Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

ando
5. kvě 2010

Dobré ráno 🙂
tak včera jsem se odhodlala zavolat na objednání sebe na konzultaci a vyšetření a nabídli mi termín už za 14 dnů, hned den po vyšetření MM u androloga 😨 Tak mě to překvapilo, že se to neskutečně rychle rozjelo a něco se zase bude dít, už se moc těším 🙂

monasek84
5. kvě 2010

ando: tak drzime pesti a doufam ze budes informovat 😉

ando
5. kvě 2010

určitě 🙂, jsem moc ráda, že si s Vámi můžu popovídat a máte stejný problém jak my. Většinou totiž holčiny od jinud rozebírají problémy se svým tělem a nedokážou mi moc poradit a vžít se do naší situace. A hlavně naše rodiny a okolí nic neví a ani nechceme říkat. Teda asi tuší, že je někde problém, že asi půjdem do CARu, ale na jejich dotazy odpovídáme, že tomu necháváme volný průběh a nic neřešíme, a nebo že na dítě máme ještě čas 😎

monasek84
5. kvě 2010

ando: proto tady jsme 🙂 mas pravdu v tom, ze nikdo to nikdy nepochopi jako ten kdo si to prozil, takze jeste ze je modry konik 😉

ando
5. kvě 2010

přesně 😉
Já potřebuju si s tím popovídat a zjistit co nejvíc možností, informací. Jsem takový analytik. MM o tom nechce moc slyšet ani mluvit, trápí ho to a nechce dopředu řešit co by mohlo být nebo nemohlo....

monasek84
5. kvě 2010

ando: tak to je dasli do party 🙂 oni jsou asi vsichni stejni 🙂 zeny reaguji stejne, i muzi 🙂

riki22
5. kvě 2010

Ahoj holky, nějaký čas jsem tu nebyla. Včera jsme byli na konzultaci kvůli genetice a můj hormonální profil. Genetika naštěstí dopadla ok, moje hormony taky, akorát FSH je na horní hranici, ale ještě v normě. Koncem května jde manžel k urologovi a pak pravděpodobně by byla TESA, doktorka nám ji od stolu doporučila a vychválila, jak mají vysokou úspěšnost, v 85% najdou spermie atd..., manžela zatím kromě spermiogramu nevyšetřoval nikdo, tak mě to docela pobavilo, měla jsem spíš pocit, že je to o penězích, taky nám doporučovala PGD, taktně se vyhnula ceně a tomu, že se jedná o další manipulaci s embryem, takže se taky může stát, že bude úžasný genetický materiál, ale embrya nepřežijou.

monasek84
5. kvě 2010

riki22: ahojky 🙂 a genetiku delali jen tobe nebo i mu? ani HP nema hotovy? strasny.. ten jejich pritup je den ode dne horsi 😠

riki22
5. kvě 2010

Genetiku dělali oběma, manželovi hormonální profil nedělali, v minulosti se léčil testosteronem, protože měl nízkou hladinu a špatný spermiogram. Dr. je toho názoru, že v manželově věku (49) by hormonální léčba neměla žádný efekt.

monasek84
5. kvě 2010

riki: no ale kdyby mu ho udelai, mohli by na nem videt, jestli je jeho tule vubec zpusobile hormonalne tvorit muzske pohl. bunky... no tento postup se mi nejak nezda....

skrecko
5. kvě 2010

kocky, dnes vas nejak nestiham, mame tu dnes nejake neobvykle vysoke pracovne nasadenie 😕

ando:aj my sme radi, ze si sa pridala, nam to tiez pomaha sa tu "vykecat" My sme tiez nikomu o probleme nepovedali a ani zatial neplanujeme. Myslim, ze je to tak lepsie. Len by sa trapilo viac ludi a zbytocne by vas zranovali otazkami co je nove...
Inak u nas je to rovnako, ja studujem problematiku, analyzujem, zistujem a MM sa len obcas na nieco opyta. Naozaj sme v tomto zeny rovnake a muzi rovnaki.

riki22: suhlasim s tym, ze CARy su len o prachoch. Nas tam urolog odflakol totalne, ved vcera som to tu pisala. Co si nevydupes, nezistis ani nemas. No a pgd by som nedavala robit, pokial mate genetiku v poriadku. Na co? Drzim palce!

PS: Vdaka za internet a informacie, ktore tak mozme ziskavat!

deniiiii
5. kvě 2010

Ahoj vsem 😀
Ando: vitej, tady jsme na tom stejne, aspon si muzeme porovnavat 🙂
Riki: to je divny, ze mu hp nedelali, jak tedy muzou vedet, ze tam je 85% sance?? alespon, ze jsou optimisticky 🙂 a jak si to predstavuji, ze mu nejdriv udelaji tese a pak na zaklade toho, co najdou budou stimulovat tebe nebo oba najednou? kolik je tobe?

ando
5. kvě 2010

Taky mám takový pocit, že jen pacienty hrnou do zázroků a nechtějí zjišťovat příčiny a jestli by to šlo nějak jinak vyřešit nebo alespoň zlepšit....
riki je to opravdu zvláštní že MM teď nedělají hormonální porfil , kor když to předtím měl v nepořádku.... kam chodíte?
Ty částky co si účtujou jsou opravdu šílený a hlavně když víte jaké jsou skutečné náklady...... moje kamarádka dělá v jednom CARu v Praze, konkrétně v laborce, takže vím jak to interně chodí a je to blízký obor co jsme studovali, takže mě tam vše ukázali a probrali. V tu dobu jsem ani neřešila, že budem taky tohle vše potřebovat. Kvůli naší diagnóze ( případnému dárci) jsme se rozhodli zvolit jiný centrum i když bych samozřejmě byla radši u ní, a měla všechno z první ruky.
S tím PGD nám vysvětlují, že se zvyšuje možnost uchycení embryí, že se vyloučí dopředu i na pohled pěkný embryjko, které má genetickou vadu a stejně by se neudrželo..... jo a prý část hradí pojišťovna, manipulaci ne takže částka u našeho centra prý 10.000,- , ale to jen tak mimochodem doktor zamumlal, když jsem se ho na rovinu zeptala 😖

ando
5. kvě 2010

skrecko mluvíš mi z duše 🙂
jo jo je zajímavý, kde sehnali těch 85%.......nám řekli pokud budou v pořádku hormony i genetika tak je to 50 na 50

riki22
5. kvě 2010

Neříkali, že u nás je 85% šance, ale že v 85% najdou spermie a že většina otěhotní, to mě docela pobavilo, když úspěšnost IVF je jen 50%. Na minulé konzultaci doktorka říkala, že PGD jen pokud by genetika nebyla ok, teď nám říkala, že bysme do toho měli určitě jít, proože bude málo spermií, přirozená selekce atd., mohly by být aneupolidie atd., nějak zapomněla dodat, že většina aneuploidií je neslučitelná se životem.
Taky nás dost tlačila do operace, když jsme řekli, že tak v srpnu, tak prý proč až tak pozdě...mně to zas pozdě nepřijde, nevím jestli čekala, že řeknem příští týden...
Jinak mně je 34, moje stimulace by měla být až pokud manželovi něco najdou, což mi přijde lepší než stimulovat a pak nic.

ando
5. kvě 2010

no, my se počítám rozhodneme zda do PGD jít či nejít asi až těsně předtím, pro jistotu jsem si nechala i já udělat tu genetiku. Ale v tuto chvíli mi to přijde zbytečný....možná když by byl další IVF pokus....
A kolik je Vám ostatním, jestli se můžu zeptat? mě je 28 a manželovi letos bude 30
Riki, do jakého Caru chodíte? doporučovali nám vybrat takové, kde mají často zákroky M/T a tudíž i zkušenosti a dobrého urologa(androloga)..... vybírala jsem podle svého pocitu z Gennetu, Iscare a Pronatalu

monasek84
5. kvě 2010

ando: me 26, MM 30 a chodime do ISCARE

deniiiii
5. kvě 2010

Riki: nazory se ruzni, jedni rikaji, ze je lepsi nejdriv pockat az co se najde, druzi, ze je dobre ve stejny moment odebrat vajicka, vybrat nejilnejsi mrsku a nechat par dni kultivovat a pak vlozit a ze pokud nic nenajdou, tak zene ta zbytecna stimulace neublizi, pry je vetsi sance pokud ty spermije nemrazi, tak nevim...

deniiiii
5. kvě 2010

ando: me za 4 dny 33 🙂 , mm3 38 a jsme v Gennetu

monasek84
5. kvě 2010

deniiii: jinac vidis.... sem vcera na zatavce postkala uplne stejnou slecnu jak jsi ty 😀 chvilku ve me vzbudila vahani jestli jsi v CR nebo SR 😀

prinzesz
5. kvě 2010

caute holky, nemam na vas skoro vobec cas, teraz "maturujem" s tou vistou, je to feest velka zmena oproti tym 2000 co sme mali 😀 😀 😀 ale uz ma trosku aj oci bolia z toho co furt kukam do toho.. des..

monasek ty si uz mala ovu? vsimni si moj graf, ja som furt na tom istom mieste.. akosi sa mi teplota nehybe 🙂 vcera som aj robila ten ovu test a palicky boli dost silne ale este mozu silniet.. no skusim aj dnes.. asi..

a vitam nove holciny medzi nami, clovek aspon vidi ze v tom nie sme sami, ale zas sa mi vidi ze nas je uz nejak vela 🙂 ci?

riki22
5. kvě 2010

Chodíme do Repromedy.

monasek84
5. kvě 2010

prinzesz: ahooooj 🙂 nemela, myslim 😀 dneska mi vyskocila teplota ale nevim cim to, rano mi bylo vseobecne nejak moc teplo, asi jsem byla moc prikryta, uvidime zitra 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/288372

ando
5. kvě 2010

koukám, že jsme pěkně rozesetý, každá v jiném 😀

iriel
5. kvě 2010

Ahoj holky, moc nestiham, rano jsem litala po doktorech, mam z toho pekny obrazky 😀 Panoramaticke snimky zubu kvuli rovnatkum a asi 6 fotek kolen, ta me trapi uz dlouho...
Jinak jsme se objednali na utz na 21.5., tedy az se vratim z Istanbulu, podle utz se rozhodne dlouhy nebo kratky protokol a pak po ms zacnu pichat puregon a zaciname s IVF! Tak to jsem zvedava...

Jo, mne je 28 a chodime do Gennetu v Praze. 🙂

deniiiii
5. kvě 2010

Monasek: ze by muj dvojnik? byla take tak krasna a inteligentni a uzasna jako ja? 😀 zustavam verna Praze 😉

monasek84
5. kvě 2010

deniiii: az tak ne 😀

skrecko
5. kvě 2010

ando: len ma utvrdzujes v mojom nazore na CARy. Ale tak nemame asi inu moznost. Ale ako hovori nasa endokrinologicka, treba si dat spravit co najviac testov a vysetreni mimo CAR A to pgd vidim ako dalsi dobry kseft. Je to sice uzasne, ze take nieco vedia spravit, ale ak nie je na to velmi dobry dovod, tak nesuhlasim, je to riziko.
Inak vyziadajte si tie dalsie testy. Aspon hormony. To je sila jak to flakaju.

Ja budem mat 28 a MM 35, chodime do gynfivu, BA.

riky22: v tych 85% su ale zahrnuti aj muzi s obstrukcnou formou, kde najdu spermie na 100%, takze taketo statistiky su nam na nic. No a tymi PGD recami co vam vraveli mozu oblbovat niekoho kto to nema nastudovane 😉

ahoj prinzesz, A drzim palce s tym pocitacom!
Aj ja sa tesim, ze nas je tu viac, ale som aj smutna ked viem, ze ozaj nejak vela ludi ma taketo problemy ☹ Inak sa mi to zacina dost pliest, tak ma ospravedlnte, ked sa budem opakovane vypytovat. Asi by som si mala spravit tabulku do excelu s vasimi udajmi 😀 😀 😀

Ahoj deniiiii, ahoj iriel

iriel
5. kvě 2010

Ja mam jinak uz i diagnostiku tech kolen (coz se teda netyka ani azoospermii ani IUI, tak se omlouvam.. 😉) a zjistila jsem, ze nerozumim skoro ani slovu 😀

P: Zretelne arthroticke zmeny s marginalnimi produkcemi medialne a prihrocenim eminentia intercondylica. Znamky chondrodysplasie patelly typu IV.
L: Gonarthrosa, exostosa v oblasti medialni casti metafyzy tibie, chondrodysplasie patelly typ Wiberg V.

monasek84
5. kvě 2010

iriel: to tak pisou prote aby ti pak mohli namluvit co chteji,grrrr 🙂