Sex po laparoskopii. Je nutné dodržet šestinedělí?

kathuschka
15. zář 2011

Hezký den, ve snaze otěhotnět v horizontu dvou let, jsem před týdnem podstoupila laparoskopii, hysteroskopii, driling ovarii, vše dopadlo dobře, pouze byla odstraněna malá ložiška endometriosy.

Při propuštění my bylo doporučeno dodržet šestinědělí. A moje otázka zní, zda je to opravdu nutné, a kdy bychom se mohly opět snažit o malé, vím že po zákroku je to největší šance, tak mi je divné dodržovat šestinedělí. Jinak 8den po operaci jsme měli s manželem poh.styk, za zvýšených hygien. podmínek, pohl. styk při,ani po nebolel, při ani po jsem nekrvácela. Mám pouze strach jestli nemůžeme něco zkazit. Ale touha po miminku je silnější.

Stehy mám zahojené, břicho nebolí, nekrvácím, cítím se výborně, normálně se pohybuji, ohýbám, spím na břiše. Dodržuji zvýšenou hygienu jak já, tak i můj manžel.

dlabinecka
15. zář 2011

Tak já podstoupila před dvěma lety totéž, jen bez endometriozy. Sexík byl zapovězen na cca 2týdny, do měsíce jsem byla těhotná. Nevidím žádný důvod dodržovat 6ti nedělí. v 6ti nedělí se očištuje děloha, což v tomhle případě není třeba, není zásah přímo do dělohy.... Jinak přeju hodně štěstí -jak píšu, nám se zadařilo do měsíce a ted mám pár týdnů do porodu druhého mimi, které přišlo samo a nečekaně 😉

ivkaj
15. zář 2011

Ahoj, přeci jen lékaři to šestinedělí nedoporučují jen tak, nějaký (byť malý) zásah prováděli. Pokud odstraňovali ložiska endiometrosy, zasahovali i do sliznice a tak si myslím, že by se případné oplodněné vajíčko nemuselo třeba udržet. Osobně bych s nechráněným stykem počkala aspoň po MS. Každopádně hodně štěstí při snažení.

katka_21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zelinda
15. zář 2011

ahok ja byla v červenci na laparoskopii a snažit jsme se mohly okamžitě ale zaleželo jen na me jak se citímtak držím pakečky at se brzy podaří

mpetula
15. zář 2011

Ahoj, já byla také v črvenci a snažit jsme se mohli jak jsem se na to cítila. Pár dnů po laparce dorazila MS a pak už jsme se nijka neomezovali. Jen ten toužený výsledek se nedostavil ☹ Ale já tu laparku měla bez zákroku, jako že mi nic neodstraňovali, jen koukli a zjistili, že vše relativně v poho. Takhle při tom odstranění nevím 😒

xxxmarus
22. zář 2011

ahoj,já byla na laparoskopii v dubnu 2008 a v únoru 2OO9 se mi narodil krásný zdravý syn,po 🙂 zákroku jsem přesně na den dostala menstruaci a pak jsem hned otěhotněla.Mudr říkala,že nemáme dodržovat žádné šestinědělí a hned se začít snažit.

dobrovice
21. dub 2016

Dobry den ja jsem byla na laparospopii 13.4 .2016 a 15.4 .2016 sme mneli sex ,nechranenou ale ja beru antiponcepce i potom zakroku tak chci se zeptat kdyz muzu otehotnet