Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
17. kvě 2010

skrecko: no v CR se SK televize nesleduji vubec, takze nase deti uz slovensky vubec neumi. MM kvuli me neteri a synovcovi mluvi v CR cesky, aby mu rozumneli 😉

monasek84
17. kvě 2010

A jen takova prihoda 🙂 ja tady zas mluvim jen cesky (nekdy mi neco SK ulitne) 🙂 a bavila jsem se s jednou 5-letou holcickou tady... ukazovala mi na zahrade kytky... a pta se me "vies co je toto??", tak ji rikam BRAMBORY... a ona se placla do cela, vyvratila oci a rika mi "jezismarja, to su predsa zemiaky" 😀

ando
17. kvě 2010

😀 no já jsem slovenštinu zažila, ale mám s ní tedy obrovské problémy rozumnět 😔 ( jsem na jazyky tupá a hned všechno zapomínám), nejhorší je telefonování a kor když tak osoba mluví rychle, pak osobní hovor a nejmenší problém písemná forma, i když je to někdy boj..... v příbuzenstvu na hony daleko, žádní slovenští příbuzní a v práci jen pár kolegů, které vidím párkrát ročně
chudák MM je pořádně vystreslej ☹ , ještě ke všemu dostal dnes v Praze od strážníků pokutu...

deniiiii
17. kvě 2010

Tak jsem e namaskrtila cokoladovyma susenkama a kafickem 😀

deniiiii
17. kvě 2010

Ando: joj to ho lituju, oni dnes delaji pry zatah..

ando
17. kvě 2010

hmmm má brněnskou značku...v Praze bloudil a vjel do zákazu vjezdu pomalou rychlostí a rozhlížel kde to otočit, hned u cedule ho odchytnul strážník a napařil 500,-kč bez kompromisů ☹
maškrtit je tedy mlsat, což? 🙂
tak už má MM po odevzdání vzorku a čeká na doktora... říkal, že úplně jiná štábní kultura než v sexulogickém ústavu 😅

skrecko
17. kvě 2010

andy, kaslite na pokutu, su to hajzli

deniiiii sa namaskrtila 😀 😀 😀 😀

skrecko
17. kvě 2010

ando, to vam este dali slusnu cenu. Na mna to minule skusali za 60 eur a este ani zakon nepoznal.

monasek84
17. kvě 2010

ando: 500 jde 🙂 ja to zatim mela bud zadarmo a nebo za plnou cenu, zadny kompromisy 😀 tak tfuj tfuj tfuj, jsme zvedave na vysledky!!!!

skrecko
17. kvě 2010

mna sa opytal ci si vyberam za 60 alebo za 30 😵 😵 MM mi povedal ze som mala povedat za 60. Ze 30 za priestupok a druhych 30 za urazku verejneho cinitela....

skrecko
17. kvě 2010

a co v cechach potrebujete doplnit statny rozpocet? Ked maju akciu...

monasek84
17. kvě 2010

skrecko: asi ano, je prece volebni kampan, ne?? 😀

ando
17. kvě 2010

no jo, vy na Slovensku to máte krutý..... MM kolega jezdí často na služebky a říká , že nestíhá vydělávat na pokuty 🙂
není to moc, ale je to poslední dobou nějak často
já měla jednou pokutu v Praze za nerozsvícený světla ujela jsem 15 metrů a pnaí strážníková mě čapla za 500,-

ty jo já bych se snad dnes opila do němoty, kdyby se tam náhodou objevila 1 jediná spermijka 😵

monasek84
17. kvě 2010

ando: 15m za 500, to je dobry skore 😀
a to se nedivim, ze by ses opila, ja byh byla v lihu ai tyden 😀

skrecko
17. kvě 2010

ando, opili by sme sa s tebou vsetky. Ma niekto namietky? 😎

monasek84
17. kvě 2010

skrecko: ale tak jo, duvod se vzdycky najde 😀

skrecko
17. kvě 2010

papa kocky, balim, konecne

ando
17. kvě 2010

dá se i pít na žal a nebo i bezdůvodně je dobrý......

holky, poslala jsme Vám všem IP (omlouvám se těm co to ani nechtěli číst)... je to víc soukromých detailů, tak jsem to nechtěla tady tak veřejně nechávat, ani MM by se to asi nelíbilo....

klidně se už pak ptejte tady....
ach jo. myslela jsem, že by ta pravděpodobnost mohla být lepší 😢 , no nedá se nic dělat, bojovat budeme dál

draacik
17. kvě 2010

ahojte dievcata, dnes mi akosi nevychadzalo sa pripojit, pochodzky kvoli jobu a zajtra ideme s MM na kontrolu na endokrinologiu, tak som zvedava, co tam nam povedia, ako sme na tom...hm 😉 mm...ozvem sa potom papa 😉

prinzesz
17. kvě 2010

jooj, holky dnes som uz na vas nemala cas, lebo poo ma zahltila praca na plne obratky, takze katastrofen 😠

inac k tej cestine, obcas je to vazne sranda, ja osobne nemam ziaden problem z ceskym jazykom /neodvazim sa pisat maily, spravy a pod ale obcas hovorim../ ja mam teoriu ze nebudem kazit jazyk ktory je pekny, ja tiez nemam rada ked niekto kazi slovencinu... ale ked najdeme nejake slova tak to sa vieme riadne nasmiat v praci.. inac som zistila ze sa mi lahsie cita cesky ako slovensky ale to moze byt tym ze v cr som uz viac ako 4 roky a uz to prosto mam v usiach.. ale zas doma kecame slovensky.. takze pohoda..

no bola som u gyna, pytala som sa ho na tu moju bolest prs a brucha hned po ovu.. povedal ze niektore zeny to maju, robil preventivku tak je vsetko ok.. takze ziadne PCO ani nic podobne..

bavili sme sa o nasom IVF a vsetkych tych veciach, ked som to pocuvala zacala som mat docela strach ked si to predstavim co vsetko nas caka.. ale holky vazne to vyzera ze v auguste sa do toho pustime.. tak som zvedava, este cakame na vysledky mm HP a podla toho sa zacne konat.. lekar mi dal aj otazku na telo, ze co budeme robit v pripade ze sa sice spermose najdu ale nebudu pouzitelne.. alebo ja budem mat 15 vajok a najde sa len 8 spermii, co s ostatnymi vajkami.. celkom ma to prekvapilo.. lebo tak daleko som este nerozmysalal.. ach jo, nikdy by som neverila ze raz budem toto riesit.. inac obcas premyslam ze by som svoje vajka aj darovala.. co vy na to?

skrecko
18. kvě 2010

Dobre ranko kocky!

No prinzesz, klasika. To sa dalo cakat, ze budu robit natlak. Spytala si sa kolko ti za tie vajicka daju? Alebo aspon zlavu? Ved darcovia za spermie odmeny dostavaju.
Ale nie, som zla. Ide o to, ze som nad tym rozmyslala aj ja, samozrejme ako asi kazdy v nasom pripade. Ale este som nedospela k rozhodnutiu. Je to tazke. Na jednej strane uvazujes nad darcom a na druhej strane sa ti tie vlastne vajicka darovat nechcu. Tu je kazda rada dobra, ale rozhodnut sa musi asi kazdy za seba.
A vy idete do toho spolu, alebo najprv operacia?

monasek84
18. kvě 2010

Ahojky, dobre ranko 🙂

ando: vysledek me mrzi, ale nadeje umira posledni a jeden nazor jeste nic neznamena. Urcite se zkuste poptat na vise frontach. Drzim pesti 🙂

draacik: aj vam drzime pesti 🙂

prinzesz: tak super ze jsi ok 🙂 vidis, si se bala zbytecne, proste jsi jen citlivejsi 🙂 tak si vem jak to s tebou bude mlatit az budes tehu 😉 ja vcera rvala jak mala kdyz ve zpravach davali ty zabery z povodni, tak nevim co budu delat potom 😠 😀

skrecko + prinzesz: ad darovani vajicek... nikdy jsem nad tim jeste nepremyslela... ale tak si rikam... kdyz ti je odeberou a nebudou se moct pouzit (ze nebudete mit spermie, nebo bude nedostatek spermii)... tak je nechate oplodnit darcem a zamrazit a nebo znicit?? rikam si, ze kdyz ma nekdo problem, ze vajicka nema a ja jich treba budu mit moc a nebudu je potrebovat, tak proc je nedarovat a neudelat nekoho dalsiho stastnym? (jen tak spekuluju, neni to finalni nazor - jak jsem psala, ted jsem se nad tim zamyslela poprve) 😉

prinzesz
18. kvě 2010

dobre ranko kocky,

no ja som bola len u svojho gyna a ten mi povedal ake su moznosti, ze na najblizsiu konzultaciu v car by sme mali mat jasno ze co a ako 🙂 ja si musim precitat co to vsetko obnasa darovat vajka 🙂 ak to ma byt ciastocne moje "dieta" resp. moje geny tak neviem.. prosto mam trosku strach z toho 🙂 ale to je asi normalne..

skrecko, ano odporucaju nam ist spolu, teraz len cakame na vysledky z HP mm a potom sa uz len lekari dohodnu co dalej, resp. naplanuju nam nejaky casovy harmonogram, tym ze u mna to bude tvrat dlhsie musim zacat skor.. doky hovoril ze keby sa to robilo takto "live" je o nieco vacsia sanca na uspech ako keby sa to robilo so zmrazenymi.. no sama neviem... a tiez sa mame rozhodnut co dal, keby to nevyslo.. ci berieme darcovske.. ale viete, toto akosi nechcem pripustit.. ach jo..

inac odmena za darovanie vajicok je dost vysoka.. 🙂

monasek84
18. kvě 2010

prinzesz: uff, tak to uz smrdi finalnim rozhodnutim 😉 na tento cas se tesim i netesim 🙂 tak jsem zvedava jak se rozhodnete, jak to pujde, jak to vyjde a tak, ses takovej nas prubojnik 😉

prinzesz
18. kvě 2010

no dik monasek, len ci mam na to dostatok odvahy?.. na jednej strane by som chcela mat dieta ale na strane druhej by som este chcela niekam pocestovat, nieco zazit.. ach jo.. jaj som asi ina, neviem co chcem..

monasek84
18. kvě 2010

prinzesz: to je ted normalni... je to stres a neco noveho, takze je jasny ze budes mit takovy stavy... jeden den si budes jista ze chces babo a na druhej den o nem nebudes chtit ani slyset... zkus si napsat pro a proti a logicky se nad tim zamyslet... vsak vetsina veci se da delat i s ditetem 😉 a pak... vem si kolik ti je? je ten se kterym zijes ten pravy? chces to s nim podstoupit? je hodne veci nad kteryma je potreba se zamyslet.... zkus si to psat na papir at se v tom nemotas porad dokola.... a nebo, my jsme tu abysme te podrzely 😉

monasek84
18. kvě 2010

btw: hledam clanky o tom darovani vajicek... a tak v CR se plati nejakych 15tis za darovani a na SK ti jen uhradi cestu a naklady s tim spojene, protoze to jaksi zapomneli dat do zakona

skrecko
18. kvě 2010

prinzesz, cestovat mozes aj s dietatom. Inak taketo pocity su normalne, ale aj tak to babo ma vacsiu cenu 😉

skrecko
18. kvě 2010

co ste uz vsetci isli domov? ja tu tiez nechcem byt 😢 😢 😢 hnusna robota, vsetci su tu hnusni, chcelo by to dovolenku.
A iriel je este na dovolenke?

monasek84
18. kvě 2010

skrecko: ne ne 🙂 nesli, bohuzel 😉 Myslim ze Iriel byla jen na vikend, ne??