Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

boruuvka
12. říj 2011

@kacula87...z takového počtu musí nějaké vydržet...tak to už v sobotu určitě budou pěkné morulky 🙂

kacula87
12. říj 2011

@nynam Moc moc děkuji já tobě přeji taky hodně štěstí a půjdete znovu na to Mesa/Tese?

kacula87
12. říj 2011

@boruuvka Já taky doufám, že jo určitě musí

jaanulka
12. říj 2011

Ahojky holky tak my jsme se teď vrátili z Repromedy......mám 13 vajíček a z toho vynikajících prý 12........kacula a jak jsi to zvládla....myslím tu narkozu?Já si jdu teď lehnout jsem z toho unavená, ale čekala jsem že to bude horší a bylo to zatím nejlepší z toho co jsem podstoupila.....nevím jak je to možny, ale ani mi není nejak špatně a ani nekrvácím.....před tím jsem z toho byla celý den špatná a dosti jsem krvácela a teď nic....zítra se dozvíme jak dopadlo oplození z manželových zamražených spermií....Kačula je to moc krásný jak ti to dopadlo......

nynam
12. říj 2011

@kacula87 Máme zamraženo, těch pár kousků nám rozdělili do 4 dávek.. A co holky ve Vašich CARech? Msjí pozitivní zkušenosti a děti od azoospermiků?

jaanulka
12. říj 2011

Ahoj nynam já jsem se zatím nesetkala s nikým kdo má takhle miminko....většinou měli jinou příčinu jako my.....a vám řekli důvod proč máte azoospermii, protože většinou co jsem si zjišťovala tak příčinu nikdo neví....

kacula87
12. říj 2011

@jaanulka Tak to máš taky prima to je dost vajíček já jsem si to jaksi pozadu nečetla takže ty jsi taky nato šla. Ty úplně naprosto skvěle jsem to snesla narkoza bylo mi uplně svěle akorát večer jsem měla bolesti dost velký břicha jelikož jsem měla 24 vajíček. Tak jsem zvědavá jak dopadneš jak už jsem psala tak nám se od včerejška pořád drží těch 16 bublineček. 😀

nynam
12. říj 2011

@jaanulka u nás taky neví. já jsem hledala na zahraničních serverech a diskuzích. Miminka po TESA jsou.

nynam
12. říj 2011

@jaanulka jinak mi to asi budeme mít složitější. To, co se našlo, se dá spočítat na prstech rukou a nohou. Podstatná část se ani nehýbala, takže ani nevíme, jestli je to živé. Jinak jsem se ale také bavila s Dr. v GENNETU a ta mi říkala, že měli i případy, kdy našli 2 spermie a paní odcházela z dvojčátkama, Je to dost nevypočitatelná záležitost. Minule dělali cca 7 ICSI, cca 3 vydrželi 3 dny a 2 mi tam šoupli ten 3. den. Myslím, že mohli být cca céčkové. A nic z toho. Ale byla jsem i pořádně vystresovaná, což tomu určitě neprospělo. 8 den jsem už začala menstruovat. To jen tak k průběhu pro zajímavost.

kacula87
12. říj 2011

@nynam Ale ted už to určitě nám všem výjde cítím to v kostech, holky vyprdnem se na stresy a budem bojovat, jsme silný ženský!!!!! 😀 😀 😀 To by bylo aby to nebylo ! 🙂

jaanulka
12. říj 2011

@kacula87 tak ať bublinečky vydrží....to je tak pěkný bublinečky.....třeba pak budeš mít 16 dětiček 😀. Jojo šla dneska ráno tak zítra písnu jak to dopadlo, kdyby jsme měli čerství spermie tak by to bylo lepší a tak se uvidí zítra...mám z toho nerva ale modlím se aby se zadařilo.....je to je pěkný co jsi napsala...JASNĚ...žádnej stres a bude boj....já to ale taky nějak tak cítím, že je jaksi vše jinak i po dnešku.....jsem sice unavená ale jina happy...a to mě překvapuje....

jaanulka
12. říj 2011

@nynam to mě mrzí že se jich našlo tak málo ale nezoufej, manžel jak byl u urologa tak ten mu ukázal fotku chlapa a teď jak to napsat slušně....kterej měl varlata na kašu ale fakt na kašu a představ si z něho vytáhli 1 spermii, která byla schovaná někde v koutku a ten pán má krásný a zdravý miminko.....takže nic není ztraceno a naděje umírá poslední a jak napsala kačula jdem do boje!!!!!ženská vydrží a zvládne hodně....sama to vím, už na miminko čekáme 5 let a až ted se cítím psychicky připrávená!!!

jaanulka
12. říj 2011

@kacula87 píchala sis puregon??a jakou dávku??

katarinnak
12. říj 2011

@nynam Ahoj, mozem sa opytat, podstupili ste TESE spolu s odberom vajicok? Nas to tiez caka.
A ako si prenasate tie zamrazene spermie do ineho centra? Ja som myslela ze take nieco nieje mozne.
Dakujem za odpoved 🙂

jaanulka
12. říj 2011

@katarinnak Ahojky no právě, že když máte zamražené spermie tak se dají přenýst do jiného centra..my jsme to právě absolvovali....musel dát manžel plnou moc Caru do kterého jsme teď přestupovali a ti už nám to zařídili....i já jsem podstupovala zároveň s manželem odběr i TESE.....

katarinnak
12. říj 2011

@jaanulka Ahoj, my sa chystame tiez do repromedy, na MESA/TESE aj IVF. Vy ste tiez boli na MESA/TESE? Ak ano mohla by si mi prosim ta napisat viac...ako to prebiehalo a tak? dik moc 🙂

kacula87
12. říj 2011

@jaanulka Nee píchala jsem merional to je takovej lehčí hormon, proto se divím, že sem jich po tom měla tak moc.Ale když je asi ženská zdravá tak si myslím, že produkuje hodně vajíček. Pak jsem poslední dva dny k tomu přidala Orgalutran to je na to aby ty bajucha nepraskla a závěrem Pregnyl. Ted užívam Utrogestan 4 ráno a 4 večer.

katarinnak
12. říj 2011

@jaanulka Repromeda to nerobi naraz...oni mrazia spermie. Kde ste boli na TESE ak sa smiem spytat?

jaanulka
12. říj 2011

@kacula87 to je fakt zvláštní jak to má každá jinak...no já jsem nikdy neměla žádný problémy, mě řekli, že jsem naprosto vpořádku...mě dali teď taky utrogestan ale 3 x denně jeden tak nevím ......já jsem dostala jaký si Ovitrele aby mi bajucha nepraskli... a jakou dávku sis píchala je to taky podkožní že?tím perem se to píchá...

jaanulka
12. říj 2011

@katarinnak no my jsme to podstupovali ve Fertimedu v Olomouci a od tama jsme právě přešli do Repromedy....jakto že to repromeda neprovádí zaráz???A co manžel jak je na tom??jak on to bere??no probíhalo to tak, že napřed mě odebrali vajíčka a na základě toho až pak brali manžela......večer manžel dostal nějou injekci a ráno po tom co zjistili, že já mám vajíček dost tak ho brali na sálek...operace trvala asi 30 minut, ale taky to bylo prý hodně tím, že u manžela jednou řízli a našli se spermie ....dostatečný počet tak už dál neřezali......manžel na tom byl za 3 dny dobře.

katarinnak
12. říj 2011

@jaanulka no vraj maju na to vela dovodov...jednak ze v pripade ak sa nenajdu ziadne spermie, tak aby zbytocne nestimulovali zenu a takisto v tom pripade ak je zena stimulovana a nenajdu sa spermie tak je malo casu na rozmyslenie pre darcovstvo a najst darcu. My darcu nechceme. Kolko lekarov, tolko nazorov. NIektori vravia ze pri mrazeni je rovnaka sanca na otehotnenie, ako pri nemrazeni a ini hovoria ze nie vsetky spermie preziju mrazenie....
No ale nam bola repromeda doporucena inym centrom na SK (kde nerobia MESA/TESE a tak nas nezobrali). Manzelovi diagnostikoval urolog CBAVD - co znamena ze mu chybaju semenovody (chamovody), preto momentalne cakame na vysledky genetiky na cysticku fibrozu. Inak mame termin u Kociho v novembri, kde si chceme diagnozu potvrdit a dostat odporucenie na TESE. Zatial to zvlada statocne 🙂

jaanulka
12. říj 2011

@katarinnak no to je pravda, že je to asi lepší z tohoto důvodu provádět zvlášť.........je to dobré v případě, že jsou vajíčka i tak že se najdou spermie......my taky dárce odmítli.....věřím tomu že budeme mít prcka kterej bude ze mě i z manžela.....tak vám držím moc moc pěstičky a vyřiď manželovi že to zvládne, není to prý zas tak hrozný jak říká ten můj 😀

katarinnak
12. říj 2011

@jaanulka dakujem 🙂...takisto vam drzim palce a blahozelam k doterajsim uspechom 🙂

nynam
12. říj 2011

@jaanulka Jasan, ani nám nic jiného nezbývá, tak se s tím poperem!!🙂 Jinak mi vlastně příčinu známe, jde o syndrom Sertoli cell only, proč ale vznikl nebo jestli se s tím můj narodil, nevíme. Pokud chce člověk děti, je to dost blbá diagnóza. Donedávna dokonce docela neřešitelná (i TESA selhávala). Nicméně Kočí něco našel. Takže jak jsem psala, že jsem na zahraničním serveru našla pár s miminkem, tak to byl pár, kde měl muž právě zmíněnou diagnózu a i přesto k dítěti dospěli. Jinak i s azoo má spousta párů děti, samozřejmě však záleží na příčině a tedy i typu azoo.

nynam
12. říj 2011

@katarinnak Ano, vše bylo zamraženo. Kočí dokonce tvrdí, že zamražení je takový malý přírodní výběr, takže to rozhodně preferuje. O jiné možnosti ani neuvažoval. Že to ty spermošky protřídí. Nejde o nic neobvyklého, i když často čtu, že jdou holky se svýma chlapama zároveň.

nynam
12. říj 2011

@katarinnak A k převozu, to zajistí to nové centrum. Vše v rámci Prahy, takže i zdarma.

nynam
12. říj 2011

@kacula87 Nemusíme znova...oni těch pár kousků rozdělili do 4 boxů, takže vlastně na 4 IVF. Zkusíme tohle, ale nevím.. kdyby se nepodařilo, jestli si budu chtít tělo huntovat hormonama vícekrát. Pro manžela to taky není moc příjemný zákrok. A taky podstoupit 4x IVF a nic, to musí být dost náročné i na psychiku. Jestli se to nebude dařit, nechci žit od IVF k dalšímu IVF. Asi bychom prostě zkusili jinou variantu, třeba adopci.. ale tyhle starosti zatím nechávám koňovi🙂 Zatím je to daleko!

katarinnak
12. říj 2011

@nynam Dakujem moc, som hned kludnejsia....ked to Koci tvrdi 🙂....bola by som sa ho opytala aj pri navsteve, ale aspon to viem skor. Takze vyber repromeda je konecny u nas. Drzim vam palce

lilli202
12. říj 2011

@pimma ahoj.citala som tvoj pribeh..aj my mame taky problem ze manzel nema spermie..aj vy ste mali takyto problém??ako ste to riesili a teraz ste uz ako???prosim odp.,vopred velmi dakujem

lilli202
12. říj 2011

@boruuvka ahoj.citala som tvoj pribeh.a vy ste mali u koho problem??my mame u manzela ..odp.