icon

Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

avatar
pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 8. čer 2026 · 6185 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Františkovy lázně poskytují gynekologicky orientované procedury jako bahenní koupele a tampony, perličkové koupele, výplachy minerálkou a plynem, klasické i podvodní masáže, cvičení v bazénu a rehabilitaci; dopoledne bývá obvyklých 3–6 procedur denně a některé návštěvnice hlásily 4–5 procedur denně.
  • Návrh na lázeňskou léčbu se podává přes obvodního lékaře na základě doporučení od gynekologa nebo z CAR; pojišťovna návrh přezkoumá a po schválení lázně přidělí dům a zašlou předvolání k nástupu.
  • Pacientky obvykle doplácí ubytování nad standard II. kategorie, stravu a místní poplatky; v diskuzi byly konkrétně uvedeny příplatky 15 Kč/den lázeňský poplatek, 60 Kč/den „Julínkovné“ a 90 Kč/den příplatek za stravu a cenové zkušenosti v rozmezí několika tisíc až ~15 000 Kč celkově.


Nejčastější otázky

Q: Kdo a jak vyplní žádost o lázně pro neplodnost?
A: Doporučení na lázně obvykle napíše gynekolog nebo specialista v CAR (souhrn dosavadní léčby) a obvodní lékař následně vyplní a podá formulář návrhu pojišťovně; v diskuzi to bylo popsáno opakovaně jako standardní postup.

Q: Jaké procedury mohu v lázních očekávat při léčbě neplodnosti?
A: Uváděné procedury zahrnují bahenní koupele a bahenní tampony, výplachy minerální vodou, výplachy plynem, skotské střiky, perličkové koupele, podvodní a klasické masáže, parafín, cvičení v bazénu nebo šlapací bazénky a tělocvik/rehabilitaci; dopoledne bývá program procedur, odpoledne volno na procházky a aktivity.

Q: Co když mi v nástupu do lázní vyjde menstruace?
A: V diskuzi ženy uváděly, že při menstruaci se z programu často vyškrtnou bahenní koupele, koupele s plynem a podobné procedury a místo nich zůstávají „suché“ procedury jako masáže, parafín a tělocvik; jedna účastnice uvedla upravenou délku programu „3 týdny“ při menstruačním stavu.

Q: Kolik to stojí a co platí pojišťovna?
A: Pojišťovna hradí lázeňskou péči dle schváleného návrhu; pacientka doplácí ubytování nad standard II. kategorie, případně stravu a lázeňské poplatky; konkrétní zkušenosti v diskuzi: 15 Kč/den lázeňský poplatek, 60 Kč/den „Julínkovné“, 90 Kč/den příplatek za stravu, a celkové doplatky riportovány v rozmezí cca 4 495 Kč až ~15 000 Kč včetně osobních výdajů.

Q: Jak dlouho trvá schválení a kdy přijde termín?
A: V diskuzi byly uvedeny zkušenosti s lhůtami od jednoho týdne do pěti týdnů na vyřízení pojišťovnou; po schválení pojišťovnou lázně zasílají předvolání a ubytovací kancelář přidělí dům a kategorii ubytování.

Q: Můžu si zvolit jednolůžkový pokoj nebo lepší kategorii?
A: Ano, standardně je hrazeno ubytování ve II. kategorii (dvoulůžkový pokoj se společnými sociály), ale lze si doplatit jednolůžkový pokoj nebo vyšší kategorii; v diskuzi jedna účastnice uváděla, že si na jednolůžák připlatila.

Q: Kde hledat kontakty a informace o Františkových Lázních?
A: V diskuzi byly uvedeny kontakty a weby: centrální stránky Františkových Lázní (franzensbad.cz) a telefonní čísla uvedená účastnicemi 354 205 500 (informační linka) a 359 604 504.

Q: Jak se domlouvá termín a ubytování po schválení?
A: Pojišťovna po schválení zašle vyrozumění a lázně obdrží návrh; podle textu z webu Františkových Lázní lázně přidělí dům a kategorii ubytování a ubytovací kancelář následně kontaktuje klienta s předvoláním k nástupu.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Františkovy lázně nabízejí pestrý program procedur pro rekonvalescenci po gynekologických zákrocích a pro ženy se sterilitou, včetně bahna, výplachů, masáží a cvičení v bazénu.
  • Standardní administrativní postup je: doporučení od gynekologa/CAR, vyplní ho obvodní lékař, pojišťovna posuzuje návrh a lázně posílají předvolání.
  • Pacientky obvykle doplácí ubytování nad základní II. kategorií, stravu a místní poplatky.


Sporné názory

  • Některé ženy v diskusi uváděly, že jim pobyt v lázních po operacích nebo neúspěšných IVF pomohl k následnému spontánnímu otěhotnění, zatímco jiné diskutující považovaly lázně za sekundární a tvrdily, že z pohledu některých lékařů lázně „nepomůžou“ konkrétním reprodukčním problémům.


Otevřené otázky

  • Do jaké míry lázeňská léčba změří reálně šanci na otěhotnění před plánovaným IVF a na jak dlouho léčebné účinky přetrvávají (v diskusi bylo uvedeno, že léčebné procesy mohou pokračovat 2–3 měsíce, ale konkrétní dopad na fertilitu zůstává nejednoznačný).
  • Jak přesně se určuje, zda klientku přidělí MontoSpa nebo jiné ubytovací zařízení Františkových Lázní (v diskuzi bylo řečeno, že to obvykle řeší pojišťovna a lázně).


Zmíněné značky a firmy

Františkovy lázně, Monto Spa, VZP, OZP, Apolináře, Klimkovice, Mariánské Lázně, Karlovy Vary

Zmíněné produkty a metody

bahenní koupele, bahenní tampony, perličková lázeň, výplachy minerální vodou, výplachy plynem, skotské střiky, klasické masáže, podvodní masáže, parafín, cvičení v bazénu, šlapací bazénky, tělocvik/rehab, solárko, KET, IVF, IUI, laparoskopie, hysteroskopie, revizní lékař pojišťovny, návrh na komplexní lázeňskou léčbu, příspěvková lázeňská léčba, ubytovací II. kategorie, jednolůžkový pokoj

Místa a osoby

Františkovy Lázně, Monto Spa (lokalita), Apolináře, Klimkovice, Mariánské Lázně, Karlovy Vary, Bohdaneč, Praha (Dejvice), Příbram, Ostrava, Jižní Čechy

avatar
saralinda
23. bře 2010

Anastasy - já mám v Adleru taky svoje mobilní připojení a na běžný net to běží slušně. Wi-fina je v Belvederu (cca 100m od Radbuzy). Je tam u recepce a zadarmo. V Radbuze budeš spokojená. Výhodou taky je, že jsou tam hlavně (nebo jeno?) Češi, takže je tam docela dobrá parta. Kdežto v Pawliku je to samý Němec a o Čecha skoro nezavadíš. Holky, užijete si to tady, to rozhodně.

avatar
anastasy
23. bře 2010

Saralindi také díky!!! a kde ty bydlíš, jsi tam spokojená také? A když nneí v Radbuze recepce, tak máme klíče pořád u sebe?

Pěkně si to užívej!!!Chytly jste krásný počasí 😉

Holky dotaz na všechny- kolik jste tak za ten měsíc utratily..? myslím výdaje navíc... 😀

avatar
anastasy
23. bře 2010

ještě jednou díky Saralindi!Už jsi mi odepsala že bydlíš v Adleru, tak jsi byla rychlejší.... 🙂
A jak to řeší s chlapama... 😀 mylsím zda mají šanci ubytovat manžílka...? Nevíš Saralindi?

avatar
saralinda
23. bře 2010

Taky jste se tu některá ptala na bazén. Tak hosté z Pawliku a Pawliku-Isis mají vstup do Aquafora zadarmo. Ostatní hosté spoječnosti Lázně Fr. Lázně a.s. to mají po předložení lázeňského průkazu (papír s procedůrama) za 60Kč na 2 hoďky (o víkendu je to tuším za 100Kč), což je, podle mě, pohoda (je tam plavecký bazén, výřivka, bazén s různými proudy, tobogán,...).

avatar
len
23. bře 2010

Já ti nevím, průměrně tak stovku denně? Když tam byla El, tak kafíčko, jinak sem tam výlet, nějaké hadříky jsem si tam pořídila... Jako dá se vyjít i bez koruny navíc, ale co je to pak za život, že 😀

avatar
len
23. bře 2010

Nepočítám teda to, že jsem tam byla před Vánocema, tak jsem tam nakoupila téměř všechny dárku 😉

avatar
saralinda
23. bře 2010

No, první 2 týdny jsem neutratila skoro nic (občas 50kč za cvičení či 60Kč za bazén). byla zima a chodily jsme spíš na procházky než do zakouřené kavárny. Kultura je zadarmo. Teď zajdeme skoro každý den an kafíčko, občas zákusek. Takže tak 30 až 100 Kč. Ale kde jinde si to tak užiju.
Jo, jsem v Adleru a jsem spokojená. Jsem na dvoulůžáku, pokoj je menší a nábytek starší, ale žádná hrůza (tak 15 let??). WCV a sprchu mám na pokoji a navíc super spolubydličku. Zaplatila jsme jen 2100Kč (tedy 60 Julínkovné a 15Kč lázeňská taxa).

Jak je to v Radbuze s chlapama nevím, ale jelikož tam není recepce, tak to podle mě není problém. Známá z Radbuzy ubytováví manžela s dcerou někde jinde (přeci jen 3lidi na jednolůžák by byly moc) a spí tam s nimi. Moje spolubydla to s manželem udělala tak, že zaplatili pokoj ve Třech růžích (cca 500 Kč jednolůžák) a byly tam oba.
V Pawliku jde i přistýlka (u nás nevím), ale prý chtějí nějakých 850Kč na noc, což mě přijde brutus.

avatar
len
23. bře 2010

Jinak teda jediná nezakouřená (protože nekuřácká) kavárna je Markétka na Národní 🙂 Jo a pak taky Zámeček, ale ten je trošku z ruky, i když teda totálně ujetej, stojí za výlet (i kvůli číšníkovi) 😀

avatar
ladus77
23. bře 2010

Ahoj holky, zdravim, dostala jsem se na konika az ted! A vidim jak to tu jede lazenacky!!! 😎 Tabulku mame, parada!!!
Terindo, a co ty s tim kolem, mas ho teda s sebou? Uschovali ti ho nekde?
Sar, verim ze si to uzivas, musi tam byt ted krasne, tak snad to vydrzi!!!
Zkusim nenapadne zjistit doplatek za pristylku na Pawlik-Isis, 850,- teda asi nedam!!! To je fakt brutus.

avatar
terinda
23. bře 2010

Ladus, kolo mám s sebou, je tu kolárna. Zjistila jsem si to předem 😉

avatar
len
23. bře 2010

Kolo je super nápad, s tím si to tam užijete 🙂

avatar
ladus77
23. bře 2010

No, budu muset vyslapat ty bufety v Pawliku 😀 abych pak prolezla dverma 😀

avatar
len
23. bře 2010

Já je rozplavávala, jsem si dala závazek aspoň 20 bazénů denně, než smím relaxovat ve vířivce 😀

avatar
ladus77
23. bře 2010

No, presne tak nejak to vidim taky!!! Jsem vodomilka, uplne jsi me tu nadchla tou predstavou prazdneho bazenu navecer, hmmm...
No, ale obcas taky vyrazime za tou kulturou, co holky, nekdo tu psal o urnovem haji alias Sadove kavarne, tak tam se teda musim podivat!!! 😎 😀

avatar
anastasy
23. bře 2010

Takže útrata únosná podle situace 😀 Holky díky za info!! No já určitě půjdu na zákusek, pak asi nějaký to plavčení, no to cvičení nevím nevím, jsem dost zlenivělá..ale trochu se protáhnout..jenže tam budu jak dřevo a budeou se mi tlemit, protože větší ztuhlotinu asi neuvidí..dnes jsem měla na baráku dělníky a nadělali tasy že bych se na to vy...poklízela jsem a bolí mne celé tělo svaly o kterých pěkně dlouho nevím 😅 a nakonec si objednávám uklízecí četu, protože jsem zmakaná a hlavně chci být do lázní fit 😀 a neúplnej lazar... dostala jsem jarní nabídku tak budu jen říkat co potřebuju 😀
neé já měla zánět povr žil na ruce po kanylce....a neměla bych to moc namahat, takže tak...

zase se rozepisuji já když začnu... 😅

avatar
len
23. bře 2010

No, zákusek jsem tam dala jednou - na rozloučenou s Elanou, protože jinak mě Pawlik těma minidortíčkama strašně rozmazloval 🤐 To jsou takový ty na dvě kousnutí, co máte pocit, že skoro nehřešíte, když si je dáváte k obědu i k večeří 😉

avatar
saralinda
23. bře 2010

Včera se na tu přistýlku ptala Tulik a tuším, že říkala 850, což je fakt pálka. Ale zátra s ní jdeme na SOOS, tak se jí ještě přeptám.
Krásně tu teď opravdu je. Včera jsme byly s holkama na procházce po parku plus kafíčko a večer divadlo, dneska výlet do Chebu (tam pěšky a zpět busem) a zítra plíánujeme SOOS. Takže na nudění se není opravdu čas 😀
A kultury je hafo. Na většinu jde předem vyzvednout vstupenky v info centru - když předložíte zozpis procedur, tak je většina kultury zadarmo. Každé úterý je kino a pak dost koncertů vážné hudby a minulý týden byl 3x jazz. Včera jsme byly v divadle na Jedna noc na Karlštejne. bylo to naprosto super. Pro malý zájem o vstupenky za 200Kč to nakonec udělali zadarmo. A tak bylo divadlo úplně plné a myslím, že nikdo nelitoval. Užijete si to tady, to je jistota.

avatar
steffi13
24. bře 2010

ahojky holky,
tak koukám že jste toho zase pěkně nakrafali 😝 nestíhám číst..včera jsem byla v jednom kole tak jsem neměla čas ani volat do lázní jak a co tak jsem se zlepšila a volala dneska tak od pojišťovny jim dopis přišel a už mi dali termín Savoy od 11.4.což jsem si tak nějak představovala ale ještě za hoďku mám volat přímo do toho hotelu a musim zjistit jaký ubytování mi dali..docela jsem byla připravená na Isis ale i to je pěkný..kdo má zkušenosti z hotelem Savoy ..já jsem úplně mimo 😅
Lenitko-krásný přehled jsi udělala kdo kam jede a kdy super 😀 😉 koukám,že ty jedeš ten datum samí a Anastasy... holky Alena,Teri a Ladus to budou mít zmaknutý než tam my přijedem a pak nás tam pěkně budou provázet kde co je takže si to holky pěkně naštudujte 😀 😝 .. řikám to správně Lenitko a Anastatasy no a pak nás čeká příjezd Bubánka ..tak takhle jsem to pěkně naplánovala 😀 😎 😀 😝 ufff dalo to práci 😉
Anastasy gratuluji,že to ti takhle pěkně vyšlo četla jsem tvůj příběh tak to je super 🙂 🙂

avatar
len
24. bře 2010

V Savoyi bydlela holka, kterou jsem potkala na cvičení, je to **** hotel, takže asi dost dobrý, ale s vyššími doplatky. Snad mají i svůj nějaký malý bazén.

avatar
steffi13
24. bře 2010

Ahojky Len,ale ty popl.jsou skoro stejný jako v Isisu pokud se nepletu,že.. 🙂

avatar
len
24. bře 2010

Jo, myslím, že zcela srovnatelný 🙂

avatar
steffi13
24. bře 2010

a jak se jinak vede? 😉

avatar
len
24. bře 2010

Mně? Stále stejně mizerně 😀 Dnes dorazila se čtyřdenním zpožděním MS, jedu na Algifenu, do toho zamítavej telefonát na práci...

avatar
steffi13
24. bře 2010

tak to máš teda veselý 😉 jedna rada koukni ven a hned ti bude lépe je krásně tak ať ti všichni skočej na hrb 🙂 😉 ale Ms je vždy mrcha ta si snámi zamavá 😒

avatar
len
24. bře 2010

Jo, aspoň že už je jaro 😎

avatar
steffi13
24. bře 2010

ty by si potřebovala znova relax takový frantovky by byli fajn znova co 😎 aspoň by si mi ukázala a taky všem kam jít a tu nádheru oklo..bereme tě jako delegátku juuu 😀 😝

avatar
steffi13
24. bře 2010

tak stim počítej a udělej si volníčko jooo 😉

avatar
steffi13
24. bře 2010

já musim frčet do prahy tak se jdu připravit tak zatim paaa a večer juknu 🙂 pěkný den všem

avatar
bubanek
25. bře 2010

Ahojky holky,

vubec jsem nemela cas se nejak sem dostat...tak vymyslete jak si dame kontakty,ja dorazim vlastne jako posledni z vas podle seznamu 19.4. ..budu v tom Savoy hotelu,jak to tam vypada netusim,ale doplacim za jednoluzak 11 tisic korun za 28 dni a bylo mi slibelo,ze je to fakt nadstandart i s dobrym jidlem,bazenem -saunou v budove..nevim..v Adlerovi a Pawlikovi meli plno na jednoluzaku a tak jsem vzala tohle,chtela jsem nejaky hezky ubytovani..ale pristylka je mazec kolem tisicovky na noc,coz me stve,dalsi prachy,kdyz prijede pritel nebo nekdo na vikend..takze tak..ale hlavne at nam to pomuze!!!!!!

avatar
lenitka
25. bře 2010

Ahoj Bubánku a holky,
dávám sem opět doplněný seznámek, a s těmi kontakty, kdybyste byli pro, zašlete mi do IP co na sebe chcete všechno prásknout, já zas udělám přehled a každé to potom rozešlu.

Terinda Goethe 23.3.
Alena Pawlik-Isis 3.4.
Ladus Pawlik-Isis 4.4. - 2.5.
Lenitka Luna 11.4. - 9.5.
Steffi Savoy 11.4.
Anastasy Radbuza 11.4.
Bubanek Savoy 19.4. - 17.5.

Strana