Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Pracujici rodice - lekarky - sdileni vaseho pribehu o navratu do prace po rodicovske.
  Najdou se tu maminky-lekarky, ktere by se rady podelily o svuj zajimavy pracovni pribeh po rodicovske? Obecne hledam zajimave osobnosti z rad pracujicich rodicu, kteri dokazali prekonat ruzne prekazky na ceste k profesni spokojenosti a uspechu. Jde o muj osobni projekt, vse je v zacatcich a rada bych zjistila, jak to funguje v oblasti zdravotnictvi, jakym problemum celi maminky-lekarky a zda je vubec mozne byt maminkou malych deti a lekarkou zaroven?

  Tak jsme ten rok pekne oslavili🥳

  westie
  2. dub 2019    Čtené 446x

  Žena s koněm a milion otázek

  Běžná cesta do práce autem se změnila ve filozofické okénko, když jsem projížděla lesem a proti mně šel kůň naložený věcmi a vedla ho paní ve svítivé vestě a obnošeném oblečení, na první pohled bezdomovkyně.

  Jak se to stane, že jdete v devět ráno lesem kousek za Prahou, kolem vás jezdí jedno auto za druhé, ve kterých se vozí lidé do práce, do školy, na nákupy a bůh ví, kam ještě všichni ráno spěchají?

  Co se jí v životě přihodilo, že jde s koněm a svými věcmi sama lesem? Kde tu noc, a ty noci předchozí spala?

  Má ten kůň co jíst a pít? Netrápí ho? Co dělají přes den, když prší? Jak dlouho už takhle žije? Má se kde omýt?

  Těch otázek mám od té chvíle v hlavě milion a nemůžu se jich zbavit. Vymýšlím příběhy, dávám ženě i koni jméno, představuju si, jaká je. Je to slaboch, že skončila na ulici, nebo je to silná žena, že se dokázala vymanit z tíživé situace?

  Hodně čtu o ženách, které setrvávají v toxickém vztahu, jsou doslova omotány kolem muže, který je trýzní. Ve světlých chvilkách ví, že by měly odejít, ale nemají kam, bojí se, co s nimi bude. A třeba tato žena byla jednou z nich, třeba jsem ji potkala právě v den, kdy opustila něco jistého s vidinou lepšího života. Třeba právě před pár okamžiky hodila za hlavu všechny své jistoty. A třeba to udělala před měsícem a teď se trápí, že se před tím měla líp?

  Ať už je to jakkoliv a věřím, že realita je mnohem pestřejší, než si dokážu ve své hlavě představit, věřím, že sama s koněm ráno lesem nemůže jít slabá žena, která neví, co se životem. Věřím, že jsem potkala bojovnici, které jsem neuměla v té chvíli pomoci a přála bych ji šťastný konec a jediné, co dokáži nahlas říct je „Bůh Vás ochraňuj“.