Vysavač. Jak jste spokojené s robotickým?

kopi93
22. dub 2020

jak jste spokojene s robotickym vysavacem?

amazonkajanik
22. dub 2020

@kopi93 moc ne. Nejdřív se musí postarat o dítě,pak uvařit a umýt nádobí,pak se nějakou chvíli nabíjí a až potom vysaje a vytře 😂😂😂
Sorry, trochu nadsázka, ale já si někdy jako robot připadám 😂

slayc
23. dub 2020

mam roombu a pomocnik super ;)

j.b.
23. dub 2020

Já ho mám už rok a jsem opravdu mooc spokojená. Nejdřív jsem si ho teda pujcila na vyzkoušení a pak asi cca po 2letech konečně koupila. Mám znacku Neato.

j.b.
23. dub 2020

Když dáte tady do lupy tak ho jedna pani testovala. Jinak záleži kolik jste ochotna do něj investovat.

sigyn
23. dub 2020

Máme za 4tis z Lidlu (Silvercrest, což je rebrand iLife). Vysaje řekněme průměrně. Určitě bych od robotického vysavače neměla očekávání jako od klasického vysavače, na to prostě nemá výkon. Poradí si s drobnými nečistotami (drobky, prach, vlasy..). Jeho výhodou je, že dostane do různých míst (pod gauč) a tím, že se vypouští pravidelně, tak je v místností méně prachu a drobného nepořádku. Nevýhodou ale je, že rychle zanesou kartáče (vlasy se namotají), má malý objem zásobníku a neporadí si třeba s židlemi kolem jídelního stolu (úzké nohy) nebo vyšším kobercem. Také bych neměla oekávání, že když třeba v kuchyni něco rozsypete na zem, tak že stisknete ovladač a vysavač přijede a místo uklidí. To je prostě rychlejší vzít klasickou lopatku nebo vysavač. Jestli mohu doporočučit, určitě se bych při nákupu vysavače zaměřila na následující: možnost naplánovat úklid (tj. časový rozpis, kdy má vyjet), vracení se na nabíječku, nižší cena (dát za takový vysavač víc jak 5k mi přijde jako vyhazování), možnost mapování místnosti (tady je třeba dát pozor na zabezpečení dat) a určitě se vykašlat na různé kombinace typu mop/vysavač i zde platí, že ani jedno pak nestojí za nic.

dmiska
23. dub 2020

V bytě jsme ho měli 3 roky a byla jsem spokojená. Po přestěhování do domu jsem ho raději nahradila kvalitním Aku vysavačem (Dyson) a jsem spokojená ještě víc 🙂

j.b.
23. dub 2020

Záleží co od něj očekáváte. Pokud jen nějaké průměrné vyluxovani jako zvladnete vy sama vysavacem tak urcite stačí nejaky levný. Ale ja už od nej chtěla vic a kdyz sem věděla ze vysaje lépe nez ja s klasickým v. tak sem za nej těch 18000kc dala a opravdu nelituju. Jinak taky sem zacla premyslet nad nějakým vytrácím ale opravdu ještě nevim jestli do toho půjdu.

badyr
23. dub 2020

@kopi93 mám už cca 6 let, značku Moneual. Za mě spokojenost, můj má i vytírání a také jsem spokojená. Ale počítejte s tím, že klasický vysavač stejně musíte občas vzít, stejně tak i mop, ale jako doplněk pro běžný úklid je to k nezaplacení

kopi93
autor
23. dub 2020

dekuji vsem za reakce.. mame barak 7kk a dve male deti,tak premyslim cim si ulehcit🙂 vysavam 2az3krat denne kuchyn a obyvak jinak denne cely barak .. a je to obcas uz na masli, jak funguji z lina na koberec? stacilo by kdyby sezral klasika drobky a prach jednou tydne vysavam takovy to skryty jako je za radiatory,odsouvam vse, tak nemyslim uplne odepsat klasicky ale denne ho tahat do schodu nechci🙂

sayast
23. dub 2020

Mám Xiaomi roborock S6 a naprostá spokojenost. Jasně, zaschlé skvrny co děti vylejou stavu a neutrou,to dokonale nevycisti. Ale na to abych doma měla čisto a nemusela se stydět když přijde nečekaná návštěva je báječný. Nedám na něj dopustit. Byla to jedna z nejlepších věcí co jsem si mohla přát (po myčce a sušičce). Má roztazenost došla takových rozměrů, že jsem si povzdechla jaká je škoda že nemám další i nahore v patre 😁 (to je pokus o vtip). Za mě doporučuji. Běhá denně,už jen to že ho pošlu po obědě pod jídelní stůl, prostě parada, normálně vytiram cca 2x měsíčně

kopi93
autor
23. dub 2020

@sayast ja prave porizuju mycku taky, mam doma 3 chlapy a ty dva jsu jeste maly ale uz ted mam pocit ze me sni,takze mycka jasna volba,uz tu davno mela byt :sweat_smile a ten vysavac objednam at si tady lita kdyz pomuze

marti89
23. dub 2020

Robotický vysavač jsem pořídila před 2 roky a nemůžu si ho vynachválit. Bydlím v patrovém generačním domě a mamce se to původně zdálo jako vyhazování peněz. A dneska? Jak ráda si pro něj přijde, aby se s tím nemusela dělat pořád ručně.

Zvolila jsem iRobot (v té době špička, teď už se mu vyrovnávají jiní výrobci). Máme nahoře plovoucí podlahu s přechody na 2 nízký koberečky, na chodbě dlažbu a v ložnici lino. Poradí si i s 2 cm prahem dole u mami (já prahy nemám). Před vypuštěním mu připravím prostor (posbírám drobné hračky, které by mohl nasát), zvednu židle v kuchyni a v dětském plastové regály s hračkama. Pak ho vypouštím (časování nevyužívám, prcek každou chvíli někde nechá magnetky a ty by mohly zničit kartáče). Pohlídala jsem si, aby se uměl vymotat z kabelů a měl senzor proti pádu ze schodů (nevýhoda - nevysaje nic, kde je černá barva, automaticky se vypne třeba na koberci s černými proužky, očekává pád). Nádherně pobere psí chlupy (zapíchané štětiny), drobky, vlasy i prach. Při pravidelném pouštění je to sakra poznat na vzduchu při pohledu proti sluníčku. Nicméně na schody jsem si přikoupila ještě ruční vysavač, abych nemusela pořád tahat velký. Ten využijete i v kuchyni a dětském pokoji, my s ním čistili i auto. Cenově jsem kvůli těm přechodům přes práhy a recenzím šla do střední kategorie 12 - 15 tisíc.

Jinak iRobot má i svou základnu, která jezdí ukázat a poradit domů s výběrem (nevím, jestli teď v době koronaviru). A mně moc hezky poradili na webu roboticky vysavac .cz - do e-mailu jsem jim vypsala očekávání a kolik cca chci investovat, poslali mi popis 3 odpovídajících a ještě mi doporučili, kdybych si přidala 500 Kč, co by uměl navíc. A opravdu ani v jednom elektru mi fyzicky tak nepomohli, protože o tom věděli houby.

kopi93
autor
23. dub 2020

@marti89 diky 🙂

jane46
23. dub 2020

Mam od unora Sencor a super. Chtela jsem, aby zvladl prejet prah, spolupracoval s mobilem pres aplikaci. Vysava denne, mam nastavene casovani. Jinak kdyz jdeme ven, pustim ho vetsinou taky, treba jen at objede okraj. Umi i vytirat, kdyz mu dam jiny zasobnik. Zvladne i flek, ale jako ode me to neni, tak nevyuzivam. Ted vysavam jen v Ne, predtim denne. Luxus.
Aplikaci jsem chtela, at ho muzu kdykoliv kdekoliv ovladat.
Jednou tydne ho strcim k detem do pokoje.
Za me doporucuji 😉