Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

jada1
28. dub 2011

@ppepina
@gabikri aj ja sa prikláňam k vášmu názoru. Ja by som asi nikdy nemala odvahu adoptovať, pretože sú to poväčšine deti zo všelijakých rodín asociálov, ktorí sa na svoje deti vykašľali. Hnala by som ich palicou. Aj ke´d je mi samozrejme ľúto týchto detičiek. Vždy je lepšia voľba darovaných vajíčok, pretože z 50% sú to manželove gény a tie darkyne nie sú nejaké socky. Prinajhoršom ešte darované emryá, lebo predpokladám,že tí darcovia či už vajíčok, alebo spermií nie sú ľudia typu asociálov.
Aj keď samozrejme aj z vlastného dieťaťa môže vyrásť grázel, ale tam už veľa záleží od výchovy.

ppepina
28. dub 2011

@jada1 Přesně tak, darovat vajíčka jdou buď hodní lidé, nebo ti kteří potřebují peníze a myslím, že jen tak nějakou povalečku od popelnic by nevzali, já jedno dítě mám, tak čekám spíš na zázrak, hormony by mě zabily a není to jisté navíc, antikoncepce mi velmi uškodila, takže je mi jasné jak by to dopadlo..Ta adopce nepřipadá v uvahu ani náhodou opravdu ani jsem nad tím nikdy nepřemýšlela, slyším jen samé negace od lidí co mají adopčátka.. a vy mate vysoké fsh? Byla jste na IVF?

jada1
28. dub 2011

Ahoj @ppepina, my máme s manželom 21 ročného spoločného syna. Toho sme ale mali veľmi mladí, ja som mala 19, mm 24. Už asi 14 rokov sa snažíme o druhé dieťatko. Neriešili sme to ale cez lekárov, lebo som si naivne myslela, že to zvládneme doma "pod perinou". Boli sme dosť pracovne vyťažení, tak sme na to nemysleli a mysleli sme si, že to príde, ale bohuižiaľ neprišlo ☹ .Pred vyše rokom sme začali chodiť po lekároch. Mám zvýšené FSH, absolvovala som IVF v marci so svojimi vajíčkami, avšak neúspešne. Teraz ideme vyskúšať darované vajíčka. Chodíme do reprofitu do Brna. 16.5 máme OPU dárkyne 😎 .

ppepina
28. dub 2011

@jada1 Aha, tak to je super, že dárkyně, kolik jsi měla fsh? Nic ještě nevzdávejte, vím, že je to na hlavu, ale i tak zkoušejte, dárkyně dobra cesta také, určitě, zajímalo by mě, podle čeho jí vybírají, jak jste dlouho čekali? No já mám syna a manžel dceru 13 a 15 mám já. Jenže jsou už velcí a spolu bychom také chtěli, ale když to nevyjde, co nadělame.. To máš už velikého klučinu tedy. 😉

jada1
28. dub 2011

@ppepina FSH som mala okolo 16, potom okolo 15. Ostatné som ti napísala do IP.

lobela
29. dub 2011

basnik tim chcel povedat ,ked som mala 28 podstupila som ivf,potom jak som pisala som sa dostala na aro ,stoho všetkeho som ,som dostala šok strah o svoj životlebo som malem zomrela,a tak som ani nevedela,že na vajička ktore tam ostali mam narok,lebo su moje,a ked ich ches darovat,musiš do 5 rokou dat suhlas alebo podstupit ešte dalši transfer me ,to nikdo nerekl,až ked som uvažovala otom že bisom to mohla skusit po 15 rokoch som vlastne zistila očo som prišla,dost ma to mrzi ale kebisom sa ja roztrhla niviem stim nič spravit prešla doba .teraz mam42 chtelabich dite ,svoje i ked som vichovala3 surodencou od 21rokou,ale pred 2 rokmi som mala težku havarku ,plice pomlaždene a strasna vela koma atd,a pri stimulke je riziko plic,ebmolie ,a krvne zrazeniny,tak tim chcel basnik povedat že vsetko dobre sa da aj zneužit,a zato bimel bit človek opatrni mam vas všetkich rada a prajem vam každej zo sdrca abiste mali krasne baculete zdrave ditki a vela materskej radosti

gabikri
30. dub 2011

@lobela : je to smutné co se ti stalo, ale tohle je diskuse o vysokém FSH, tak jsem se z Tvého
příspěvku snažila najít souvislost. a nenašla 😝 Nevím jak to chodí na Slovensku, asi jsi chodila do
nějakého špatného centra, ale tady v Čechách ( už jsem byla ve dvou centrech) o všem
podrobně a důkladně informují, tohle by se nestalo. Vyplňuješ papíry, co se stane
s nepoužitými vajíčky / embryy a je to jen na tobě. Pokud si chceš nechat zamrazit
na takhle dlouhou dobu, samozřejmě si to taky musíš zaplatit, my jsme vyplňovali
takový formulář, že když po jednom roce zamražené embrya nebudeme chtít,
tak jestli je chceme dát k dispozici jinému páru : ano-ne.
Jinak roční poplatek za uchování konzervovaných embryí je u nás v caru 1000,- kč
a je jen na tobě. jestli toho využiješ a nebo ne 😀

gabikri
30. dub 2011

@lobela : jinak jestli ti bylo 28 a teď je ti 42, tak je to 14 let a asistovaná reprodukce
už se dávno posunula někam jinam 😉 Nic se neděje bez tvého souhlasu a máš
právo se rozhodnout.

ppepina
4. kvě 2011

@gabikri ahoj, tak co ty výsledky?? Co na to říkali?

gabikri
4. kvě 2011

@ppepina : co jako myslíš? 😉

ppepina
4. kvě 2011

@gabikri jak jsi posílala do toho caru ty výsledky a přesně jsi nevěděla co tam bylo, jestli už víš konkrétněji v čem je eventuelní problém 😅 koukáme na hokej paráda 😉

gabikri
5. kvě 2011

@ppepina : hokej byl včera super 😵 Ano, výsledky jsem včera do caru poslala, pan doktor mi napsal, že všechno mám v pořádku a tu mutaci toho genu, jak mi psala paní doktorka mám minimální, že příště stačí nasadit miniheparin.
Ohledně mého přirozeného otěhotnění napsal, že to v mém případě trochu předpokládal, že to takhle dopadne a když jsem se ho ptala na Nativ, napsal mi toto :
Co se týká otěhotnění pomocí IVF s vlastními oocyty, tak tady už takový
nadšenec nejsem, vzhledem k tomu co vídám a co máte za sebou mám obavu, že
šance ve Vašem případě jsou opravdu mizivé :o(. Zvažte jak chcete, rád Vám
vyjdu vstříc a nějakou minimálku Vám klidně udělám...

Takže na Nativ asi kašlu a budu čekat na dárkyni, která je až v říjnu. Mezitím se budu snažit přirozeně a třeba
mu vytřu zrak, že to i s made in China materiálem jde 😉
Teď chodím tři týdny do školy, ale až skončím, hnde se objednám k fyzioterapeutce, která se specializuje na Mojžíšovou.
Nic víc už proto udělat nemůžu. Z různých diskusích jsem tady vyčetla, že tohle se prostě stává a příčina
není zjištěna. Prostě to zkoušet a zkoušet až do úplného zblbnutí 😒 Takže tak..................... 😉

ppepina
5. kvě 2011

@gabikri ahooooj 😉 ,jasně to se stává, mělas toho ale hodně už víš co, já jen, jestli zjistili něco konkrétního, to víš, že zkoušejte pořád přirozeně, já si také objednala ovu testy 😎 a u prvního co jsem si dělala asi po půli cyklu už, tak mi vyšel //, ale ta první jako ne uplně silná, tak nevím, jestli blbej test, nebo nic 😒
Teď to mám dostat MS, tak pak zase zkusím, omylem jsem si teď udělala těhotenský 😀 Byl k tomu přidaný, tak
samo negativ.. pak jsem na to koukala a bylo tam HCG, takže jsem trošku přehlídla, už mam asi china i zraky 😀 Já jsem se začetla do článků PERIMENOPAUZA,to jsme my 😠 a tam vůbec nevylučují otěhotnění, jen, že ovu se stává stále více nevyzpitatelná píší, takže co, testit a testit.. Jak vidíš, testila jsi a hned se i zadařilo, možná si kup teb Gynex kapky, nebo něco podobného co harmonizuje dráhy početí atd.. že to tělo bude lépe pripravené na to donošení plodu..a neodejde předčasně? Protože otěhotníš jak vidíš ...a ještě v těch článcích píší, že se má žena chránit antikoncepcí do poslední vymizení MS a ještě rok po té..proti nežádoucímu otěhotnění.. Co chodíš do školy? 😎 Já jsem taky chtěla nějaké jazyky a VŠ, ale je mi jasné jak by to dopadlo 😝

gabikri
5. kvě 2011

@ppepina : díky za tip, ty kapky určitě zkusím 😉 Jinak díky mému krátkému cyklu se mi opět blíží ovulka tak v pátek počítám se půjde zase na věc 😀 To s tím nedonošením taky myslím souvisí i ty záda a psychika, nebyla jsem poslední dobou v pohodě, nahrnulo se spoustu starostí a to se určitě na tom podepsalo. Do školy chodím do masérské, je to třitýdenní rekvalifikační kurs a je to větší záhul, než jsem čekala. Celý den ve škole a hlavně toho učení!!
Anatomie docela na můj vkus dost podrobně ( zapamatovat si cca 60 svalů jak se jmenují, kde jsou uchyceny a k čemu slouží) názvy kostí atd.............pomoooc, to se za tři týdny nemůžu naučit!!!!!! Ale jak to tam na sobě zkoušíme, tak
jsem měla zablokovaný trapéz a ten bývá hodně ze stresu, teď to mám rozmasírované, tak třeba masáže bude zrovna to, co mi pomůže, kdo ví 😉

evulatko
6. kvě 2011

ahojky holky, nezlobte se, nekdy si vas tu ctu, vyssi FSH se me taky tyka☹ Jen jsem chtela napsat @gabikri, nestalo by zato, po ovulaci brat Utrogestan? Jen me to tak napadlo, ze by mozna trochu prodlouzil cyklus a podporil zahnizdeni se embrya. Kdyz tak se zkus na to poptat gynekologa. Preji hodne moc stesti🙂

gabikri
6. kvě 2011

@evulatko : to mě taky napadlo, mám kamarádku zdravotnici, která má taky vysoké FSh a říkala to samé, že bychom si ho mohly " naordinovat" Nějaký mi zbyl, ale nevím kolik? Stačí 1-0-0 ? Jinak doktorům to říkat nebudu, páč nejsou příznivci toho, že se pokouším přirozeně, tak pochybuju, že by mi tenhle experiment posvětili 😝

evulatko
6. kvě 2011

@gabikri, to nechapu, proc nejsou doktori priznivci toho, ze se clovek pokousi prirozene☹ Ten Utrogestan je podle me lepsi 2x denne jednu tabletu. Tak hodne moc stesti🙂))))

gabikri
6. kvě 2011

@evulatko : protože při vysokém FSH máš vajíčka nekvalitní a zjednodušeně řečeno i kdyby se to podařilo, tak je velké riziko, že to nemusí být zdravé 😒 Je to tak, o tom vím a doktoři taky. I přes to všechno to budu zkoušet, ta touha po vlastním dítěti je silnější než rozum 😉 Samozřejmě pouze do datumu, než mi dají dárkyni 😉

ppepina
11. kvě 2011

@gabikri ahojky, tak co ovu, máš? Pokud ano, tak mi neříkej, že se Ti to FSH neupravilo, to není možný, to by byla paráda, na ty léky o kterých píšete na co jsou na udržení plodu?? Tak to zkus určitě.. Také si budu dělat testy, mám ještě MS, tak za pět dní zkusím, teď mám kašel jako blázen..už mě to nebaví 😖 Držím palečky a se školou Tě obdivuju, to jsi dobrá, ale když najdeš něco co Tě baví, okořeníš si život a rozšíříš obzory..To je perfetto 😉

gabikri
11. kvě 2011

@ppepina : ahojky, já tedy nevím, to se jen domnívám, ale FSH zas až tak s ovulací nesouvisí, samozřejmě když už je přechod, tak ovulace zmizí, ale když mi poprvé doktor bral krev, tak mi pak řekl : Mám pro Vás špatnou zprávu, k ovulaci u Vás došlo, ale bohužel máte vysoké FSH ( tenkrát 20) a bylo by dobré okamžitě navštívit CAR. To bylo asi před dvěmi lety. Takže já myslím, že vajíčka sice nějaké jsou, ale ta kvalita už je mizerná. Jinak v pátek přímo ukázkový ovu test, takhle silný jsem ho neměla ani minulý cyklus 😝 Jinak ty léky se dávají automaticky při IVF na udržení plodu 😉
A škola je bomba, příští pátek máme zkoušky, tak snad to dám 😀 Sešla se nás tam dobrá parta, fakt nemám teď čas přemýšlet nad ničím jiným, jak se jaký sval jmenuje, kde má úpon a jakou má funkci 😀

ppepina
11. kvě 2011

@gabikri to je skvělý, odprostíš se od toho, trošku víš, vypadáš strašně mladě, pěkně 😉 , tak užívej život, přijde to, mě zase MUDra v caru řekla, že o ovu u mě nemuže být vůbec řeč, že jí nemužu mít, neboť když je fsh 17, to bylo v listopadu, tak asi jak chci mluvit o ovu, když kvalita vajec je taková, tak tedy nevím.. 😲 Hokej paráda co, koukala jsem a jen jím a jím..dneska 😝 cvičit nejdu teď a dopadnu asi jako čuně.. 😀 tu školu jsi si vymyslela, nebo jako kurz maserský??

ppepina
11. kvě 2011

@gabikri Jinak jste na to hupli? 😎 při té ovu? Strašně držím palečky a hnedka to nasaď, máš-li doma ty prášky..máš jí teda přesně tak jak má být, já to jdu hledat na netu, nedá mi to 😠 Já četla, že je ovu v perimenopauze stále více nevyzpitatelná, tzn. že někdy je a někdy není - většinou není 😝 a když jí máš pokaždý?? Nech si to FSH změřit stejně ještě jednou ,ne? a to AMH a ten Gynex si přečti, je to i antioxidační, dobré, vyčistíš se, udržíš to lépe 😵

gabikri
11. kvě 2011

@ppepina : já bych si ho nechala změřit, jenom nevím kde? Když jsem na to navedla řeč na gyndě, tak Mudra říkala, že už mi ho měřili vícekrát, tudíž to nemá cenu, takže tam mi ho měřit nebudou. Jinak to je zvláštní, že Ti řekli, že při FSH 17 nemůžeš mít ovulaci, když já jsem ji při hodnotě 20 měla a mám doteď 😝 Můžeš když tak zadat dotaz na www.porodnice.cz ( Mudr. Řežábek) Ten Ti na to odpoví 😉 Hokej bombaaaa!!!!!!!! Chytla jsem teda jen konec, ale to jsou fakt frajeři!!! 😵 😵 😵 A hupli jsme na to zodpovědně 😀 😀 😀
Do té masérské školy chodím sem : http://www.masaze-kurzy.cz/rekvalifikacni.php

ppepina
12. kvě 2011

@gabikri
ahojky, na masaže kouknu 😉 No říkala mi nejdříve, že mám ukázkové vaječníky, že se mi žádná stimulace nebude týkat a kdy mi nabrali v caru krev, tak řekla, že mám tuhle hrůzu 😲 a já, že stimulaci nechci a Ona musíte, jinak neotěhotníte nikdy, pravý vaječník vypadá o hodně více folikulů, ten se chytí třeba na stimulaci a já kamarádka měla stimulaci skrze ovulaci a padaly jí vlasy a přibrala, já nechci,že jsem nesnášela antikoncepci ani jednu co jsem brala, Ona na to, že u takových hodnot o ovu nemuže být vůbec řeč.. No každý taky tvrdí něco jiného a před rokem jsem jí taky měla, je fakt, že těhotná nejsem, takže 😔 Myslím, že je věda daleko, ale ta naše těla jsou fakt nevyzpitatelná, takže jsou překvapeni Oni kolikrát z přirozených otěhotnění v těchto hodnotách.. 😨 s těma vajíčkama špatnýma, to asi neřeš, pak se dělají různé testy a genetika, to by zjistily případné vady.. Z plodovky a tak.. Já mám kašel, že si asi vytluču okna doma, to snad není pravda 😠

veruncik
12. kvě 2011

Ahoj holky,
asi si mě pamatujete, moc Vás chci podpořit, je třeba to fakticky nevzdávat viz můj článek!!! Ono to jde, ale je potřeba se na to tak moc neupínat. Já vím, jsem na začátku, ale stejně.... 🙂

ppepina
12. kvě 2011

@veruncik ahoj, pamatuju si dobře, držím palečky ať jde vše jak má, já se na to neupínám vůbec, jen jsem si koupila ty testy a Gabi to docela vychází i když s neuspěšným koncem 😒 Tak jsem taky zvědavá...

duha_l
17. kvě 2011

Ahoj holky 🙂 můžu se zeptat jak to máte s FSH??? mění se vám,nebo je pořád stejné???

petuska123
18. kvě 2011

@duha_l no mne sa to meni

jada1
18. kvě 2011

@duha_l záleží od toho, koľko máš rokov. Ak máš +-40, tak to veru už zostáva, ale ak si mladšia tak to zvykne skákať.

janine6623
19. kvě 2011

Ahojte, je to pravda že clostilbegyt zvyšuje FSH. Podľa vás FSH 8 je už zlé?