u kterého mám ochrannou lhůtu při době neurčité pracuji už skoro rok na dohodu, ALE! naše pobočka nebude na daném místě pokračovat, tudíž přijdu v červnu o místo - resp. o obě místa.. na odstupné nárok mít budu - ve smlouvě mám jen druhou pobočku a na té náhradní místo není... ale ted co dál? jak se vypočítá odstupné? nedostanu větší když dělám na dvě smlouvy?? co ochranná doba?? budu mít nárok potom na podporu? díky moc 🙂

j.a.n.i
7. dub 2014

@mishacsek Ne, odstupné větší mít nebudeš, protože z dohody žádné nenáleží. Jinak nárok na podporu mít budeš, ale k její výši záleží, zda pracuješ na dohodu o provedení práce nebo na dohodu o pracovní činnosti a zda odvádíš sociální a zdravotní a jaký máš plat.

mishacsek
autor
7. dub 2014

No na té původní smlouvě než jsem odešla na mateřskou - rodičovskou - ta byla na dobu neurčitou a dohoda potom co jsem dělala při rodicaku taky.. Mateřskou jsem brala cca 14 tis., rodicak mám 2 roky, - v červnu teď bude 1. Rok.. No a při ty dohodě vydělávám taky kolem 14. Ale myslím ze podporu nestihnu a budu hledat zase něco hned od června 🙂

mishacsek
autor
7. dub 2014

Jo a dělám na Dpc.. Ta druhá při rodičovské pro stejného zam. Myslím nesmí běžet. Diky za tvou odpověď..

j.a.n.i
8. dub 2014

@mishacsek Tak to by se podpora počítala z té dohody, ale musíš obě smlouvy ukončit ke stejnému datu nebo tu dohodu později.