Těhotenství a zaměstnání. Jak dlouho jste pracovaly?

1980mat
6. pro 2007

Ahoj holky,

zajímalo by mě, jak dlouho jste v těhotenství chodily do práce a z jakého důvodu jste případně přestaly chodit do práce ještě před nástupem na mateřskou dovolenou? Najde se tu někdo, kdo chodil do práce až do 34 tt? Já zatím plánuji chodit do práce, co nejdéle to půjde. Jsem na konci prvního trimestru a nemám kromě únavy žádné zdravotní problémy, ale člověk nikdy neví, co ho v těhu potká. Také by mě zajímalo, jestli Vám Váš doktor dělal problémy, když jste po něm chtěly napsat neschopenku.

vivian
10. pro 2007

Já měla těhotenství bez problémů, práci jsem dokončila den nebo dva před porodem (jsem OSVČ)... Ale dělám doma u PC, takže se to dalo. Kdybych měla někde stát nebo chodit, tak bych posledních pár týdnů taky radši dala nohy na stůl, přibrala jsem přes dvacet kilo, měla jsem velké otoky nohou a byla to docela zátěž na záda a vůbec na fyzičku...

kupi
15. pro 2007

Já jsem doma od 10 týdne, od začátku mi bylo hodně špatně(prozvracela jsem několik nocí) a vzhledem k tomu, že jsem musela v práci hodně jezdit autem i busem(a to před těhu jedině s kinedrylem) tak jsem zůstala doma.

martinka79
15. pro 2007

jana.1 souhlasím s tebou. Já nakonec skončila na neschopence a to z důvodu psych náporu a námahy v práci. jsem sice učitelka,a le učit žáky s poruchami chování obnáší každodenní stres a hlavně stále něco řeším. Pohyb po škole a vše s tím spojené nakonec ukázali, že mimimu se to nelíbí. Jsem doma a jsem ráda. Dcera je spokojená a já si užívám rostoucí bříško a přibývající týdny těhu.
Maminky každá děláme něco jiného a naše povahy jsou odlišné a pokud někdo umí pracovat a nezajímat o ostatní problémy v práci a řešení jich, možná mu je fajn. Někdo má volnou pracvní dobu a někdo zkrátka nemůže ze zdrav.důvodů pracovat a je to dobře. Jsem speciální pedagogi a vím co vše může komplikace v těhu způsobit a nikdo vám to do porodu nezjistí, tak prosím chraňme naše děti. 🙂

anatanka
15. pro 2007

Do prace jsem chodila cca do tretiho mesice a pak jsem si doma valela sunky. Jsem takovej trosku lenoch 🙂 a kdyz nekde ceka ulejvarna a vola "Verunko, pojd si pro me...", tak po ni hned skocim.

yamka
16. pro 2007

ahoj holky,já opravdu popisovala svou těhu situaci jen a jen o sobě a nikoho neoduzuji že je doma na nemocenské to opravdu né,protože vím že je to skoro jako malý zázrak že jsem otěhotněla napoprvé a že mě není vůbec špatně,znám spoustu kamarádek co mělo velké problémy a proto jsem šťastná za to že nemusím sedět doma,ale můžu chodit do práce která není zrovna nejlehčí ono v automobilovém průmyslu když člověk dělá ve výrobě,stojí 8hod.na nohách......ale zatím říkám zatím mě to problémy nedělá tak tam chci vydržet co možná nejdéle.Až s příchodem sluníčka mě to už asi do práce zrovna nepotáhne 🙂 uvidíme!
Jinak chodím pravidelně plavat a mám doma dvd cvičení pro těhotné od Magdaleny Mikulandové tak si hezky cvičím doma a je mi dobře.Protože zatím ani doma v rodině neslyším že bych se měla šetřit,více jíst atd. doma totiž kromě mužíčka nikdo nic neví 🙂

caira
16. pro 2007

jupiii, ja uz jsem domaaaaaa 😀 😀 nakonec uz jsem doma od patku, na posledni kontrole jsem mela moc nizky tlak, tak mi PA rekla, ze zadnou namahu a doma odpocivat, takze jsem uz zustala doma, zitra jdu sice na hodku do prace, ale to spis abych se se vsema rozloucila atd, ale ani nevite jak se mi ulevilo pop fyzicke strance, ted jsem vlastne treti den doma a bolest zad, kterou jsem denne trpela je pryc, fakt to muselo byt tim celodennim stanim v praci 🙂
Ale na druhou stranu mam nejak strach co budu delat cely leden a unor..nejsem zvykla nic nedelat tak premyslim co budu delat s casem 😅

mausi
16. pro 2007

Cairo, tak blahopreju ! Neboj, cas si vyplnis nejak prijemne: chodit plavcit, prochazky na cerstvem vzduchu, cteni, konicky, odpocinek, dobry jidlo.... to vsechno se ti bude po porodu mooooc hodit ! Tat at je ti fajn ! 😵

andilek
16. pro 2007

já začala v 6 tt špinit a od té doby jsem byla doma, pak se to srovnalo, ale i tak mě nechala doma, a bylo to dobře, páč jsem od 22 do 36 tt byla v nemocnici 😝

aallii
16. pro 2007

Ahojky maminky,
já jsem při obou těhotenstvý doma od začátku,nechtělo se mi pracovat.

smidka2812
2. kvě 2013

ahoj mám takový menší problém co se týče mého ms a těhotenství!!!má poslední menstruace byla 6.4.A je 2.5 a pořád nic jindy už by tu dávno byla!!!někde na netu jsem četla že si můžu udělat test už 3.5 ráno ale myslim si že je to brzo.pak jsem se také dočetla že obvykle až 7.5 ráno.jsem hrozně štastná už se snažíme o malí s manželem 4 roky!!!moc to malí chci ale mám strach že to nevyjde!!!jestli se tu najde někdo kdo by mi rád pomohl a poradil budu velice vděčná!!!nedokážu tedy odhadnout jestli jsem opravdu těhotná nebo ne vím jen že test asi ukáže více ne?ale stejně budu ráda za jakýkoliv názor a odpověd!!!díky moc předem eva.

evcounek
2. kvě 2013

@smidka2812 Zkus to a uvidíš. kup si testík s citlovostí 10 a ráno testi. držím palce aby vykoukli krásné //čárky 😀
každá jsme jiné ale obecně se doporučuje testit až po vynechání MS. U prvního jsem věděla skoro hned že jsem těhu a test jsem si dělala asi 6dní před MS a test byl negativní ale po hodině jsem šla vyhodit něco do koše a byly tam // sice slabé ale byly. Teď při druhém jsem byla na nervy těhu testy negativní a MS nikde už jsem chtěla jít k dr. kde je chyba a v ten den na mě vykoukly //. byla jsem šťastná ale zase toto těhu (jsem 13tt) mě provázejí problémy. 😖
tak držím palce i u nohou ať ty // máš a jsi šťasná 😉

smidka2812
2. kvě 2013

mockrát děkuji evcounku?a vim že je to trapné ale mám říct normálně v lékárně že chci test s citlivostí 10???takhle?!doufám že to vyjde!!!určitě budu informovat ale nechám to až na toho 7.5 to by mohlo být pravděpodobnější!!! 😀 a co když bude negativní?mám to zkoušet dál?!dík za odpověd!

anonymne
25. lis 2014

Ahojky, chtela bych se zeptat.. pracuju jako pokojska v hotelu.. celkem namahava prace.. vse nosim v rukach-vysavač kyble, povleveni atd.. (neni vytah) myslíte ze dostanu neschopenku? Jsem 5+2tt a k doktorce jdu za tyden...

potrinka
28. dub 2015

Jsem na za začátku těhotenství a nevím jak to řeknu vedoucímu. Pracuji jako prodavačka v supermarketu a je to tam jak psychicky tak fyzicky náročné. Máme zlého, cholerického vedoucího, který tvrdí, že musíme být v permanentním stresu aby jsme měli výkon. Do toho vybalit za dopoledne několik palet těžkého zboží a neustále přitom běhat přes celý krám na pokladnu a k pekárně. Nemáte někdo podobnou zkušenost s takovou to prací v těhu?? a jak jste to řešili?? Díky

tehunehu
10. kvě 2015

Ahoj holky, dělal některé problémy doktor, když chtěla raději zůstat na neschopence. Skoro jsem dokončila 8tt. Neustále mě hodně bolí v podbříšku, jsou to až křeče. Po jedné odpolední směně v práci jsem začala slaběji krvácet a to břicho bolelo hodně, tak jsem skončila na pohotovosti. Byl mi dporučený klidový režim a po víkendu okamžitě ke svému gynekologovi na kontrolu. Už nyní beru Ultrogestan a tak před třemi lety jsem byla na operaci vaječníku, protože mi praskla cysta. Poradí mi prosím některá? Děkuji moc

trule269
19. led 2016

@1980mat
To jsem ráda, že čtu, že v tom nejsem sama. Dojíždím do práce 80km a ráda bych v tom pokračovala co nejdéle. Mám z toho cestování do budoucna trošku obavu, ale snad to půjde co nejdéle. Taky mám z pobytu doma trošku obavy 🙂

laila535
24. srp 2016

Holky nevim co mam delat sem doma va neschopence od 8tt mnela sem bolesti a spineni a to ze mam za sebou jeden zamlkli potrat..teraz sa citim luxusne sem v 19tt a chi do prace na 3-4 mesice...
Ale nevim jak se zatvari zamestnavatel a lekar
Ja se doma scvoknu co delat ...
Sla ste nektora do prace v 20tt ??
Prosim o roda dekuji

joanna88
23. říj 2016

Ahojte holky, mám docela náročnou práci, 10hodin stojim na nohách, o víkendech beham a Celých 10hodin se nezastavim. Dělam v obchode. Mohlo by se zdat ze to musi byt lambada... ale teda není.. je to naročna prace i bez těhotenství a nevim co mam dělat, břicho me v práci hodně boli,tvrdne jsem unavena a vycerpana. Chtěla jsem vydržet co nejdele, zatim teda se držím, ale tři dny po sobe jsou teda na me extrémní zatizeni.

nanynka12
15. únor 2017

Ahoj holky taky se poradim jsem na začatku tehu asi 5 tyden k doktorovy jdu 3.3 prodelala jsem uz jedno zamlkle tehu.pracuji jako operatorka v call center ale jsem stale jeste ve zkusebni dobe .. je na tom nekdo podobne a jak jste to resily jde mi o to aby me nevyhodily protoze penize jsou treba dekuji za odpovedi☺

marketinnka
2. srp 2019

@1980mat jste právnička a jezdíte vlakem? pisu v dobrem, pripada mi to srandovni.

meronym
2. srp 2019

Necetla jsem ostatni odpovedi. Ja jsem pracovala cele tehotenstvi az do porodu. Nemela jsem zadne problemy, citila jsem se vyborne. Poslednich par tydnu jsem chodila pouze na 4hod. Mela jsem v planu tyden pred porodem uplne vypnout, ale maly se narodil o 10dnu driv, takze jsem opravdu dopoledne byla v kancelari a odpoledne jela do porodnice. O tom volnem tydnu doted snim (maly ma skoro 3r.) 😉

sarrita
2. srp 2019

Já jsem chodila do práce do cca 25. týdne. Pak už byly prázdniny, tak mi to pěkně vyšlo. 😉

moninon
14. pro 2019

Ahoj, já jsem na začátku 7.tt a pracuju ve školce v kuchyni. 8 hodin v kuse na nohách, tahání těžkých věcí a někdy to fakt nedávám, plus to vedro, tahání horkých hrnců, věčně nachlazení od dětí. Někdy je to hodně náročný. Na neschopenku nechci, nejsem nemocná a mám ještě dvě děti, ale v té práci mám fakt kolikrát bolesti beder, nohou. Lítám mezi třemi patry furt dokola snad dvacetkrát denně :D pach z vaření jídla po ránu je taky někdy humus :D a mám co dělat, abych to udržela :D