• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zrušení pracovního poměru z důvodu nevyplacení mzdy

23. května 2008 
Chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s okamžitým zrušením pr.poměru z důvodu nezaplacení mzdy. Příteli už několikrát zaplatil zaměstnavatel pozdě, a to si o ni ještě musel říct, tak jsem mu řekla, že ať se tentokrát nehlásí. Našla jsem nějaké info na netu, ale nevím třeba, jestli to doručit písemně poštou doporučeně a taky jak je to v takovém případě s dovolenou, na kterou má ještě nárok. A taky jak z něj ty nezaplacené peníze vymáhat, přes pracák? Díky
23. kvě 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka: já mám obavy, že okamžité zrušení PP ze strany zaměstnance neexistuje, jen ze strany zaměstnavatele :confused:
23. kvě 2008 ve 22:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda pokud není ve zkušebce, což asi není :wink:
23. kvě 2008 ve 22:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím ja Tvůj přítel,ale můj ma ve smlouvě že pokud-li nedostane výplatu nejpozději do 30 dnů má nárok na okamžité zrušení pracovního poměru. :wink: ale má to ve smlově tak nevím no :unamused:
23. kvě 2008 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj..jak píše f.nina..jedině, kdyby to měl ve smlouvě :confused:
23. kvě 2008 ve 22:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisstin jj má to ve smlouvě nedávno sme o tom diskutovali ale jeto velká a perspektivní firma takže tam se to stát nemůže....
23. kvě 2008 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
v zákoně , aspoň co jsem našla, je uvedeno 15 dnů ode dne výplatního, což u něj je 15.den v měsíci že může okamžitě zrušit pr.pom., takže od pondělka za týden by mohl
23. kvě 2008 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
už jsem z toho vážně na nervy, každý měsíc mu dává menší a menší výplatu, a nejvíc jsem se nasmála a nasrala dneska, když přinesl výplatní pásku s úplně směšnou částkou, no hlavně že mu dal výplatnici, ale peníze ne, že :confounded: :angry: :angry:
23. kvě 2008 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka11: myslím, že nejlepší bude zavolat si na úřad práce, kde vám poradí. alespoň u nás, když jsem něco potřebovala, tak jsem se na ně obrátila, přepojili mě na právničku a ona mi ochotně poradila.
já si myslím, že je to v Zákoníku práce, že opravdu, pokud do ?? dní neobdrží výplatu, může zaměstnanec okamžitě skončit pracovní poměr.
23. kvě 2008 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
z internetu:
Pokud zaměstnavatel nevyplatí zaměstnanci mzdu, plat nebo jejich část po dobu delší než 15 dnů od jejich splatnosti, má zaměstnanec právo okamžitě zrušit pracovní poměr a navíc má nárok na tříměsíční odstupné. Přinášíme Vám vzor jak může být okamžité zrušení napsáno v případě nevyplacení části mzdy.


Pokud nemá ve smlouvě uvedeno, kdy je mzda splatná, počítá se že je splatná nejpozději následující měsíc, např. za duben je nejpozději splatná 31. května. Pokud jí nedostane, počítá se 15 dní od 1. června. Myslím, že by to takto mělo být, také jsem to před rokem zjišťovala...
23. kvě 2008 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
(§ 56 Zákoníku práce - zákon č. 262/2006,
kokrétně § 56 odst. 1 písm. b)
23. kvě 2008 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pindrusko díky
23. kvě 2008 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka11: není zač, rádo se stalo. :wink: ale v pondělí si raději zavolejde na ten úřad práce pro bližší info. :wink:
23. kvě 2008 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek