Uspořádání domácnosti. Jak to máte s hračkama?

zuzita15
10. črc 2022

Ahoj holky, zajímalo by mě, jak máte uspořádanou domácnost s dětmi, myslím hračky apod. Máme 3kk, děti spí s námi v ložnici, “dětský” pokoj je skladiště dětských věcí a sušárna, obývák máme velký, skoro 30m2 a kuchyň je mimo něj (ale není oddělená zdí). Herní zónu máme po jedné straně obýváku, ale už mě to ubíjí, milion hraček, permanentně roztahané. Přemýšlím nad vybudováním herny ve 3. pokoji, jenže obývák je prostě naše společenská místnost a trávíme dobu, co jsme doma, tam. Nedovedu si představit, že budu třeba vařit a děti budou ve vedlejším pokoji v herně, nebo že obývák necháme prázdný a budem vegetit v pokojíku 🤷‍♀️ Samy beze mě nevydrží (aspoň ta mladší - 20 měsíční), někdy ani ta čtyřletá. Aby tahaly hračky z herny do obýváku, to jsme tam, kde jsme teď, akorát to budu každý večer stěhovat zpátky, ale aspoň vytvořím tu Potěmkinovu vesnici pro klid tchyně, která naše hračky v obýváku nedokáže překousnout (máme toho moc a málo uspořádaný a bla bla bla) a taky pro muj klid, že se nebudeme topit permanentně v rozházených hračkách. Jak to řešíte vy?

eviicka
11. črc 2022

@zuzita15 myslím, že i když bys měla naklizeno, tak to nebude nikdy dost dobrý. Takže spíš neřešit.

K otázce děti skoro šest a dva roky. Aktuálně používané hračky máme v obýváku + postavené kolejiště. V patře je skladovací místnost ze které bude pokojík a v té nechávám hračky které nejsou v kurzu a obmeňujeme. Starší být sám v místnosti zatím nechce.

veru181
11. črc 2022

U dvouletého máme část hraček v obýváku a část v pokojíčku. Přes den se snažím poklidit, když to jde, jinak až večer - někdy společně, někdy až když usne. Až bude větší, chci ho vést k uklizeni hracek “hned”, když si dohraje, a přesunout všechny nebo většinu hracek do pokoje. Na hračky máme různé úložné prostory v obou místnostech.