Nárok na PPM po ukončení rodičovské dovolené

louka219
15. čer 2018

Ahoj,
chtela bych se zeptat, zda mi vznika narok na dalsi materskou, kdyz jsem momentalne na rodicovske dovolene? Narok na PPM jsem pred tim mela. Problem je v tom, ze zamestnavatel zemrel, dle toho, co jsem pochopila, tak po uplynuti 3 mesicu od smrti zamestnavatele, mi pracovni pomer zanika (firmu nikdo neprevezme). Jak je to v pripade umrti zamestnavatele? Budu mit nejaky narok na dalsi PPM? Tehotna nejsem a jeste pul roku to neplanujeme, tudiz ochranna lhuta 180 dni se me tykat nebude.

blahova_andrea
15. čer 2018

@louka219 tak pokud zaměstnavatel zanikl, tak ti skončil pracovní poměr a tudíž nemáš nárok na PPM

louka219
autor
16. čer 2018

a neni neaka vyjimaka, kdyz jsem na RD? vim, ze nektere pripady vypovedi jsou platne az po ukonceni RD

lachtanice86
16. čer 2018

Ale pokud zaměstnavatel zanikne jak by si chtěla mít výjimku. Nebudeš mít pracovní poměr

blahova_andrea
16. čer 2018

@louka219 nějak nechápu jakou výjimku máš na mysli. dokud jsi na rd, tak jsi na rd, nebo spíš tedy pobíráš rp. ale na to, aby jsi mohla mít další ppm, musíš splňovat několik věcí a ty je splňovat nebudeš

janaelia
16. čer 2018

Pokud zamestnavatel zemrel a nikdo ho neprevezme, tak ti pracovni pomer zanika a jestli jsi na rodicovkse dovolene to moc neovlivni, protoze zamestavatel proste zanikl.

louka219
autor
25. čer 2018

Dekuji za odpovedi