Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

gabikri
6. srp 2011

@rosienka : ahojky rosi, ráda Tě vidím 😵 Koukala jsem do albíčka, malá je nádherná 😵 U mě zatím se spíš nedaří, ale pořád věřím, že se to povede 😉 Chodím teď na akupunkturu a v září půjdu na narovnání kostrče + budu 2 měsíce cvičit Mojžíšovou. Do dalšího pokusu mám jít až koncem října, ale možná to kvůli tomu cvičení o měsíc posunu. Bojím se, aby to nedopadlo jak minule, tak si do té doby chci dát dohromady hlavu a taky narovnat pořivené tělo 😀

dasen
6. srp 2011

Ahojte, mam 32 rokov, zatial bez dietatka....neviete nahodou co presne znamena ak mam hodotu AMH 1,95 a FSH 11,05 - viem ze FSH uz mam vysoke.....chceme s manzelom otehotnet a nepodarilo sa ....tak sme zasli do centra a v sept. sa chystam na umele....avsak este pred tym si vraj mam vybavit endokrinologa, kedze mam zvysene (hranicne) hodnoty stitnej zlazy... myslite zeby sa mi mohlo podarit otehotniet ??? co moze zlepsit FSH ???? ja som chudsia (trpela som bulimiou aj este prd anorexiou, uz niekolko mesiacov som uplne OK)....tak som sa teraz rozhodla pribrat min 5kg - 10kg a prestat sa konecne stresovat z prace ....myslite ze by to mohlo pomoct???? vie mi niekto poradit prosim??? dakujem velmi pekne
vopred ......

rosienka
6. srp 2011

@gabikri dakujem 😵 Akupunkturu som si dala robit aj ja pred poslednym IVF a podarilo sa. Ja verim tomu, ze aj vdaka nej, tak sa daj pekne do poriadku a ked pojdes na to v novembri, tak budes mat tiez augustovciatko 😉
@dasen urcite je mozne otehotniet, tvoje hodnoty nie su este vobec alarmujuce, FSH je len mierne zvysene, to sa da stimulaciou v pohode obist. Ako si iste citala, je nas tu viacero uz s babätkami a pôvodne vyssim FSH ako ty. Tu podvahu by som nebrala nalahko, tiez to otehotneniu neprispieva. MS mas ale pravidelne?

dasen
7. srp 2011

Ahoj rosienka, dakujem za tvoj komentar, no MS sa mi v poslednych mesiach skratila na 24 dni a len na 2 dni krvacania, zvysne 3 dni spinenie....ale inac mam MS pravidelne, pred 2 rokmi mi vynechala na 2-3 mesiace a preto mi pichali vyvolavacku....teraz uz mam 26 den a cakam na MS ako na zmilovanie 😨 Mam otazku - kde si si dala robit akupunkturu??? Pomáha to vyrovnat hormony???? Dufam, ze upraveny jedalnicek a tie kila navyse mi naozaj pomozu...lebo co sa tyka genetiky mala by som byt v poriadku....dakujem

gabikri
7. srp 2011

@dasen : ahojky, já co chodím teď na akupunkturu tak k tomu piju čínské byliny, takovou směs a má to i mimo jiné posílit hormony 😉

dasen
7. srp 2011

@gabikri dakujem za reakciu.....a aka to je zmes? a co sa tyka stravy co pomaha? a ako najlepsie prekrvovat panvu????

gabikri
7. srp 2011

@dasen : ahojky, tu směs mám namíchanou přímo " na tělo" od té terapeutky čínské medicíny, co mi dělá akupunkturu. Je to na celkové posílení organismu, mimo jiné jmenovala i ty hormony. Tou akupunkturou určitě nic nezkazíš, hodně holkám pomohla k miminku. 😉 Když si seženeš někoho, kdo tomu opravdu rozumí, poradí Ti i ty byliny 😉
Jinak bylina, která působí na ženské hormony se jmenuje drmek obecný ( Vitex agnus - castus) Mně to sice nepomohlo, ale třeba veruncik z téhle diskuse tvrdí, že díky této bylině otěhotněla a FSH se jí zpravilo 😉
Na posílení pánevního dna jsou dobré cviky podle Ludmily Mojžíšové, dej si to do googlu a vyjede ti toho spoustu 😉
Co se týká stravy tak to nevím, co by na to bylo dobré, celkově asi zdravý životní styl 😉

dasen
7. srp 2011

@gabikri velmi pekne dakujem za radu...vyskusam....to cvicenie podla Mojzisovej som si medzicasom nasla....teraz sa chcem hlavne zamerat na zdrave stravovanie - chcem pribrat min 5kg,kedze zopar ludi mi povedali, ze som vraj chuda.... ,redukovanie stresu....

rosienka
8. srp 2011

@dasen tak aspon to, ze ti chodi 😉 S priberanim ja nemam problem, aj ked sa nenapchavam, ale jedavaj pravidelne viac ako zvycajne a najmä sladke a kaloricke jedla. Neverim, ze nepriberies. Samozrejme zdravej stravy sa nevzdavaj, len ju zvydatni a zvys mnozstvo. Neviem kde byvas, ale odbornikov na akupunkturu a TCM najdes vsade, je to dobra vec. Mne tiez predpisali bylinkovu tinkturu.

dasen
8. srp 2011

Ahojky....@rosienka....dakujem....teraz byvam a pracujem v BA...nepoznas niekoho kto to robi v BA.....? Inac podarilo sa mi dohodnut stretnutie s jednym lekarom - odbornikom na gynekologiu a hormonalne poruchy....idem k nemu koncom tyzdna, chcem sa s nim poradit a na vsetko sa ho povypytovat...tak uvidim....

petuska123
9. srp 2011

ahojte baby.vysledok AMH 0,92. 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

rosienka
10. srp 2011

@dasen ja uz nebyvam v BA, tak neviem, ale urcite najdes nejake praxe. Drzim palce u odbornika
@petuska123 nie je to sice bohvie co, ale ja som mala menej a mam aj tak Milusinku 😉

marca22
10. srp 2011

@petuska123 Ahoj,to máš ještě naději,já mám 0,01

clera
10. srp 2011

@petuska123 - to mi nepřijde jako uplně špatný ... vždyť to je těsně pod normálem. já mám 0,2. podlé této tabulky
Interpretation AMH Blood Level
High (often PCOS) Over 3.0 ng/ml
Normal Over 1.0 ng/ml
Low Normal Range 0.7 - 0.9 ng/ml
Low 0.3 - 0.6 ng/ml
Very Low Less than 0.3 ng/ml

petuska123
10. srp 2011

@rosienka a v ktorom care si bola??a aky protokol ti dali??na 1krat vym to vyslo?

petuska123
10. srp 2011

@rosienka v davnejsom tvojom prispevku som si precitala ze pri nizkom amh je lepsie vklad na 3 den ze bez PK.

rosienka
11. srp 2011

@petuska123 ja som v zahranici, tak to ti moc nepomoze. Mala som samozrejme kratky protokol, ktory sa vzdy pri vysokom FSH dava a boli sme 3x na IVF-ICSI, kym to konecne vyslo. Embrijka som si dala zaviest po 2 dnoch, lebo som citila, ze u mna im bude najlepsie. Pri malo embriach sa PK ani nerobi, lebo by si riskovala zmareny ET a to som rozhodne nechcela. Zeny s nasou diagnozou su vdacne za kazde znesene vajicko 🙂 tak urcite mu nedaju zahynut na PK.

dasen
13. srp 2011

Ahojte zienky, bola som vcera u velmi uznavaneho odbornika na gynekologiu (prof. Mudr.....vedie mnohe medz. konferencie ) - vraj mala som byt uz davno liecena a pozorovana gynekologom a ze teraz uz je neskoro vzhladom na vek a vysledky,ktore s manzelom mame (on ma znizenu pohyblivost spermii) => takze cim skor mame is na IVF. Navyse mi povedal, ze doplnky ako MERILIN, SARAPS...alebo pre muzov - PROFERTIL - ze vraj je to len business pre farmaceuticke spolocnosti. Vraj mam si este overit stitnu zlazu, mam hranicne hodnoty ....ale ze si mam najst dobreho endokrinologa, lebo vraj mnohi maju rozporupolne nazory a pritom stitna zlaza ma vraj velky vplyv na otehotnenie a potom tehotenstvo.... v podstate vsetko je to otom mat dobreho lekara,ktory je ochotny nas riesit a naozaj pomoct.....ved aj tie centra asistovanej reprodukcie su hlavne o business-e (aj to mi podotkol) a ja to vidim aj sama v tom do ktoreho chodim....ktore centrum je podla vas najlepsie ???? jedna doktorka mi povedala ze vraj HELIOS v Brne a pobocka v Martine - to som vsak zistila az potom ako som uz nieco riesila v inom v BA a uz som aj na sept. objednana na prve IVF..

dasen
14. srp 2011

Ahojte zienky, este ma napadla otazka - ak vycerpam 3 IVF a ak budeme mat stastie a budeme mat prve dietatko, tak potom ked budeme chciet druhe, tak si uz asi IVF uplne platime, vsak ???? nie je moznost prispevku od poistovne?

bublenudle
14. srp 2011

Ahoj holky,prosim Vas o radu...moje AMH je 0,71 ug/l je to moc špatný??? bude mi 39 let....myslite,že mám šanci ješte na mimi s mýma vajičkama..mudr mi řekl at uvažuji o darcovství.... ☹
děkuji moc za radu....

radunap
14. srp 2011

@bublenudle Moje AMH bylo 0,58 (což je ještě horší), věk 36 a zázrak se stal 😉 Také mi doporučovali dárkyni, ale do toho jsme nešli a bojovali dál. Hodně štěstí a hlavně trpělivost 😀

bublenudle
14. srp 2011

@radunap Ahojky...
jééé,mockrat ti díky za zpravičku....ja jsem z toho byla dost špatna..tak jsem ráda,že se zazraky ději... 😵

rosienka
14. srp 2011

@bublenudle tvoj AMH je sice dost nizky, ale da sa otehotniet. ake si mala FSH a kolko vajicok ti pri akych davkach vystimulovali?
@dasen neviem kolo ti pri 4IVF poistovna preplati, ale väcsinu si urcite budes musiet platit sama. mozno to zavisi aj od poistovne.

laura35
15. srp 2011

@radunap Ahoj, moc gratulujem, ze Ti to vyslo..Mam tiez podobne AMH a aj vek, a skusam stale bezvysledne..A ako sa Ti zadarilo? Prirodzene alebo cez IVF?

radunap
15. srp 2011

@laura35 4.IVF

bublenudle
15. srp 2011

@rosienka Ahojky,no snaqd to bude ok,do darcovskych se mi nechce... ☹ ☹ ja mela vždy tak 6-9 vajiček při 225 ui gonalu..ale tak jen 1x2 embryjka,1x4 embryjka a ted jen jedno...FSH nevim... ☹

rosienka
15. srp 2011

@bublenudle ale ved to su este vyborne vysledky, nevesaj hlavu, ja som mala 2x8 vajicok, ale len 1 embrio a posledne 3 zrele vajicka a 2 embria, ktore sa obe ujali, avsak nakoniec zostalo jedno zdrave. Druhe odislo v 9tt. Cize nevzdavaj to, urcite to vyjde. Ja som mala este k tomu konske davky ca. 325 IU Merionalu. 😖

bublenudle
15. srp 2011

@rosienka děkuji ti moc,za PĚKNOU ZPRAVU..POMUŽE TO..LIDI CO S TIM NEMAJI POTÍŽE PROSTĚ NEROZUMI CO PROŽIVAME...byla jsem z toho AMH fakt špatna..ted jsem zmenila car a chystam se na minimalku..tak třeba to bude lepsi nez klasika pro me...
měj se krasne...paaa 🙂

rosienka
17. srp 2011

@bublenudle ja viem ako sa clovek citi a co preziva, ked nie a nie podarit sa. Ja som bola tiez zufala, sli sme okrem tych 3IVF aj do 4 IUI s darcom, lebo u mm je este väcsi problem ako u mna, on ma ledva par spermii. Kedze sa najprv obaval zakroku TESE, tak navrhol darcu. Ja som s tym mala isty cas co robit sa vysporiadat a ist do toho. Po mesiacoch premyslania som privolila, ale nastastie to nevyslo. Nakoniec som mm prehovorila na TESE pred 3 IVF a ono to konecne vyslo! inak tiez nabuduce pojdem asi do nativu, lebo ani tymi mega davkami hormonov, ktore stoja akurat majland, nevystimulujem moc vajicok. Tak snad to bude aj pre teba ta spravna cesta. 😉

bublenudle
18. srp 2011

@rosienka Ahojky, mas pravdu nekdy jsou to opravdu tezke rozhodnuti. Ja zase nechci vajicka pd darkyne. To by Mimi nemelo ze me vubec nic. Zkusim to se svojimi ikdyz amh je nizke. Zazraky se prece deji. Ne?? 😉