Kam jít s 5měsíčním miminkem na magnetickou rezonanci?

n1el
17. kvě 2015

Dobrý den,

Chtěla bych poprosit o radu. Kam jít na magnetickou rezonanci? Jsme objednáni do Brna na neurochirurgii na oddělení 14. Ale nedočetla jsem se moc hezké věci na Brno. Přístup k matkám co mají malé děti např. ubytování je prý otřesné. Tak z toho nemám dobrý pocit. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli máte zkušenosti s jinou nemocnicí.

Děkuji moc

zyoma
18. kvě 2015

Pokud je miminku teprv 5. mesicu, tak jeste nema srostlou fontanelu nahore na hlavicce. V tomto pripade tohle je schopen udelat neurolog, ktery mu prilozi takovou sondu na fontanelu a podiva se na mozek. Ale nevim, mozna se pletu...

n1el
autor
18. kvě 2015

Ne nepletete se. To máme za sebou dvakrát. Ale, protože nic nezjistili tak musime na tu MR. Ma trochu větší hlavičku tak, aby tam prý něco nebylo. ☹

jihlavanka
18. kvě 2015

Ahoj, se synem jsem lezela pred 5-ti lety v detske nemocnici v Brsne na neurologii, taky mu delali NMR, byli mu 3 roky, ubytovana jsem byla s nim na pokoji, kde byla jeste dalsi maminka s klouckem ani ne rocnim. Personal zadna slava, ale ty 3 dny to tam slo vydrzet a prezit to, hlavne si ty jejich hloupe reci a neochotu nepripoustet. Myslim, ze vzhledem k veku mas urcite narok zustat s ditetem na pokoji, taky je potreba si pak po narkoze dite pohlidat, ma infuzi - tu jsem mu nakonec odpojila ja sama, protoze sestry nemely cas a pry kdyz teda mate zdrav. Vzdelani zvladnete to i sama.... Vsechno je to o lidech, treba je to uz vsechno jinak, je to uz prece jen dlouha doba. Tak to neres, hlavne at to dobre dopadne. 🙂
Drzim palce.

joelly
18. kvě 2015

Já mohu vřele doporučit Thomayerovu nemocnici v Praze, byli jsme zde na MR s osmiměsíčním miminkem a přístup personálu i lékařů skvělý. Záleží tedy, zda chcete s dítětem cestovat, my jsme zde byli i hospitalizováni na dětské neurologii, a to opakovaně, vše nakonec v pořádku. Jsme z jižních Čech, ale tuto nemocnici nám doporučil náš lékař.