• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bacilonosič - patogenní streptokok - co to znamená?

2. října 2012 
Dobrý den, prosím, dokáže mi někdo vysvětlit, co znamená když jsem bacilonosič s patogenním streptokokem?
Minulý rok v březnu jsem měla za sebou 3 spálové angíny - ale bez příznaků - bez teplot, bez hnisavých ložisek, použe zjištěn kok ve stěru. Antibiotika - penicilín nezabral (vytvořena resistence na penicilin) a zabraly mi pak antibiotika na jiném složení než penicilin (bohužel nevím název)...uběhl rok a půl a před 3 týdny mě opět začalo bolet v krku (nic hrozného, spíše škrabání, pálení)...když to trvalo už 14 dní (minulý týden) zašla jsem na stěry z krku. Na krčním mi doktor řekl, že to vidí spíše na vysušené sliznice (mám popíjet vincentku, kloktat a cucat tabletky)..dnes ale volám o výsledky stěru a pozitivní na patogenní streptokok. 10.10. jdu na kontrolu, mám se sama rozhodnout zda mi to tak moc vadí a přeléčíme to penicilinem. Za 3 týdny mám jít na laparoskopii (přes 2,5roku se snažíme o mimi). Údajně jsem bacilonosič a nemělo by to na mě mít nějaký "škodlívý" účinek pouze ten, že to může být chvíli v krku nepříjemné. Co to tedy znamená? že se mi jednou za čas rozbolí krk a pak po čase zase sklidní, aniž bych léčila antibiotiky? nebo raděj přeléčit, ale zabere penicilin když minule nezabral? A nevadily by antibiotika před operací (laparo)?
1. říj 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co zajít na alergologii????? Trpím také na časté bolení v krku - poslední 2 roky tak 1-2 do měsíce - takže téměř nonstop. Sotva se vylížu z jednoho, už jsem v tom znovu. Sedimentace vždy OK. Dvakrát jsem měla výtěr krku, negativní. ATB/penicilin jsem si vyžádala s tím, že mě mé potíže aspoň na delší čas nepostihnou...omyl, ale tentokrát jsem vydržela aspoň týden čistá. Obvodní mudr mě poslal na alergologii, testy z vpichů byly OK, čekám na krevní výsledky. Na tvém místě bych si vyběhala ještě toto alergologické vyšetření. Hodně štěstí při snažení o mimi.
2. říj 2012 ve 04:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím, jestli ti nějak pomohu, ale mám se streptokokem čerstvou zkušenost. V květnu mě začalo šíleně bolet v krku, nejprve mi dr. dala Bioparox, protože jsem ještě kojila. Zabral, ale částečně. Ve stěru z krku streptokok sk. C, manžel to samé. 7 dní penicilin, mě obtíže ustoupily, manželovij eště trošku škrábalo v krku. Kontrolní výtěry zase streptokok sk. C. Znovu antibiotika, tentokrát na 10 dní, to už jsem byla těhotná. Dcera ho měla v krku taky, bez absolutních obtíží, jen kontrolní výtěr, když jsme ho měli oba, po jedněch ATB v pořádku.
Kontrolní výtěry po druhých antibiotikách, stretokok sk. C. Praktická lékařka nás poslala na ORL. Prý jsme bacilonosiči, někteří lidé jsou, ani o tom nevědí, ale ona si to prý netroufne nechat tak, když jsem těhotnáa máme malé dítko doma. Prý dostane penicilin na píchání nebo sebrat mandle. Doktor na ORL udělal stěry a co se nestalo? Oba krky čisté.
No nerozumím tomu, kam se najednou stretokok poděl. Dr. na ORL mi ještě říkal, že pokud ho budu mít pořád, bude to se mnou problematické vzheldem k těhotenství, ptala jsem se i na miminko, aby to od nás nechytilo, nic mi na to neřekl. Tak nevím...
Ani nevím, jestli máme krk opravdu zdravý nebo ne.

Toť moje zkušenost. :unamused: :unamused:
2. říj 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek