Těhotenství ve zkušební době, kdy to oznámit v práci?

debie_p
16. črc 2016

Ahoj ženy, chci se zeptat, jestli máte s podobnou situací zkušenosti. Nastoupila jsem do nové práce (která ale nejspíš nebude úplně můj šálek čaje) s klasickou tříměsíční zkušební dobou. Po cca 2 týdnech jsem zjistila, že jsem pravděpodobně těhotná (cyklus mám dlouhý a nepravidelný, takže zpoždění MS těhotenství neznačilo a testy byly původně negativní, nenastupovala jsem tam tedy s tím že bych o tom věděla). Samozřejmě jsem se objednala k doktorce, má čas ale až za dva týdny. No a můj dotaz je - kdy toto oznámit zaměstnavateli, jestli vůbec? Jednou jsem už těhotná byla a skončilo to revizí hned v 7tt, nevím tedy kdy už by mohlo být vhodné to oznámit, kdy už bude největší pravděpodobnost, že to bude probíhat v pořádku? Na konci 1.trimestru? Řeším třeba i ty návštěvy doktora takhle brzo ve zkušební době...(doktorka má ordinační hodiny jen do 3). Může zaměstnavatel říct, že mě nepustí?

sunny8
4. srp 2016

...resp, že se chci vrátit do pracovního poměru

motylcice29
4. srp 2016

@clarys a proč jste to podepisovala?? K tomu vás nikdo nutit nemůže a pokud
Vás někdo nutil (např. Pod nějakou pohrůžkou), ze musíte podepsat, tak je to samozřejmě neplatné.

sunny8
4. srp 2016

... tak odhaduju, že @clarys to podepsala zcela dobrovolně, neuvedomila si, že to je o slovickareni a že personální na ni udělá podraz, přičemž skutecnost zjistila až na pracaku...

clarys
4. srp 2016

Ahojky zeny,ja sem si to neuvedomila...mela sem toho hodne...nastesti mam lekarsk. zpravu,ze tam jako tehotna delat nemuzu...mela bych mit narok na normalni podporu...poradila mi to pani na urade prace...tak snad to dopadne dobre 🙂

clarys
4. srp 2016

@sunny8 i kdybych to chtela udelat,nevezmou me...mela sem zkusebku..jinak dekuji za vase nazory ;)

sunny8
4. srp 2016

To neva, zes byla ve zkusebce. Detaily samozřejmě nevím, znám jen tuto diskusi, tak jsem napsala, co bych dělala já se svojí naturou být v tvy situaci ☺️ každopádně přeji pohodové těhotenství, ať se vám s miminkem daří ☺️