Účinné eko-čističe. Máte tip?

lobella
6. led 2021

Ahoj, prosim o tipy na opravdu ucinne eko-cistice. Roky pouzivam to same, vse mi vyhovuje, ale vadi mi u nekterych chemicky smrad jeste umocneny nevetratelnymi prostory, kde je pouzivam. Problem je, ze mame hodne tvrdou vodu, kazda neutrena kapka udela okamzite mapu s vodnim kamenem. Mame take zelezitou vodu, takze vse ma nazloutly/naoranzovely nadech. Zkousela jsem klasicky ocet, ale nemam cas ho nastrikat a nechat x-hodin pusobit. Potrebuji neco efektivnejsiho. Aktulne pouzivam toto:
*na podlahy, prach - Ajax univerzalni cistic
*wc cistic - tak ruzne Savo, Duck
*dezinfekce - Savo
*okna, skla - Clin
*plisne - Savo
*vodni kamen - Pulirapid
*vana, umyvadlo - pisek Clean +Fixinela
*nadobi - Jar
*prani pradla - Persil, sensitive gel
Idealne, aby se vse dalo koupit v klasickych retezcich (DM, Tesco, Kaufland, Albert), ale neni problem objednat z netu.
Predem vsem dekuji za tipy🙂

martiniquest
6. led 2021

Koukni na ceskou znacku Tierra verde. Koupis treba v DM a funguji dobre

huggieska
6. led 2021

Sonett vše, Alchemix - Mydloš. Nezklamaly 🙂

janule1940
6. led 2021

Jsem také spokojena se Sonett.pouzivam na vse od nádobí po praní prádla.

lobella
autor
6. led 2021

@huggieska kde se da koupit Sonett?

lobella
autor
6. led 2021

@martiniquest mas vyzkouseno? Bojim se hlavne toho vodniho kamene a zazloutnuti, aby to zvladlo

katule1990
6. led 2021

@lobella Na nádobí jsem spoklojená s Feel Eco, dá se tím i mýt ovoce, já to používám i na mytí podlah nebo třeba kočočího záchodu. Naopak jejich přípravek do myčky mě hodně zklamal. Na praní mám Sonett.

mamikry
6. led 2021

@lobella My pouzivame kyselinu citronovou na odstraneni vodniho kamene.

huggieska
6. led 2021

@lobella Objednávám vždy větší objednávku na internetu.

kevi1
6. led 2021

tierra verde je super 🙂 inak dost cistim s octom, ale podla m,na na plesne a tak je savo potrebne takze ho obcasne urcite vyuzijem.

evsi88
6. led 2021

My používáme hodně feel eco a ecover👍 Z čisticí sem tam koupím frosch a s tím si tak nějak vystacim🙂 jo a ještě mám jeden dezinfekcni sanytol- to je asi jediný neeko, ale urcite pujde nahradit

any2any
6. led 2021

Ecover, Yellow&Blue, na vodni kamen ocet.

kachna_b
6. led 2021

U nás funguje toto
Pranie: Sonett gel, alebo vlastný prášok z pracej sody a mydla od alchemix, ako máchadlo (namiesto aviváže) ocot, pri veľkých fľakoch žlčové mydlo, pri praní bieleho pridávam perkarbonát + extra sonett gel na vlnu a hodváb
Nádobí: myčka - perkarbonár a pracia soda + kvapka sonett gelu na riad, soľ do myčky, ale chce to vychytať nastavenie pretože je rôzna tvrdosť vody. Leštidlo Tierra Verde alebo ocot, ale ide použiť roztok kyseliny citrónovej. Používam len program s vyššou teplotou vody
Čistenie všetkého ostatného: Ocet, nechávam si ho odstáť s cit. šupkami (bio) alebo sušenou levanduľou aby voňal. Roztok kys. citrónovej, soda bikarbona, a kamoš ťažšieho kalibru perkarbonát (ekobielidlo - pozor funguje až pri teplote 60st.) Tam kde nie je čas na perkarbonát tak použijem rovno peroxid (fugujú aj tam kde sa objavila pleseň)
Takže žiadna komerčná chemka a máme čisto 😉

martiniquest
6. led 2021

@lobella Miluju jejich citronovy gel na vodni kamen. To je moje stalice. U tech zbylych produktu náročná nejsem a kazdy cistic mi zatim na svuj ucet stacil

irenkab
31. bře 2021
Uživatel irenkab je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od irenkab.

Já jsem začala používat Euronu, na to jak jsem byla skeptická vůči tomu.. Tak mě to nedalo a osobně jsem se přesvědčila a teď už měním všechny ostatní výrobky z DM za ni... A nakupuju přes internet se slevou a donáška až domu😊 a co je další poznatek bez dřiny. Kdyby jste chtěla taky tu slevu tak mi napiste i.balajkova@seznam.cz