Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

holino
14. čer 2011

@simona80
@riki22
Holky díky za info ...bohužel z toho máme strach ☹ že je to špatně ☹ ach jaj
@simona80 o spěch jako takový ani nejde .....kdyby byla nějaká jistota že jako lečba pomůže tak klidně se bude manžel léčit i déle .....ale ta jistota tam není .....takže na druhou stranu proč čekat a ztrácet čas když výsledek není vůbec jasný a jistý ☹ ....no a na druhou stranu mě je 30 a manžovi 32 takže podle nás nejvyšší čas 🙂 .....no uvidíme co nám k tomu řekne mudr v tom červenci ☹ ....všehno to s ním probereme .....eventualní doby trvání lečby ....jistoty nějakých výsledků atd atd ....každopádně v tom červenci máme vzít i tu genetiku co máme doma ....mluvila jsem o tom se sestřičkou takže každopádně vzít .....ach jo holky proč to někdo může mět na světě tak neskutečně jednoduchý a jiný který se snaží vybojovat své místo na slunci má pod nohama samé klacky ?? ☹

simona80
14. čer 2011

jojo - Holi je to blbý - to je život...
Ale neboj - určitě to dobře dopadne.
Hele času máš podle mě dost - mi je kupříkladu 31 - takže jsi pořád ještě rok za mnou... 😀
Hlavně to nesmíte vzdávat - musíte věřit a ono to půjde

lucishek007
15. čer 2011

@kacula87 ještě sem se chtěla zeptat jestli po té injekci pak můžu druhý den normálně do práce?

kacula87
15. čer 2011

@lucishek007 Těžko říct to je u každého individuální, ale já byla normálně ten den v práci a pak jak jsem přišla domů, tak jsem byla hrozně unavená a bolelo mě celý tělo. No a od té středy mě pobolívá pořád podbříšek, ale jenom tak lehce. Od pondělí začínám píchat hormony tak to bude teprve záhul, ale na to už si dovolenou beru.

boruuvka
15. čer 2011

@haaninaa myslíš mražené dárcovské spermie?

lucishek007
16. čer 2011

@kacula87 no tak já doufám, že dovolenou potřebovat nebudu, tu si chci vybrat až při závěru kdy můj půjde na M/T a já na umělko... a jestli můžu jak dlouho si ty hormony budeš píchat? ať vím co mě čeká 🙂

kacula87
16. čer 2011

@lucishek007 Já to ještě taky přesně nevím budu to vědět až v pondělí, ale asi 8 dní..Pak ti vše řeknu

lucishek007
17. čer 2011

@kacula87 noooo to budeš moc hodná, aspoň budu vědět co mě čeká a nemine...

riki22
17. čer 2011

@haaninaa Ahoj, tak to jsme na tom stejně, byla jsem 5x na IUI, z toho 3x v přirozeném cyklu a 2x stimulace Clostilbegytem, 1x IVF, zatím neúspěšně ☹ Mám pocit, že IUI nemá moc smysl, viděla jsem protokol z Repromedy a bylo tam 3 miliony spermií po rozmražení.

haaninaa
17. čer 2011

@boruuvka - ahojky, jo jo, zamražené..

haaninaa
17. čer 2011

@riki22 - ahojky, aha, a kolik milionů je v nezamražené dávce? Chceme teď ještě jednu IUI a pak IVF.... Držím palečky, ať se brzy zadaří..

riki22
20. čer 2011

@haaninaa nejsem si jistá, ale mám pocit, že při "normální" IUI od partnera má být minimum 10 mil/ml, jinak nechcou dělat IUI

kacula87
20. čer 2011

Ahoj holky tak hlásím zprávu, že dneska jsem byla ve fakultce na kontrole a zjistili my cystu z Dipherelinu takže jsem ani stimulaci nezačla a protáhne se to až na září, ale asi nato vůbec nakonec nepůjdem a zkusíme to normální cestou ptž spermíjky už máme takže to necháme osudu.

lucishek007
21. čer 2011

@kacula87 ahojky, tak to se nedá nic dělat, jen doufám, že se to nestane i mně ☹ to by mě moc mrzelo... ale pokud vy spermijky máte tak zkoušejte a třeba se to povede 😉 moc vám to přeju 😉

kacula87
21. čer 2011

@lucishek007 Děkuju mockrát, víš já jsem si řekla, že jsem naprosto zdravá a ted kvůli tomu mít nějaký cysty tak si nenechám huntovat tělo. Uvidíme, kdyby to nešlo delší dobu tak asi jo ale ted ne.

lucishek007
21. čer 2011

@kacula87 jj šak se k tomu můžete kdykoliv vrátit... bohužel naše situace je jiná ☹ ale strašně si přeju ať to všechno vyjde bez problémů a povede se to... jsem z toho tak vystresovaná, že už všechno chci mít za sebou

kacula87
21. čer 2011

Neboj se však Vám to taky dobře dopadne a najdou se jako u nás. A ty začínáš kdy?

lucishek007
21. čer 2011

@kacula87 no já jdu teď 30.6. na tu první injekci a pak po těch dvou nebo třech týdnech si začnu píchat hormony... ale hrozně se bojím jak to bude probíhat. a když to klapne tak první týden v srpnu operace M/T a moje oplodnění

kacula87
21. čer 2011

Tak to jsem hrozně zvědavá 🙂

lucishek007
21. čer 2011

@kacula87 nooo tak to jsme teda dvě,ale víc se bojím že to nevyjde ☹

kacula87
22. čer 2011

Včera jsem byla ještě u MUDr. Turčana a nasail mužovi další injekce Pregnyl + Agapurin na 2 měsíce, stím, že půjde ted ve čtvrtek na další spermiogram a kdyby tam bylo aspoň 1milion spermiíí tak už by to mohlo být na IUI, což by bylo super. Pak ještě bereme Profertil a Selzink Plus tak uvidíme co to snámi udělá.

lucishek007
23. čer 2011

@kacula87 tak my zatím bereme jen vitamíny a uvidíme jak bude všechno vycházet... strašně bych si přála aby to vyšlo... ale je super, že se vám to tak zlepšilo 😉

kacula87
23. čer 2011

@lucishek007 A co berete za vitamíny? No uvidíme jak dneska ale doufám, že když tam byly tak že tam budou pořád.

lucishek007
23. čer 2011

@kacula87 tak já mám jenom listovku a můj má taky listovku a vitamín C a pak bere 1 týden v měsíci A,E... už dřív bral vitamíny z palmy trpasličí myslím že to bylo a energyman od swissu ale to nijak nepomohlo... jsme smíření že musí na tu operaci ☹ ale pokud se to podaří tak proč ne... a taky sem teď měla malou cystu tak přemýšlím, že ještě začnu pít kontryhel. a u vás když už se tam znovu objevili tak už tam snad i zůstanou což je pro vás super zpráva

kacula87
24. čer 2011

Tak včera na spermiogramu 169 tisíc spermií z toho 26tisíc živých a požitelných není to moc, ale stouplo to o 4tisíce spermií. ted máme další léky tak snad to stoupne ještě více.

lucishek007
26. čer 2011

@kacula87 i tak je to paráda a skvělý pokrok 😉 je to super... moc gratuluji i k takovému úspěchu

kacula87
27. čer 2011

@lucishek007 Moc děkuji, ale co nám to pomůže když musíme stejně na umělé 😒

lucishek007
28. čer 2011

@kacula87 tak zase vám ale odpadne ta operace tvojeho a dobré i to 😉 ještě jsem se chtěla zeptat, po té injekci toho Dipherelinu můžu alkohol? půjdeme na svatbu tak ať vím, jestli si vymyslet nějakou výmluvu proč nepiju nebo si něčeho dát? nechceme nikomu nic říkat o tom

kacula87
28. čer 2011

@lucishek007 To je fakt jsem šťastná, že na to nemusí aspoň on. Ty já nevím,a le radši bych na to moc ve velké míře nepila, samozřejmě, že asi si něco můžeš dát, ale nepřehnat to. Jinak nevím já jsem abstinent takže to ani neřeším. 🙂

lucishek007
28. čer 2011

@kacula87 no já si taky myslím, že bych alkohol neměla tak sem se chtěla zeptat jestli nevíš ty právě... musím najít nějakou výmluvu proč nepít ☹