Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lendulka007
17. bře 2008

Ahoj, tak to je dobrý. Mám taky Gonal, chtěla jsem puregon, jenže prý není a je ho nedostatek či co. Takže začnu příští týden. Měla bych ms dostat v pondělí - tak uvidíme. Jinak dnešní kontrola proběhla OK. A taky budu v práci, tak to snad zvládnu. Tak to jsem ráda, že někdo bude stimulovat jako já.... Bessi, tak držím palečky a budeme se vzájemně podporovat. Ty máš tedy dlouhý protokol??

bessi
17. bře 2008

Ahojky, mam dlouhy protokol. To je super, ze kontrola byla OK. Taky cekam MS a pak pujdu na krev. Taky jsem rada, ze mam s kym sdilet stimulaci. Taky drzim palecky a tfuj tfuj 🙂

ml1976
18. bře 2008

ahojte dievcata uz som tu.. tak bola som v heliose vcera tj.v pondelok 17.3. bola som na sone, brali mi krv a na manzela padol spermiogram.. v blave nam povedali ze nemame ziadne potvorky a dnes ked som chcela vysledky tak mame tam 5x mrtve ale 1 žive. tak vraj mame ist za dr.svitacom do za a on určí čo a ako dalej ale lekarka navrhla tese.. mame ale podozrenie. ci ten vysledok je naozaj smerodajný?a co je to tese... teda co nas caka.. ?

bessi
19. bře 2008

Ahoj Lendulko, tak se mi dnes dostavila MS. Zitra jdu na krev a pak rozhodnou, kdz zacnu s gonalem. Doufam, ze to bude OK a ze budu moci pokracovat ve stimulaci. Ted se to konecne dalo trochu do pohybu, cekani bylo nekonecne.
Hodne stesti 🙂

lendulka007
26. bře 2008

Bessi, mě ms dorazila dnes odpolko, takže začnu se stimulací gonalem v pátek. Dej vědět, jak to s tebou vypadá, jestli jsi už začala. Držím ti palečky a hodně štěstí 🙂

bessi
27. bře 2008

Ahojky Lendulko, zacala jsem uz minuly patek. Prubeh stimulace je zvlastni, asi na ni spatne reaguju, protoze mi zvysili 5. den davky gonalu (ze 150 na 300iu). Na UTZ jdu az zitra, zatim me vysetrovali jenom krev. Zitra uz biudu mit vycerpane obe pera - 1800iu hrazenych pojistovnou, tak jsem zvedava, co mi daji dal. Jinak to se mnou nic moc nedela, cakala jsem nejake silene stavy a ono nic. Nevim,jestli je to dobre nebo spatne 😒 Jsem ted dostupna na www.neplodnost.cz v pokojicku s nazvem Azoospermicek. Kdybys chtela, muzes se tam k nam pridat. Je tam fura prave stimulujicich holek se stejnym problemem. Vzdycky pokecame, podporime se , uklidnime .... Kdyz tak se tam ukaz 🙂

lendulka007
27. bře 2008

Bessi, tak to já začínám zítra. Dneska jsem si vše vyzvedla, tak uvidím, jak to půjde zítra. Neplodnost znám, občas k vám jen tak nakukuji. Nějak se mi zatím nechce se tam mezi vás přidávat. Uvidím, třeba změním názor.
Drž se. Myslím na tebe. 🙂

bessi
28. bře 2008

Ahoj Lendulko, preji ti hodne stesti. Ja ho moc mela, ale nebudu te desit. Proste jsem spatne zareagoval na leky a folikuly moc nerostou.
Mej se

katy2
28. bře 2008

ahojte!
drzim vam palce k stimulacii, nech nastimulujete kvalitne vajka... 🙂
ja oddnes beriem lieky pred KETom... Tak sa nam to uz blizi.... 🙂

bessi
29. bře 2008

Katy, preji hodne stesticka, at se KET zadari, kdyz uz jsi na nej musela tak dlouho cekat 🙂 Ja mam na ctvrtek naplanovane OPU, ale mam jeste nejake kontroly , tak se uvidi. Jinak vajicek moc nebude, strasne me to dostalo. Mej se a dej vedet, jak jsi dopadla!

lendulka007
30. bře 2008

Holky, držím palečky na KET a stimulaci. Já jdu ve středu na kontrolu, tak uvidíme, kolik vajíček narostlo. Zatím to zvládám dobře.

bessi
30. bře 2008

Lenduko, zvladala jsem to bez problemu 9 dnu. Ted je mi uz strasne zle-boli me v zadech, chodim v predklonu a od zitrka zustavam doma. Na kontrolu jdu zitra, uvidim, co mi reknou.
Drzim pesti🙂)

lendulka007
31. bře 2008

Bessi, mě už se zvětšuje pěkně bříško. Ještě chodím do práce.
Držím ti palečky na zítřejší kontrolu, já jdu na uz ve středu. Tak to koukej zvládnout, myslím na tebe. 🙂

bessi
1. dub 2008

Lendulko, vcera jsem byla v CARu na kontrole. Na UTZ byly videt 4 velke foliky a pravy vajecnik se pochlapil nekolika mensimi (ty uz asi nedorostou). Me se bricho nezvetsilo ani o trosku. Dnes pichnu pregnyl a to znamena,ze ve ctvrtek mam OPU a manzel T/M. SAma jsem na to hodne zvedava. Doufam, ze ty me foliky budou aspon kvalitni, kdyz je jich tak malo a ze manzelovi najdou par kvalitnich spermii. Jsem strasne zvedava, jak osud "zatahne za nitky". Tyhle veci clovek sam opravdu ovlivnit nemuze. Preji hodne stesti a drz se 🙂

bessi
1. dub 2008

Katy, kdy mas naplanovany KET? Vis uz aspon prebezne datum? Drzim palce 🙂

katy2
1. dub 2008

Ahojte, drzim vam strasne palce!!!! 😵 😵 😵
ja idem v piatok na uzv a tam mi snad povedia, co a ako.... Pocitam, ze KET bude okolo 14.4.
😵 😵 😵 😵

lendulka007
2. dub 2008

Bessi, zítra ti budu držet palečky na T/M + OPU. Zvládněte to. A i ty 4 je dobrý výsledek, když budou kvalitní. Někdy kvantita je na úkor kvality.
To já byla dnes na uz. Vypadá to výborně. Je tam 11 folíků, některé menší, druhé větší. V sobout mám další uz, uvidíme, jak ty menší dorostou. A případný odběr bude asi v pondělí nebo příští týden.
Tak se holky držte, zvládneme to. 🙂

gregy
2. dub 2008

Ahojte, držím vám palce jéj Katay tak sa to už rozbehlo 😀 veeeeeeeeelmi ti držím palce aby to tentoraz bolo všetko ok!!!!!

katy2
2. dub 2008

bessi, drzim palce!!!! strasne!!!! povzbud manzela, ze to zvladne, je predsa chlap.... 😉
lendulka, gratulujem k narastajucej urodicke 😉
gregy, a vy ako pokracujete? ako ste sa nakoniec rozhodli?

bessi
2. dub 2008

Lendulko, tak to je super, 11 foliku pri malych davkach je pekna urodicka. Chodis jen na UTZ nebo i na krev? Me brali porad krev a podle toho menili hormony.

Katy, ten muj blazen se neboji, on se dokonce tesi!!!!! Je uplne v klidu, mozna ho nejaky nervik chytne zitra, ale ted fakt pohoda.

Holky, dik za podporu, treba jeste nejake ty mrsky dorostly a bude jich vic🙂)) Az budu schopna, , tak se ozvu. Mejte se

lendulka007
2. dub 2008

Bessi, horm. profil mi dělali jen jednou a to při první návštěvě v CARu. Pak už jen kontrola koncem cyklu a začalo se. Teď jsem byla na 1. uz a to 7. den a jdu na další v sobotu a to bude 10. den. Jinak nic už mi nebrali. Jen krev na předoperační, ale to je asi standardní všude. Drž se, resp. držte se. Vás čeká OPU + T/M dohromady??

Ostatním držím palečky a konečně ty // nádherný čárečky.

bessi
2. dub 2008

Lendulko, dik, mame oba zakroky dohromady, tak jsem moc zvedava. Kazdy CAR to dela jinak, ja mel av prubehu stimulace asi 4x odber krve (HP+genetika byla predtim). Jednou mi brali 2 ampule, krome hormonu i krevni profil.
Dik za podporu 🙂

lendulka007
3. dub 2008

Bessi, myslím na vás, zvládněte to dneska.

katy2
4. dub 2008

Ahojte!
bessi, ako ste dopadli?
ja mam KET 11.4. tak dufam, ze tentokrat sa uz podari 😵

bessi
5. dub 2008

Ahojte holky, dik za vasi podporu, ale nebylo to moc platne. Vysledek T/M je nulovy, nic se nenaslo a dost me to ranilo. Hodne jsem tomu verila. Me odebrali 14 vajicek, z toho 10 bylo zralych a oplodnili je darcem ☹ Musime se s tim ted nejak vyrovnat. Navic manzel ma hrozne bolesti, asi se mu tam vic postourali, kdyz nic nemohli najit. Ja mam asi nabeh na hyperstimulak, tak nejak zvlastne me boli bricho, tak snad ho nejak rozezenu.
Katy, preji hodne stesti pri KETu, ja mam ET bud 8. nebo 9. 4.
Holky, vsem preju hodne stesti a at uz si s nami osud nepohrava!!!

lendulka007
5. dub 2008

Bessi, to je mi líto, ale tvoje úrodička byla docela slušná. My jsme po T/M byli taky na 0, ale povedlo do 2 dnů něco zkultivovat. Takže výsledek těsně po operaci byl 0, taky jsme to obrečeli. A za ty 2 dny jsem volala a ten řekl, že máme zamraženo, ne sice v té nejlepší kvalitě, ale máme. A proto jsme zkusili nyní IVF. Já bych měla jít na OPU v pondělí, dneska píchám Pregnyl. Vajíčka mám nějak nesourodě velká, jedny jsou veliký a druhý menší. Tak uvidíme, jak se zmůžou ty větší.
Hlavně Bessi, buď teď v klidu, abys mohla jít na ET a věz, že až budeš mít ty mimísku v bříšku, tak ti ani nebude vadit, že jsou jen z 50% vašich. Vím, jak ti je. Opravdu jsem byla ve stejný situaci. Ale určitě už brzy budeš maminka, no není to úžasný. 🙂 Manžel se z toho brzy dostane, do týdne už o tom nebude ani vědět. Vím, že se to asi bude u něj hojit déle, když to takhle dopadlo. Ale za chvíli to bude OK, naordinuj mu klid, Ibalgin a bude v pohodě. Opatruj se.
Katy, přeji hezký a úspěšný KET.

lendulka007
5. dub 2008

Bessi, ještě mě napadlo, ať se manžel leduje - to opravdu pomáhá. Hodně zmražené zeleniny. 🙂 tak ať pěkně odpočívá, bude to dobrý. A jak se vám embryjka vyvíjejí a kdy se chystáš na ET? Myslím na vás.

bessi
5. dub 2008

Lendulko, diky. Taky jsem mu rikala o ledu, ale on nechce, ma svou hlavu🙂 Z tech 10 oplozenych se vyviji 8, zitra budu vedet vic, i pocty bunek. Mame PK, ET vychazi na ut nebo str. Mela jsem folikuly taky pekne nesourode, rozdil az 1 cm mezi nejvetsimi a nejmensimi. Navic jich na UTZ bylo videt podstatne min, nez mi jich nakonec odsali. Uvidis, ze jich bude dostatek. S tou kultivaci spermii po T/M jsi me prekvapila, o tom jsem jeste neslysela. Drzim palce 🙂

lendulka007
5. dub 2008

..tak to my jsme ledovali, a já jen vyndavala různý sáčky se zeleninou. Jednou mrkve, brokolice, apod. docela legrace. Takže tys měla taky pěkný rozdíly mezi velikostí. Díky za podporu, byla jsem totiž vcelku zklamaná, ale už mě to přešlo. Hlavně si říkám, že kvantita je někdy na úkor kvality. Tak doufám, že ty nej se najdou a s těmi našimi spermijkami to dáme do kupy.
U nás T/M byla ve středu s výsledkem 0 a v pátek jsem tam volala a byli tam a zamražené. Vám fakt to z odebrané tkáně nekultivují? No, každé CAR přistupuje k tomu jinak. Já jsem prostě zase musela čekat až po T/M na mojí stimulaci. Nakonec mi to nevadí.
Tobě držím palečky, ať se těch 8 krásně vyvíjí a dají ti ty nejlepší mimísky a pak nakonec ty sladké //. Držím palečky.

katy2
5. dub 2008

Ahojte!
Bessi, to mi je strasne luto 😔 Ale nevzdavajte sa. Mate peknu urodicku, su aj embryjka, a to babenko bude aj tak vase. My sme do toho tiez isli s tym, ze prijmeme hoc aj darcovske.... A mame 3 embryjka s darcovskymi. Mozno ich aj vyuzijeme, ak sa KET nepodari s nasimi.....
Prajem ti vela sily, aj tebe aj manzelovi....
lendulka, tebe tiez drzim palce!!!