Ukončení pracovního poměru ve zkušební době

petulka25
8. pro 2014

Ahojky prosím o radu. V záři mi skončila MD a já nastoupila do práce, bohužel mi nevyhovují směny☹ už se tak pokukuji po něčem jiném a možná se něco rýsuje....
Teď mi ještě běží ta 3měsíční zkušební doba-takže v prosinci mohu ještě odejít.... prosím pokud půjdu na pracák- mám nárok na něj penízky? děkuji

zamilovanadonej
9. pro 2014

@petulka25 Já mám za to, že pokud prac. poměr ukončíš ty, tak ne. Ať ti dají výpověď oni, pak ano.

j.a.n.i
9. pro 2014

@petulka25 Nárok na podporu je v obou případech, akorát když to ukončíš ty bez vážného důvodu, tak je jen 45% platu. A jinak péče o dítě do 4 let se počítá jako vážný důvod.

petulka25
autor
9. pro 2014

@zamilovanadonej nooo tak oni mi výpověd sami nedají.......

@j.a.n.i nooo mám 3.5 letou dceru, hlavně kvůli dětem mi směny nevyhovují :-/ takže když uvedu na pracáku že pečuju o ani ne 4leté dítě-berou na to ohledy\,, děkuji

j.a.n.i
10. pro 2014

@petulka25 Uveď to do toho ukončení pracovního poměru. 🙂

petulka25
autor
10. pro 2014

takže když budu psát ten papír-ukončení pracovního poměru, napsat tam z důvodů péče o dítě do 4 let? ještě něco důležitého tam napsat? vůbec tomu nerozumím...a musím to do týdne podat ☹
@j.a.n.i děkuji

j.a.n.i
11. pro 2014

@petulka25 Už asi nic, krom takových těch běžných náležitostí jako jsou informace o tobě, o zaměstnavateli a co tedy chceš, tj. ukončit pracovní poměr ve zkušební době (nikoliv dát výpověď).

petulka25
autor
15. pro 2014

@j.a.n.i takže mám adresu zaměstnavatele, věc-Věc : Žádost o ukončení pracovního poměru ve zkušební době!!
Z důvodu nezletilých dětí a péči o dítě do 4 let věku, žádám o ukončení pracovního poměru ve zkušební době!
s pozdravem bla bla , datum a podpis!!
ještě něco dopsat třeba ke kterému datu???

j.a.n.i
15. pro 2014

@petulka25 Jo, ještě ke kterému datu a jinak je to všechno.

petulka25
autor
16. pro 2014

@j.a.n.i moc děkuji