Skladování igelitek. Máte tip?

2veverka
23. srp 2023

Holky, můžete mi prosím doporučit nějaký fakt funkční způsob skladování igelitových tašek?
Zatím je mám krabicích od bot ve skříni v chodbě, ale pořád přečuhují, vylízají, sypou se ven... není to dobré. Vím, že IKEA má takový zásobník na sáčky a igelitky, ale nejsem si jista, že to mám kam přišroubovat.

nisulka
23. srp 2023

@2veverka mám presne ,,ten '' zásobník na igelitky z IKEA v komore pohodený na zemi

krisstina93
23. srp 2023

Nekupovat igelitky :D já si koupila par latkovych tašek, nosím jednu vždy v kabelce, už sem na to naucila i muze a žádné igelitky nepotřebujeme :D k čemu jich tolik skladujete? Nebylo by lepší je proste vyhodit a nechávat si jen par?

zaludova
23. srp 2023

Alespoň půlku využít místo pytlů na odpadky. Stačí jich nechat jen pár.

mamora
23. srp 2023

Taky bych doporučila část využít jako odpadkové koše a hlavně nekupovat další. Látkovou tašku mám složenou v kabelce a na velké nákupy vozím v autě takové ty velké pevné tašky, které jsou prakticky nesmrtelné. Doma je skladuju v kuchyni v lavici u stolu. Za každou igelitku, kterou manžel koupí, protože si zapomněl dát tašky do svého auta, dostane vynadáno ☺️☺️

krtcice
23. srp 2023

Mám všechny tašky (igelitky, látkové, papírové, ale i batohy apod) dané do jedné obrovské tašky na dně skříně. Ale taky bych ráda vymyslela jiný způsob. A nejsou to tašky co bych chtěla vyhodit. Třeba od švagrové jsme dostali látkovou s potiskem fotek apod, takovéhle prostě na odpad nee. Nebo vánoční igelitky co v tom děti dostanou věci od Mikuláše. A podobné. Takže se připíchávám.😉

2veverka
autor
23. srp 2023

@krtcice Mně právě taky přijde zásoba igelitek praktická. Často něco přenášíme, s kamarádkama si dáváme oblečením, jako záloha na cesty, na věci do sklepa... Používám tedy igelitky různých typů a nejen na nákup (taky mám látkové tašky).

zekrt
23. srp 2023

Mám plastový košík v šuplíku v chodbě a skládám je do něj na úhledný obdélníky, takže nic ven neleze. Moc jich nemám, používám víc látkové a papírové. Sem tam se hodí na něco mokrého apod. To jo.

2veverka
autor
23. srp 2023

@zekrt prosím Tě, nehodila bys mi sem fotku, pro predstavu, jaká velikost košíku je tak akorát? Děkuji!

2veverka
autor
23. srp 2023

@zekrt Nebo do IP, pokud by Ti to nebylo příjemné.

martt
23. srp 2023

@2veverka Ja mam igelitky a tašky složenené v jedné tašce a tu pověšenou na tyči ve skříni.

zekrt
23. srp 2023

@2veverka https://www.bonami.cz/p/tmave-modry-odpadkovy-k... on je to spíš koš, aktuálně ho mám docela prázdný. Mám hluboký šuplík a tam se to hezky vejde. Tři tyhle koše, v jednom igelitové a v jednom látkové a pevné a ve třetím nějaké další věci.

2veverka
autor
23. srp 2023

@zekrt aha, to vypadá fakt dobre a mohlo by fungovat. Děkuji moc!

2veverka
autor
23. srp 2023

@martt a nebydlis v rod.dome? V bytě je i ta hloubka skříní kompromisní.

pampeliska1313
23. srp 2023

Nechavame jich par, hazime tam plasty a pak jde všechno do koše. Máme látkový tašky jinak, popr koupím papírovou, dáváme tam papír, krabice a zase vyhodime.))

2veverka
autor
23. srp 2023

@zekrt Prosím tě, můžu se jen zeptat, kolik má koš na výšku a na šířku?

martt
23. srp 2023

@2veverka Ne ne bydlíme v bytě. Mám v chodbě udělanou vestavěnou skříň s hloubkou 60 cm myslím.

zekrt
23. srp 2023

@2veverka Je to pod tím odkazem. Rozměry tam mají uvedené.

zekrt
23. srp 2023

Mám to taky v bytě, vestavná skříň.

2veverka
autor
23. srp 2023

@zekrt díky, já to přehlédla

barumrallyebum
24. srp 2023

Mam je poskladane do ctverecku ( ty tenke davam do kose, ty silnejsi jsou ty ktere skladam a nosim s sebou na nakupy) a dane v plastove krabicce. Jednou za cas prebytecne vyhazuji.

veruuu_kubesovic
24. srp 2023

Igelitky? Na velký nákup používáme prepravku, jinak se snažím igelitky doma udržovat v "rozumne mire" a popřípadě využít místo pytle do koše...

medakote
26. srp 2023

@2veverka Já je mám v krabici od bot ve skrini na chodbě a přesně jak říkáš 😁 Ale zbavovat se jich nechci - Na nákupy mám látkové a ty pevné tašky, ale i tyhle využiji-kdyz někam nesu něco a nevím, jestli se mi taška vrátí, k ochraně věcí na balkoně před vlhkostí... Zásobnik mi přijde nepraktický-pokud jsou stejné, tak OK, ale potřebuji si vybirat podle velikosti apod. Používám opakovaně a špatné použiji na plastovy odpad. Nekoupila jsem žádnou už několik let,ale občas se ke mě nějaká dostane jinak.
Doporučuji pečlivě protřídit a nechat jen dobré a ty co budu chtit použít, pak pečlivě složit, aby zabraly co nejmene mista, nejlépe ještě zhruba roztřídit podle velikosti nebo typu a krabici(e) mít s vikem, aby se neotvirala.

prejeta_zaba
26. srp 2023

Mám jich rozumnou míru - poskladane úhledně za sebou v kartonu na mléka (bílá krabice na 12 mlék v obchodě). Jako Marie Kondo skládá oblečení.

pajii25
26. srp 2023

Igelitky u nás přestali více méně existovat. Na nákupy používáme látkové, papírové nebo takové ty pevné velké. Máme vždy nějakou v každém autě do zásoby . Papírové i ty pevné máme složené na sobě v poličce v kuchyni.

blondynka400
26. srp 2023

@2veverka já třeba igelitky kupuji. Nesnáším ty papírové, většinou nevydrží ani jeden nákup, mají ostré hrany a ne vždy mám u sebe takovou tu velkou pevnou. Hodí se mi pak x dalších věcí, používám je i místo odpadkových pytlů. Já je mám v kuchyni pod dřezem, kde je mám třeba tablety do myčky a pod, takže je tam místa dost.

jerrabina
27. srp 2023

Já je měla v šuplíku v kuchyni pod příborníkem úplně dole. Ale ted jsem se přestěhovala a kuchyň vypadá jinak, tak uvidím, kam je budu dávat 🙈

nata22linka07
27. srp 2023

Já mam tašky schované v šuplíku v lince. Mám víc papírových než igelitek. Ale ty papírové nesnáším. Hlavně když prší nebo v zimě.

orchidis
27. srp 2023

@2veverka Panebože co je igelitka? Dvě látkové tašky. Na velkou aktivní rodinu. A když vím, že budeme zase někam balit, tak vezmu v krámě párkrát rohlíky do mikrotenu a pak do toho dávám opakovaně boty 😀. Jako já se omlouvám, ale tohle jsou fakt problémy... Co takhle místo na bydlenkování využít ten mozek taky jednou na přemýšlení o udržitelnosti?

Veverko a kde proboha ty igelitky bereš? Já samozřejmě občas taky o nějaké sním 😀, ale jsme chudý a žádnou doma nikdy nemáme 🙂.

janickaslepicka
27. srp 2023

@2veverka na igelitové tašky je dobrý toto

blondynka400
27. srp 2023

@orchidis když jsme u toho mozku, slyšela jsi už někdy o tom, že se vyrábí ekologické igelitky? Které jsou 100x lepší a ekologičtější, než nějaké mikrotenove sáčky? 🤦‍♀️. (Btw fakt by mne zajímalo, kolikrát ho na ty boty jsi schopná použít, když sotva přežije ty rohlíky 😀)