Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?
Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉
Stručné shrnutí
- Františkovy lázně poskytují gynekologicky orientované procedury jako bahenní koupele a tampony, perličkové koupele, výplachy minerálkou a plynem, klasické i podvodní masáže, cvičení v bazénu a rehabilitaci; dopoledne bývá obvyklých 3–6 procedur denně a některé návštěvnice hlásily 4–5 procedur denně.
- Návrh na lázeňskou léčbu se podává přes obvodního lékaře na základě doporučení od gynekologa nebo z CAR; pojišťovna návrh přezkoumá a po schválení lázně přidělí dům a zašlou předvolání k nástupu.
- Pacientky obvykle doplácí ubytování nad standard II. kategorie, stravu a místní poplatky; v diskuzi byly konkrétně uvedeny příplatky 15 Kč/den lázeňský poplatek, 60 Kč/den „Julínkovné“ a 90 Kč/den příplatek za stravu a cenové zkušenosti v rozmezí několika tisíc až ~15 000 Kč celkově.
Nejčastější otázky
Q: Kdo a jak vyplní žádost o lázně pro neplodnost?
A: Doporučení na lázně obvykle napíše gynekolog nebo specialista v CAR (souhrn dosavadní léčby) a obvodní lékař následně vyplní a podá formulář návrhu pojišťovně; v diskuzi to bylo popsáno opakovaně jako standardní postup.
Q: Jaké procedury mohu v lázních očekávat při léčbě neplodnosti?
A: Uváděné procedury zahrnují bahenní koupele a bahenní tampony, výplachy minerální vodou, výplachy plynem, skotské střiky, perličkové koupele, podvodní a klasické masáže, parafín, cvičení v bazénu nebo šlapací bazénky a tělocvik/rehabilitaci; dopoledne bývá program procedur, odpoledne volno na procházky a aktivity.
Q: Co když mi v nástupu do lázní vyjde menstruace?
A: V diskuzi ženy uváděly, že při menstruaci se z programu často vyškrtnou bahenní koupele, koupele s plynem a podobné procedury a místo nich zůstávají „suché“ procedury jako masáže, parafín a tělocvik; jedna účastnice uvedla upravenou délku programu „3 týdny“ při menstruačním stavu.
Q: Kolik to stojí a co platí pojišťovna?
A: Pojišťovna hradí lázeňskou péči dle schváleného návrhu; pacientka doplácí ubytování nad standard II. kategorie, případně stravu a lázeňské poplatky; konkrétní zkušenosti v diskuzi: 15 Kč/den lázeňský poplatek, 60 Kč/den „Julínkovné“, 90 Kč/den příplatek za stravu, a celkové doplatky riportovány v rozmezí cca 4 495 Kč až ~15 000 Kč včetně osobních výdajů.
Q: Jak dlouho trvá schválení a kdy přijde termín?
A: V diskuzi byly uvedeny zkušenosti s lhůtami od jednoho týdne do pěti týdnů na vyřízení pojišťovnou; po schválení pojišťovnou lázně zasílají předvolání a ubytovací kancelář přidělí dům a kategorii ubytování.
Q: Můžu si zvolit jednolůžkový pokoj nebo lepší kategorii?
A: Ano, standardně je hrazeno ubytování ve II. kategorii (dvoulůžkový pokoj se společnými sociály), ale lze si doplatit jednolůžkový pokoj nebo vyšší kategorii; v diskuzi jedna účastnice uváděla, že si na jednolůžák připlatila.
Q: Kde hledat kontakty a informace o Františkových Lázních?
A: V diskuzi byly uvedeny kontakty a weby: centrální stránky Františkových Lázní (franzensbad.cz) a telefonní čísla uvedená účastnicemi 354 205 500 (informační linka) a 359 604 504.
Q: Jak se domlouvá termín a ubytování po schválení?
A: Pojišťovna po schválení zašle vyrozumění a lázně obdrží návrh; podle textu z webu Františkových Lázní lázně přidělí dům a kategorii ubytování a ubytovací kancelář následně kontaktuje klienta s předvoláním k nástupu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Františkovy lázně nabízejí pestrý program procedur pro rekonvalescenci po gynekologických zákrocích a pro ženy se sterilitou, včetně bahna, výplachů, masáží a cvičení v bazénu.
- Standardní administrativní postup je: doporučení od gynekologa/CAR, vyplní ho obvodní lékař, pojišťovna posuzuje návrh a lázně posílají předvolání.
- Pacientky obvykle doplácí ubytování nad základní II. kategorií, stravu a místní poplatky.
Sporné názory
- Některé ženy v diskusi uváděly, že jim pobyt v lázních po operacích nebo neúspěšných IVF pomohl k následnému spontánnímu otěhotnění, zatímco jiné diskutující považovaly lázně za sekundární a tvrdily, že z pohledu některých lékařů lázně „nepomůžou“ konkrétním reprodukčním problémům.
Otevřené otázky
- Do jaké míry lázeňská léčba změří reálně šanci na otěhotnění před plánovaným IVF a na jak dlouho léčebné účinky přetrvávají (v diskusi bylo uvedeno, že léčebné procesy mohou pokračovat 2–3 měsíce, ale konkrétní dopad na fertilitu zůstává nejednoznačný).
- Jak přesně se určuje, zda klientku přidělí MontoSpa nebo jiné ubytovací zařízení Františkových Lázní (v diskuzi bylo řečeno, že to obvykle řeší pojišťovna a lázně).
Zmíněné značky a firmy
Františkovy lázně, Monto Spa, VZP, OZP, Apolináře, Klimkovice, Mariánské Lázně, Karlovy Vary
Zmíněné produkty a metody
bahenní koupele, bahenní tampony, perličková lázeň, výplachy minerální vodou, výplachy plynem, skotské střiky, klasické masáže, podvodní masáže, parafín, cvičení v bazénu, šlapací bazénky, tělocvik/rehab, solárko, KET, IVF, IUI, laparoskopie, hysteroskopie, revizní lékař pojišťovny, návrh na komplexní lázeňskou léčbu, příspěvková lázeňská léčba, ubytovací II. kategorie, jednolůžkový pokoj
Místa a osoby
Františkovy Lázně, Monto Spa (lokalita), Apolináře, Klimkovice, Mariánské Lázně, Karlovy Vary, Bohdaneč, Praha (Dejvice), Příbram, Ostrava, Jižní Čechy
no já to měla schválené hned. Jsem u VOZP (vojenská) a zašla jsem hned za revizní doktorkou v pjišťovně a než jsem si stačila sednout, tak papíry měla projeté a hned mi dala číslo do lázní. Schválila mi to na počkání. Jinak mi v Caru vypsali žádost, doktor dopsal A4, že doporučuje komplexní lázeňskou terapii (to slovo komplexní je hodně důležité, kvůli hrazení pojišťovnou) a je nutné mít kopii spermiogramu, kvůli potvrzení, že neplodnost není ze strany chlapa. Pak jsem rovnou jsem šla k obvoďákovi (ne gynekolog), ten tam doplnil nějaké věci (akorát mi nabrali krev a moč) no a pak na pojišťovnu. Za tři týdny od vypsání v Caru už jsem věděla termín.
Taky mam Ozp a taky to bylo 10dni 😀 , vydrz, ja myslim ze ti to schvalit musi, sis zazila... 😒
Ja uz mam taky skoro sbaleno, taky mam nejvys na case 😉
Holky, tesim se na vas moc, urcite jak dorazim, tak se pokusim nekam dostat na mail a dat zpravu. Ale vlastni notas nemam, tak snad nekdo jiny mit bude.
Ale zitra se jeste ozvu z domu 😀
tak doufám, že nebudu čekat déle jak 14 dní.... horší to je v práci, sama dělám revizní sestru v pojišťovně...... tak tam budu dlouho chybět..... budu muset asi pracovat při tom.... ale prdim na ně, ať si tam poradí sami.... zdraví je přednější. S manželem by jsme chtěli mimčo. Operace byla strašná. Ještě teď se vždycky oklepu, když si čtu ten operační protokol. Byla jsem na sále přes dvě hodiny. Diagnostická laparka. a našli tam takový hnusy... 😒 tak vám holky držím palce, ať se vám tam líbí, doufám, že tu taky najdu někoho, a budeme mít společný termín 🙂
Ahojky holky,
tak uz se vam to blizi,vsem co odjizdite preji hezkou cestu a pekne to tam pristi tyden okouknete.. Zatim to vypada,ze porad ze vsech prijedu posledni 16.4. - tak tam na me hezky cekejte..doufam,ze nekdo budete na netu nebo vam napisu kontakty nekomu a spojime se..Mam dorazit az mezi 11-14.hod, takze se vam ozvu bud k veceru nebo nejak toho 20-4.,coz je utery..kazdopadne budu cekat tady na novinky od tech co tam jedou ted..hlavne jak je to s fenem na vlasy,zehlickou na hotelu atd..fen by tam snad mel pry byt🙂))uz premyslim,co vsechno musim sbalit..
Tak zatim pekny Velikonoce!!!
Jinak ja mela schvaleno od pojistovny za tyden- jsem u OZP!!!!
Ahojky,
jinak zalezi co mate za diagnozu,ja zatim do CARu nechodim,spermiogram sem davat nemusela pojistovne..vzhledem k tomu,ze mam dve operace a endometriozu, 1,5 roku jsem neotehotnela,tak to uplne staci..pokud ma nekdo po dvou operacich v maly panvi tak ma narok na dvoje lazne do 40 let...a nebo naopak,pokud nekdo se leci v Caru a ma spermiogram ok,delsi dobu neplodnost,tak taky ma narok..to zalezi...
tak paaa
Ahoj holky,
ještě napíšu..mám zprávu pro Steffi - jo přišlo mi to. Já tam volala ve středu a řekli mi že dopis byl vytištěn že to musí přijít.
Zavolej tam rovnou!
pa
Alenko tak pěknou cestu a už se těším až se uvidíme. Já se přidám po Velikonocích 😉
Dorazím ve středu.
pa pa
jen by mne ještě zajímalo, jestli se může nosíit na procedury nějaká taška - s klíčemi, malým ručníkem, pantoflemi a tak. Jestli mi to tam nemůže někdo šlohnout.
to Anastasy: hned jak přijedu, dám info
Alen, kabelku můžeš mít vždycky po ruce, resp. na očích 😉 Není potřeba nosit s sebou ručník, všude jsou prostěradla.
Nezapomeň si vzít s sebou nějaké žabky na nohy 😉
díky, já jen, aby se to tam někde neválelo mimo moji kontrolu. Ne že bych někoho podezřívala, ale znáte to.
Alenko tak šťastnou cestu, ať se ti tam libí a drž nám místečka.
Jo a nezapomeň podávat zprávy 🙂
Ahoj
Ahojk holky,
tak hezkou cestu Alenko 🙂 pěkně nám to tam prozkoumej 😎
Anas-já jsem tam dneska volala tak miřekli že to posílaji..pak přijedu domů a ve schránce dopis z lázní takže už taky vim jen jsem zvědavá jestli když obratem to odsouhlasim jestli jim to přijde včas než budu nastupovat aby věděli..jo a víte v kolik se má dorazit do lázní nějak asi dopolko,co?tak já budu v příštim týdnu balit nějak to nestíhám to bude zmatek 😕 ..
Alenko-tak dej věděrtjak se to tam vypadá atd... 😉 😎
Ahoj holky, ja taky zdravim, jedeme uz taky zitra, i kdyz nastup do Isisu mam az v nedeli, jedeme autem s manzou a udelame si jeste maly sobotni vylet do Marianskych lazni. Snad mam vsechno, ach jo... bylo to docela hekticke baleni 😒 Ale uz se teda tesim na odpocinek a lazenskou pohodu 😎
Nastup mam v nedeli mezi 11h-13h na recepci v Pawliku, tak to bude vsude asi stejne.
Pokusim se kontaktovat Alenu a napiseme vam!!!
Tak se mejte a ahoj v laznich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ahojky,
vsem se omlouvam,kdo mi psal interni zpravu a ja jsem nebyla vecne prihlasena nebo jen na chvili,tak jsem vubec necetla..Poslala jsem Vam kontakt na sebe vcetne mobilniho cisla a opsala si vase..Urcite se vam ozvu az dorazim..
Bubanek- Evík
Ladus, tak tobě taky přeju šťastnou cestu, hezky si užj s manžou výlet a pak se ozvi.
tak píšu zprávy. Nástup byl trochu hektický, protože jsme ráno jistili, že nám někdo vysklil boční sklo u auta, ukrad autorádio a pod. Takže jsem čekala na tchána, který pro mě jel z Jablonce do Prahy a pak do lání. Přijeli jsme asi ve čtvrt na dvě, ale nic se nedělo. Pak další jobovka, dala jsem si kufry do místnosti v hotelu, než se nabědvám, a když jsem se tam vrátila, kufry byly pryč. Nějací Němci odjížděli a vzali vše co tam yblo. Naštěstí je personál hotelu odchytil a vše dobře dopadlo. Prohlídku mám v pondělí, vstup do aquafora úplně volný, ani nemusím vystrčit nos, vše je propojeno. Dojmy zatím perfektní.
Cau holky, zdravime s Alcou z Pawliku 😀 Je to tu super...
Moje cesta dobry, navstivili jsme Plzen (pivovar 😀 ) a prespali v Mariankach. Ale Frantiskovky jsou teda mnohem hezci. Pokojicek je malinky, ale staci, jidlo vyborne, musela jsem pak dat v Akvaforu tech 20 bazenu abych to vyplavala 😀
Zitra o pul ctvrte jdu na prvni prohlidku k pani doktorce (jmeno uz jsem zapomnela) do Adleru. Alca taky. No a jinak se tu zatim tak orientuju a vypada to skvele, tesim se co procedury... tak zatim, teste se!!!!!!!!! 😎 🙂
Specialne pro Lenitku, dneska jsme sli kolem Luny, je na hlavne tride a vypada fakt pekne, takze myslim, ze to budes mit taky super. 🙂
Ahoj holky,
škoda, že jsem tuto diskusi neobjevila dříve, je tu fakt plno dobrých informací! Já jsem v říjnu proděla operaci "3v1"- chronický zánět slepáku, cystu na vaječníku a pupeční kýlu (před operací jsem skoro rok lítala po doktorech, podstoupila všechna možná vyšetření jak pokusný králík, ale říkám si, vše špatné k něčemu dobré, aspoň jsem proklepnutá od hlavy až k patě 🙂). Pooperační hojení bylo dost komplikované, takže lázně jsem si doslova vydupala zuby nehty - přehazovala si mě chirurgie, gynekologie, praktický lékař skoro dva měsíce. Všechno dobře dopadlo a jedu od 9. května do Monti, VZP mi lázně schválila za necelý týden, ale dostala jsem bohužel Lunu 3, takže tenhle týden jsem si vyřídila výměnu do Monti. Doufám, že se v tomto termínu s někým z vás potkám 🙂 Pěkný zbytek velikonočního pondělí, doufám, že jste dostaly pořádně vyšupáno, abyste byly zdravé a neuschly 🙂 papa
Ahojky Lucci,
ja jsem v laznich az do 17.5. v hotelu Savoy, dame si vedet a nejak se spojime, jedu z holek odtud jako posledni az 19.4. ..Bohuzel uz maji ty drivejsi terminy nyni plny...paa Bubu
Ahojky holky,
ladus a alco-tak to tam pěkně zkoumejte pro Nás..já už budu zítra začínat balit..neměla jsem časíka v So proběhlo pro manžu tajně připravovaná oslavička narozek a moc se mu to líbilo a já si oddychla..ještě jeden držet to tajemství tak to nedopadne dobře 😉 to Vám řeknu pak osobně 🙂 a jaký byl první den u pana doktora gynekologa a co procedury? 🙂 😝 na bazenek se těšim..a co holky vzali jste kolo?
Lucci -tak tebe už nezastihnu já zrovna 9.5.se vracim domů 😕 taky pěkný ale hlavně,že si se dočkala a pojedeš 😉
tak zatim papapa a dejte info
Ahoj holčičky 🙂
tak já taky balím, nějak to nepřeháním beru vše co se hodí 😀
Mám dotaz na naše lázeňačky co už si užívají - děvčátka jaké je počásko? je potřeba brát ještě zimní obuv či oděv- kabát, či zimní bundu? prý v tomto kraji se zima drží déle..tak at nejsme překvapena, tady už lítám v jarím kabátku i botech, ale nevím zda si mám brát ještě kozajdy na pár dní než to jaro dorazí i tam..ookud již dorazilo, tím lepší, mín věcí tahat sebou 🙂
máte se bou i zámek na kolo, nebo nneí potřeba (nemůžu ho najít 😀 jsme se stěhovali a ještě mám pár věcí zabaleno apod.
Luci 112233 - přesně tak hlavně že jedeš!!! nějaký kámošky se najdou a určitě s eještě na diskuzi někdo přidá kdo pojede v tvým termínu, uvidíš! 🙂
Alenko 36 - teda jsi měla fakt parádní antré... 😅 ale hlavně že sji to zvládla ted si budeš jen užívat. Doufám že takové šoky na mne nečekají 🙂
Steffi do lázní mám dorazit mezi 11-13hod, je to asi všude podobný 🙂 tak hlavně že to máme potvrzený 😎
tak zatím pa pa a ještě si písnem
Ahoj holky,
tak koukám že cestovní horečka už propukla na plno, já už se teda nemůžu dočkat. Kolo si s sebou nakonec beru tak ne že ho tam budu mít sama 😉
Ladus díky za info ohledně Luny.
Anastasy já si zimní bundu beru, jsem takovej zmrzlík, takže já jí určitě budu potřebovat.
Mějte se hezky


Ahojky holky,nějak nezvládám psát zítra budu volat aby mi to poslali mailem protože začínám být jak na trní 😠
Anas-tobě už něco přišlo?
Lenitko,ty si akční já ještě ani prd 😉 musim zařizovat jiný věcičky kolem mužíka 😉