Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

gabikri
19. kvě 2011

@duha_l : ahojky, přesně jak píše jada, když už je žena starší, většinou to pak už jen roste 😒

@janine6623 : FSH 8 je naprosto v pohodě, o zvýšeném se hovoří až od 10 😉

labus
20. kvě 2011

@gabikri gabi ahoj neviem či si na mna spomenieš niekedy dávnejšie som chodila do tejto diskusie a hladala som ta či ta tu nájdem čo máš nove? podla toho čo som prečítala si asi otehotnela prirodzene....škoda,že to nedopadlo dobre ale nech ta to neodradí -strašne držím palce a do akeho centra si písala...?do Reprofitu? ku komu tam chodíš?
Počuj zlatík chcem ta len povzbudit...vieš že ja som mala tiež vysoke FSH niekedy asž 17 no a vraveli mi že prichádza menopauza a tie vajička su nekvalitne ..asi hej lebo tehotná niesom a ani už neskušam... ale začala som brat prípravky na menoppauzu najskôr DELIMU,na čas dobre a dokonca mi FSH kleslo na 9 ale potom už telo tak nereagovalo skusila som zmenit na swiss estrovone ... no mala som nejaku alergicku reakciu ..tak som hladala dalej a našla som MERILIN OD GS a šla som len na preventívku a brali mi aj hormonálny profil a všetko okolo a FSH kleslo na 2,63 neskutočne dopkonca za tie roky som práve v čase 12 DC ked mi brala lekárka ster na tu preventívku na onkocyto našla mi vajucho 20mm a kopec malých zárodočných... takže sa nevzdávaj a skus vyskušat niektorý prípravok na menopauzu obsahuje estrogeny ktore nám chýbaju ked máme vysoke FSH mne sa upravil cyklus uplne ,mi vymizlo to strašne krvácanie a mám normálnu mrchu
a viež že je tu aj tema nejak sarapis skušali kočky a pomohol im k otehotneniu je sojový ja som ho neskušala ale pohladfasj niktorým kočkám upravil cyklus je to vlkastne to iste čo tieprípravky ktore som skušala ja no ja nedám dopustit na to MERILIN mne sadlo najlepšie

labus
20. kvě 2011

@jada1 no ja som príklad že aj v 40 môže klesnut v roku 2008 som mala ešte pred prvým IVF 14,5 a o mesiac 13,7 ledva mi povolili stimulku ,po dalších mi vyskočilo až na 17.. a už mi navrhovali darovane vajíčka tak som to nechala tak a prestala skušat mám aj ine zdravotne problemi už to neriešim ... ale prechod sa blížil a mávala som strašne krvácania už mi haproval cyklus hormony nesmiem po stimulkách tak som sa z lekárkou dohodla na nehormonálnej podpore a FSH začalo klesat a mám ho teraz 2,63 aj napriek tomu že o mesiac mám 40 a aj krvácanie sa upravilo prípravky na menopauzu dodávaju prírodne estrogeny a tie mi už chýbali ...no a na čas mám všetko v norme tak to píšem len aby som vás podporila a poradila aby ste skusili aj vy brat nejaký podobný prípravok na upravu cyklu

veruncik
21. kvě 2011

@labus @jada1 @gabikri Ahoj, já jsem také příklad, kdy fsh i po 40 může kolísat, naopak si myslím, že Ty hormony mi vůbec nepomohly! Když jsem začínala v caru před cca 3 roky měla jsem fsh 15.3 a naposled, co jsem se měřila naposledy v lednu letos 8.6. U mě 100% pomohla homeopatie, akupunktura, drmek....no prostě vše jiné než hormony viz můj fotoblog. Ale nikomu nic nevnucuji, je to každého volba. Věřím, že povést se to může káždé z nás, jen to chce ten čas..... 🙂

gabikri
21. kvě 2011

@labus : ahojky, no jasně že si na Tebe pamatuju, to mám radost, že Tě vidím 😵 Já te´d chodím do Reprofitu na darované k Mudr. Štelclovi. Jsem tam maximálně spokojená a akorát mě mrzí, že jsem tam nešla hned 😝 Hned poprvé jsem tam otěhotněla, ale bohužel v 7 tt konec. Pak byl KET z darovaných a to se taky chytlo, ale jen na chvilku, čárka začla slábnout. před měsícem jsem otěhotněla přirozeně, ale po týdnu zase konec. Takže asi i přirozeně to jde, ale vajucha už jsou nekvalitní. Zkoušíme to ale dál 😉 Na další pokus s darovanými jdeme v říjnu. Nechala jsme si udělat imuno a to mám v pořádku, až na na nějakou minimální mutaci nějakého genu, co by mohl způsobovat problémy v I. trimestru. V pondělí jsem objednaná na hematologii, kde to budou zkoumat, jaké léky by na to případně byly dobré. Jinak to s tím Tvým FSH je zajímavé, že Ti kleslo!! 😉

@veruncik : drmek jsem pila hned, jak jsem zjistila že vysoké FSH mám a při druhém odběru mi stouplo z 20 na 28, takže mě to nepomohlo 😒 Jinak chci zkusit akupunkturu a Mojžíšku, myslím si, že by mohl být problém v oblasti páteře, že těhotenství takhle rychle vždy končí.

labus
21. kvě 2011

@gabikri Gabi moja hlavne sa nevzdávaj strašne moc Ti držím palce a skus brat niektorý z prípravkou na menopauzu mne to pomohlo znížit to FSH a mne pritom o to ani nešlo.. u mna prirodzene tehu nehrozí a hormony už nesmiem ,ale upravilo mi to mrchu už som bývala chudokrvná z tolkeho krvácania a ako sa upravili hormony mrcha sa tiež upravila

labus
21. kvě 2011

@gabikri jáj a máš toho naj naj najlepšieho lekára to som Ti už dávno písala Štelclík je užasný a ver že otehotnieš 😉 podla mna je najlepší z celeho centra 😉

gabikri
21. kvě 2011

@labus : jj, Štelcl je fakt borec, na to jak je mladý a má i hodně lidský přístup. Vyprávěl nám o jedné pacientce, co čekala čtyřčata a pak o ně chuděra přišla a když o tom mluvil, měl slzy v očích. Je vidět, že má tu práci moc rád 🙂 Jinak já do toho října, kdy máme termín na dárkyni budu zkoušet přirozeně, co kdyby 😝

labus
21. kvě 2011

@gabikri jasne moja ved každe vajíčko je ine a šanca je vždy velmi velmi držím palce 🙂 ano ano štelcl je velmi dobrý srdečný človek a preto si ho moc vážim pre mna je to najlepší lekár akeho sam za tie roky snaženia stretla a jeden z velmi mála užasných ludí celkovo

duha_l
21. kvě 2011

@gabikri děkuju vám moc za odpověď 😉 mně je 27. a poprvé mi FSH vyšlo vysoké, 12 a 16,poté pak bylo vždy kolem 5.menstruace a ovulace probíhá pravidelně každý měsíc. dělali mi i AMH, které ovšem nevyšlo dobře něco kolem 0,38... 😨

veruncik
22. kvě 2011

@gabikri Věřím, že ta akupunktura Ti pomůže!! Chodila jsem na ušní aku., mám problémy s krční páteří, takže tam docházím stále. Jinak ta Mojžíška, kterou jsem samozřejmě taky zkusila, nepomohla ☹ Naopak to odblokování mi paradoxně rozhodila záda, nějak se tam něco přetočilo, takže jsem musela na neurologii a chodit pak na rehabilitace. Dalo jim velkou práci než mě srovnali. Ale ty cviky na posílení pánevního dna nejsou vůbec špatné, cvičí se všude, třeba na pilates. Znám holky, co jim to pomohlo 🙂

ppepina
22. kvě 2011

@labus ahojky, tak tady čtu a díky za podporu všech, už jsem si koupila GS merilin, manžel, že jsem blázen, 😠 beru pořád nějaké přírodní věci i na plet a tak, ovu mám vždy slabou čárku, takže asi nic ☹ je to dobrý nápad to vzít z té stránky na menopauzu, já čtu i články, je tam, že jak má žena jakoukoliv ms nepravidelnou, stále muže otěhotnět, takže prostě to zkooušet a nevzdávat, Ty máš nějaké už děti?

ppepina
22. kvě 2011

@gabikri Ahoj kočo, tak to by mohl být ten duvod ta mutace, uvidíš co na to řeknou, držím palečky a hlavně, že už aspoň něco objevili. 🙄 je vidět, že dělohu a vubec máš v pohodě až moc, když se Ti podařilo otěhotnět pokaždé při darovaných a dokonce teď s vlastníma 😵 , tak jen vydržet..co škola? 😉

gabikri
22. kvě 2011

@veruncik . no to je taky dobrý, asi jsi chodila k někomu, kdo tomu moc nerozuměl 😒

@ppepina : ta mutace je prý minimální, psala jsem to Mudruvi do Caru a prý v tom problém nevidí, ale při příštím pokusu mi raději ten miniheparin dá. No uvidím, co mi řeknou na hematologii. Jinak v pátek jsem udělala zkoušky, už to mám v kapse!!! Bylo to pěkně na nervy, nejdřív písemné, pak praktické a pak ústní. Když jsem zjistila, že to mám v kapse, tak jsem se z toho rozbrečela.....bych nikdy nevěřila, že mě to tak dojme 😀 😀

labus
22. kvě 2011

@ppepina hej zlatík ja už mám velke deti z predchádzajuceho manželstva a s mojím terajším manželom sme 12 rokov on je bezdetný v podstate mojich synov vychoval...ale to je dlhokánsky príbeh už som ho tu na koníkovy neraz písala. Skusili sme 4 umele oplodnenia ,mám len jeden funkčný vajíčkovod a aj ten bol dosekaný mám ho po rekonštrukcii užasným docentom ale vzhladom k veku a mojim rôznym zdravotným problemom som snaženie vzdala to je asi tak v skratke .
Dobre si spravila že si si kupila MERILIN možno sa Ti manžel smial ale má to logiku ked je vysoke FSH chýba telu estrogen tým pádom ti nedozrievaju riadne vajíčka ked si riadne prečítaš príbalový leták MERILINU tak tam jasne píšu že je aj pre ženy ktore maju menštruáciu len už maju nejake príznakymenopauzy a vysoke FSH je príznak menopauzy stále mi to opakovalo kopec lekárou v centrách a pozri na mna pri DELIME mi FSH kleslo na 9 zo 17 a teraz po MERILIN na užasných 2,63 a ked si vyhladáš na koníkovy vela kočiek bralo SARAPIS ked nemohliotehotniet a je to to iste ako MERILIN a kopec ich otehotnelo.Mna sa to už síce netýka ja ho beriem kôli tomu silnemu krvácaniu a tiež mi ho napravil ako kleslo FSH ale chcela som vás povzbudit a hlavne porait a budem rada ako to niektorej z vás pomôže

@gabikri Gasbi tak blahoželám k skuške a teraz ked máš po strese skôr sa zadarí veru mutácie môžu byt problem a miniheparín Ti pomôže a hlavne daj mi vediet ked budeš mat tu skvelu správičku moc sa budem tešit a silno držat palce 😉

ppepina
22. kvě 2011

@gabikri tak to Ti gratuluju, to víš, už jsme ze školy a podobných institutů pár řádek let pryč, tak se nediv, že Tě uspěch dojmul 😀 Tak uvidíš při dalším pokusu, aspon tohle se podchytí, třeba to tím je, ale ta pátěř je taky pěkný svinstvo, má to na svědomí cokoliv co člověk nečeká, já byla od krční na očním, že jako brýle ? A ona páteř 😅

ppepina
22. kvě 2011

@labus Jsi moc hodná, píšeš mile a pozitivně, já mám také syna, manžel dceru, ale také jsme chtěli spolu 😖 Hlavně jsme to plánovali oba, no život někdy přináší ruzné překvápka 😔 Máš pravdu, brát ho budu, já mám navíc takové protivné stavy, jsem na všechny protivná a to muže být taky tím 😢 Tak kdyby nic, na to mi to třeba pomůže, já beru ještě další fytoestrogeny a různé doplňky stravy, ale také kvůli jiným věcem, ty stimulace maxi jsou prý kolikrát tak šílené, že to rozhodí i štítnou žlázu..Nesnášela jsem jakoukoliv antikoncepci, tak bych na maximální ani nemohla 😠 Tak dva klučiky máš, my to bereme hůř než-li chlapi, nevím jak je to u Vás, mě manžel přesvědčuje, že se dá život užívat i jiným stylem, že mu to vůbec nevadí, ale já mám v hlavě, když mě to chytne jen to mimko 😒

labus
23. kvě 2011

@ppepina 😀 😀 😀 😀 😀 ano to velmi dobre poznám ja to mávam často ešte aj teraz ... žial človek nemôže mat všetko.Mám najužasnejšieho manžela na svete ,skvelých synov..inak mám 3 synov vravím že je to dlhý a smutný príbeh ale už to tu na forum nechcem opisovat jedine v IP pošte ale to by bolo na dlho.U vás je super aspon to,že máte svoje dieta každý čo je užasne to a Tvoj manžel má pravdu život sa dá užívat aj inými spôsobmi.Tu hroznu tužbu poznám moc dobre viem,že to znie asi čudne že mám 3 synov a tak tužim po miminku.Teda tužila som už som s tým zmierená aj to vdaka manželovy tiež mi stále opakuje že tak to máme v osude a zrejme to tak má byt.
Ja som velmi chcela aby manžel mal aj vlastne dieta,lebo je užasný tatko mojich synov vychoval spolu so mnou.
Fitohormony Ti určite pomôžu ja tiež nemôžem brat hormony a táto prírodná alternatíva mi sadla a pomohla len to chce čas a pravidelne užívanie.
Ja som tiež neznášala ani antikoncepciu a tie maxidávky pri stimulkách no...moje telo sa spamätáva ešte aj teraz viac ako rok po poslednom pokuse 🙂

ppepina
23. kvě 2011

@labus ahojky, tak já si najdu Tvuj příběh v diskuzích, IP neumím se tam dostat, jsem blbá viď? Už jsem tam pár vzkazů měla.. 😠 Jo, každý své máme, ale společné by bylo milé, bylo to v plánu, znáš to někdy nevyjde život podle plánu, ale pořád si říkáš, že snad jednou bude dobře a pak si to splníš, já měla také trable, to je také na dlouho, ale teď jsem konečně nějaký ten rok š´tastná a tohle mi řeknou, no jsem myslela, že se ve mě krve nedořeže, manžel nechce v žádném případě, abych šla na maxi stimulace, tak je to vyřešené, pro něj bych to udělala, ale děti jsou velcí, není to už ono, vždyť víš, miluju je obě moc, jsem ráda, že jsou to kámoši na dovču i pokec, ale mimko by prostě bylo na místě 😢 😝 Třeba se to ještě povede i tak... Známé se narodil kluk a je jí 48, tak to je také na poslední chvíli a šlo to.., tak třeba, nepočítám už s tím tolik 🙄 snažím se v pohodě a pak chytnu den, a nekomunikuju, jsem ráda, že jste na té dikuzi, já to nikomu neříkám.. 😖

jada1
23. kvě 2011

@ppepina hore na samom samom vrchu ako je tvoje meno, potom Môj fotoblog, Môj bazár je Interná pošta. Klikneš si na to a máš tam prijaté správy, klik na to, zobrazí sa ti správa , klik naňu, ak chceš odpovedať klikneš hore na Odpovedz.

Ak chceš niekomu poslať IP klikneš pod príspevok na tú obáločku. 🙂

labus
24. kvě 2011

@ppepina
@gabikri kočky mrkla som si spätne čo ste popísali a Gabi ako to že Ti nechceli brat krv na viry? ja som napríklad mávala problem z trojklanným nervom a kámoška neurologička mi dala zoznam na čo všetko mi má obvodná brat krv a bola tam toxoplazma cefaloma vírus a herpes vírus a čo ja viem čo ešte vyšlo mi to velmi špatne prekonaná toxo a cefaloma to je je už o.k. že tie hodnopty ukazuju že som prekonala ale herpes vírus bol premnožený tak ma poslali k infektologovy a ten ma liečil ISOPRINOZINOM aj v spolupráci s imunologičkou.
A ked som bola po neuspešných pokusoch tak som zašla k imunologičke a ona mi robvila kopec krvných vyšetrení tak skus sa pítat k imunologičke zisti si nejaku dobru a popros ju o komplet vyšetrenie krvi ona môže robit tie vyšetrenia na viri

labus
24. kvě 2011

@gabikri no a Gabi ešte TIP od jednej kámošky ktorá po 6 pokuse otehotnela už má krásnu ročnu dcerku .Na riedenie krvi si po množstve prečítaných článkou na nete nasadila polku ANOPIRINU a otehotnela za pokus by tostálo kým budeš skušat doma dostaneš to kupit v lekárni bez predpisu ...
ešte ak ma napadnu nejake mudre TIPY tak samozrejme napíšem ... moc moc držím palce

labus
24. kvě 2011

kočky ešte si skuste načítat tuto temičku:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/sojove-iso...

gabikri
24. kvě 2011

@labus : ahojky, labusko já už na imunologii byla, udělali mi vyšetření na všechno a prý jsem v pořádku, až na nějakou minimální mutaci nějakého genu, posílala jsem výsledky z imunologie Štelclovi, tak prý ta mutace je minimální, ale pro jistotou mi příště nasadí miniheparin, ale nic závážného tam není. Jinak Anopyrin jsem při posledních dvou pokusech brala a stejně se to neudrželo 😒 Já myslím, že problém je buď v psychice a nebo v té páteři.

labus
24. kvě 2011

@gabikri Gabi ved práve ja si tiež myslím že u mna bol aj problem v psychyker strašne som bola napätá moc som to prežívala ..ale žial ja som velmi citlivá a inak to nešlo... ☹ ☹ ☹ aj ked som to chcela brat lahšie nedokázala som to a mala som kopec stresou aj v práci + plus kôli iným zdravotným problemom...
podla mna psychykamôže za vela...
a chrbtica... veru mám kámošku ktorej pomohlo Mojžišovej svičenie mala take vážne problemi z chrbticou že jej vraveli že zostane na vozíku a ked šla na ozon ešte netušila že je tehulka a malý už má 3 roky a obaja su v poriadku 🙂

gabikri
24. kvě 2011

@labus : ano ano, s tou psychikou to mám podobně, mám taky spoustu ještě jiných starostí a to se nedá na to nemyslet, to by mi někdo musel vygumovat mozek. Myslím, že psychika může za všechno. Ach jo 😒
Na tu Mojžíšku se objednám 😉

ppepina
26. kvě 2011

@jada1 děkuju hodná jsi 😎 jsem nešika 😝

jada1
27. kvě 2011

@ppepina 🙂 rado sa stalo a nešika určite nie si 😉

anubis
28. kvě 2011

@teletubies ahoj,jsem na tom zrejme stejne jako ty....FSH 63,doporucena darovana vajicka.Zkusila jsem lecitele a bylinky,srovnal me,dokonce jsem mela pravidelnou ms a fsh 3,9 bohuzel jen 3mesice a znovu jsem spadla do predc.prechodu.Ted mam jine caje a koupele a doufam a modlim se,aby me znovu srovnal a slo by to alespon umelym oplodnenim 🙂 i kdyz ma gynekolozka nechapala a doporucila mi v alternativni medicine pokracovat a hlavne verit tomu....vyzkousela jsi taky neco,nebo spolehas na doktory a hormony?ja jim verila dva roky,pribrala 12kg a nic ☹

ppepina
1. čer 2011

@gabikri Ahoj Gabi, chci se optat, to Tě taky stimulují, když jdeš na příjem? Pročítala jsem to, nevím, honí se mi hlavou vše a dle čeho vybírají dárkyni, krevní skupina a i vzhled atd? Jedno IVF stojí kilčo, jo? Nebo máš nárok na více pokusů? za tu cenu? To je děs ta cena, ale pochopitelně hlavně ať se to povede za to stojí cokoliv 😵 Kdybys měla chvilku písni mi pls jak to probíhá.. co ta ovu, dělala sis i tento měs test? 😅