Syndrom vyhoření, máte zkušenost?

misulka84
14. lis 2017

Milé maminky, vždy zde od všech dostanu dobrou radu 🙂 Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti se syndromem vyhoření? jak jste se léčily, opustily jste stávající zaměstnání? děkuji

westie
14. lis 2017

@misulka84 Resila jsem s psychologem/koucem. Identifikovali jsme, proc k tomu doslo a na tom pracovali. Ale je pravda, ze byla snaha i ze strany zamestnavatele. Myslim, ze neni nutne opoustet stavajici zamestnani, kdyz se dobre odhali pricina a da se s ni pracovat.

sheala
14. lis 2017

Jako psycholog to řeším s klienty často. Nemusí být nutné opustit práci, ale odborná pomoc je potřeba.

misulka84
autor
14. lis 2017

@sheala to ano, ale když vím, že frustraci a stres způsobuje ta práce, tak tam přeci nemůže člověk zůstat?

sheala
14. lis 2017

@misulka84 jak psala westie, je otázka, odkud to vlastně přišlo. Může to být čistě o nespokojenosti v práci (tehdy to ale zase nemusí být vyloženě vyhoření), ale může za tím být spousta jiných důvodů (namátkově vývojový krize, nějaká životní událost, ale i zdravotní problém), kterej ten pocit "vyhoření" a s tím spojený symptomy způsobuje. Je to hrozně individuální. Právě na odlišení možné příčiny a další řešení by bylo fajn se poradit s někým, kdo dovede pomoct. Držím palce 🙂

anguly
14. lis 2017

Já jsem podstoupila psychoterapii... Dlouho jsem se bránila odejít z práce, ale pak když jsem odešla, hrozně se mi ulevilo. Našla jsem stejnou práci, ale v úplně jiném městě... A až tam mi došlo, že jsem vyhořelá spíš z mojich kolegyň než z práce jako takové...
Asi je to individuání,... ale myslím, že změna práce a prostředí k tomu patří. Nevidím důvod proč zůstávat v práci, kde mě to netěší (i když to je hodně subjektivní).

aklin
14. lis 2017

Syndromem vyhoreni jsem si prosla. Bohuzek k tomu se pridaly dalsi psychicke problemy, byla jsem hospitalizovana a na nemocenske. Psychiatricka mi pak sdelila, ze ma podat vypoved.

misulka84
autor
14. lis 2017

všem moc děkuji za reakce, problém je asi opravdu individuální. Pátrám v sobě po té hlavní příčině. asi vyhledám též odbornou pomoc. Ale nechci se trápit tam, kde mě to netěší. jak píše @anguly

lpch
14. lis 2017

Ahoj, tez jsem si tim prosla, ale spise lehci verzi. Ke konci jsem praci nesnasela. Duvodu bylo vice - spatne financni ohodnoceni, tim padem pocit nedocenenosti,hodne narocnych ukolu, spatna organizace z me strany, hodne stresu. Nakonec to vyresil zivot, v okamziku, kdy jsem zvazovala vypoved a novou praci, tak jsem otehotnela. Do materske jsem to tam doklepala, ale vratit se uz nehodlam. Vim, ze by se situace opakovala a zamestnavatel bohuzel nepatri mezi ty, se kterym by slo hledat konstruktivni reseni