Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

michamicha
9. dub 2009

ahoj, já se dneska od dr. dozvěděla, že stěry byly na chlamydie negativní, ale mám nějakou mykozu a ureu, dostali jsme s manželem doxybene na 5 dní, tak jsem zvědavá jestli to zabere...a dr. mi řekl, že prý ureu má snad 50% naší populace, že to neni nic tak hroznýho a 5 dní ATB to prý spraví, tak uvidíme...
je pravda, že jsem před cca 10 lety měla chlamydie a ATB na 10 dní je zlikvidovaly, tak snad to zabere 😉

bubina1
16. dub 2009

Ahoj....no opravujem môj vysledok zo ureaplazmu mam negatívnu ale gardenellu pozitívnu....takže bojujem dalej....

lilix
27. dub 2009

ahojte aj ja sa pridavam. mam chlamydie ureaplazma. neviem ci je to to iste, o com je tato tema, ale tiez ma to dost vzalo. a je to asi aj dovod, preco sa nam nedarilo otehu.. snad to da do poriadku 3tyzdnova liecba.. 😢

lilix
28. dub 2009

takze oprava nemam chlamydie, ale iba ureoplazmu.

lilix
6. kvě 2009

ahojte. aj vam bolo spatne od tych tabletiek doxybene? na vracanie? fuj neviem uz co mam robit. 😔

lilix
7. kvě 2009

prisla som na to, ze sa treba poriadne najest.

lilix
10. kvě 2009

tak sa tu porozpravam sama so sebou co uz..

ixi
10. kvě 2009

lilix aj ja som mala ureaplazmu ja som brala sumamed

fiona09
23. kvě 2009

ahojte, chcela by som sa spytat, akymi moznymi sposobmi sa da nakazit mycoplasmou hominis, je to pohlavne prenosna choroba, no my s partnerom sme si na 1000percent verni a navzajom aj prvi, a taktiez pouzivame prezervativ.tak je to velmi divne ...dakujem za odpovede

fiona09
3. čer 2009

posuvam

mmartal
29. srp 2009

Ahoj. Asi trictvrte roku se snazime se svym muzem o mimco, ale behem naseho vztahu, ktery trva 14.mesicu se mi velmi casto opakovali potize, ktere popisujete. Byla jsem asi desetkrat u ruznych gynekolozek a vsechny mi tvrdily, ze to nic neni. Nakonec se nechal vysetrit muj muz na Slovensku a tam mu rekli ze ma pozitivni ureaplasmu a dali mu antibiotika. Jela jsem tam taky a me zjistili i urea i mykoplasmu. Nechapu, jakto, ze mi na to neprisli driv tady v Praze. Je tedy mozne, ze by to mohlo mit vliv na poceti?

matelko1
31. srp 2009

mmartal ano ureaplazma sposobuje neplodnost.treba ju ATB preliecit.ja som brala Ciphin 500 aj s manzelom.

ewika2
14. zář 2009

Moc vás všechny zdravím a jsem ráda, že jsou tyhle stránky. Já se s vámi chci podělit s mými zkušenostmi s Ureaplasmou☹. V červnu jsem měla příznaky jako pálení při močení, pocit, že mám plný moč. měchýř atd. Na pohotovosti mi byl diagnostikován zánět m. měchýře, dán Biseptol, ale potíže přetrvávaly. Tak následovala návštěva urologa, vyšetření na chlamydie, urea, a mykoplasma. Pozitivní Ureaplasma. Byl mně nasazen 20ti denní kůra Doxycyklinu (manžel 1 balení) - mj. on měl všechna vyšetření negativní (výtěr z moč. trubice, moč a krev)!! (Já mu nebyla nevěrná a jsme spolu 15 let, takže nechápu, kde jsem k tomu přišla). Tak nevím, jestli je možné, že to v sobě nosím tak dlouho ☹
Kontrolní stěr za 3 týdny byl NEGATIVNÍ, ale za 14 dní poté (nyní ☹ ) se mi zase začaly objevovat mé staré známé příznaky na Ureaplasmu ☹ . Jsem z toho fakt smutná. Ani by mně "nevadilo" cpát se dalšími antibiotiky, jako spíš že je mi to hloupé kvůli manželovi, který NEMÁ ŽÁDNÉ zdravotní potíže. A to nemluvím, že jsme spolu díky Urea teď 2 měsíce nespali. Tak se mi do další léčby vůbec nechce. Závidím všem, které nepociťujete žádné příznaky. Již jsem četla několik teorií, že v těchto případech se upouští od léčby (psáno lékaři!!). Já ale mezi tyto "šťastlivce" nepatřím.
Prosím, napište, . vy další - jak jste se léčili (čím), kdy jste šli na kontr. odběr?
Orální sex se také nesmí provozovat???????

ewika2
20. zář 2009

Kočičky, napište mi, prosím, (Ty, které jste braly Doxycyklin), tak zdali jste užívaly Doxycyklin 100 nebo Doxycyklin 200? A jaké bylo dávkování?????

Moc mě to zajímá. Mně léčba nezabrala po 2 baleních výše zmíněného antb., ale byl to Doxycyklin 100 (tj. slabší) 😔

chicoola
14. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem právě přelouskala celou diskuzi. Minulý měsíc mi byly zjištěny změny na děložním čípku, na to konto se šel nechat vyšetřit přítel na kožní. Udělali mu stěry a zjistili pozitivní ureaplasma. Takže je asi téměř 100%, že je mám taky. Na vyšetření jdu za 2 dny, tak jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Snažíme se o miminko. Tedy snažili jsme se 3 měsíce, takže jsem ráda, že se na to přišlo relativně včas. Tak doufám, že se brzy vyléčíme a budeme pokračovat ve snažení. Trochu mi pomáhá vědomí, že právě urea může způsobit neúspěch v početí. Snad to pak půjde na první šťouch. 🙂

mmartal
24. říj 2009

Ahoj. Jsem uz fakt zoufala. Uz trikrat jsme meli s manzelem antibiotika a vcera nam ureoplasma propukla znovu. Pritom me posledni vysetreni bylo negativni. Snazime se o miminko skoro uz rok a porad nam do toho leze tohle...Ach jo... ☹

hajula
26. říj 2009

Ahojte,Našli mi urea aj mycoplazmy. Tak už mám aj ja ATB. Dnes som si ich bola vyzdvihnúť. Doxyhexal 200. Máme ich brať aj s priateľom prvé 3 tabletky každých 12 hodín a potom jednu tabletku každých 24 hodín. Doktorka mi jasne povedala žiaden sex. Vraj sa pri ňom tie mykoplazmy môžu množiť a to sťažuje liečenie, mne ešte k tomu dala Macmiror čípky, že tie podporujú liečenie. Tak uvidím. Len sa trochu bojím, že môj fajnový žalúdok bude proti tým ATB štrajkovať. A automaticky mi dala lístok pre priatela, že za 6 týždnov má ísť urologovi na kontrolu a ja mám prísť tiež.
Ako to tu tak čítam, tak som spokojná zo svojou doktorkou 🙂
Dám vedieť ako to dopadlo

oskie
12. pro 2009

Tohle jsem teď vytáhla z netu. 😝 Z tohoto výtěru lze společně testovat M. hominis i U. urealyticum a současně citlivost na antibiotika (v terapii jsou úspěšné doxycyklin, azitromycin, ofloxacin). 😝 Včera si byl manžel pro výsledky, protože jsme měli problémy v sexu, mysleli jsme, že to je prostatou. Doktorka mu předepisovala Prostamol UNO, mě se to nezdálo, protože se to nelepšilo...., tak přešel k jinému doktorovi a zjistili mu, že má také UU, ale já to nevěděla. Prášky Azitromicin 500mg jsme dostali oba. Máme je brát pátek - neděle, v týdnu nic, pak opět pátek - neděle, další týden nic a opět pátek - neděle. Na kontrolu máme přijít oba 15. ledna 2010 😒 😠

nikiss88
13. led 2010

ahojte. Pred týždňom zistili partnerovi ureu, preliečenie dali aj mne. Chcem sa spýtať užíva niekto Zanocin ako my? A aké sú s ním skúsenosti? Môže sa stať že zostanem neplodná ja, alebo partner?

majkal
13. led 2010

nikiss: ahoj, zanocin sme my sice nebrali, ale mame to tiez za sebou 🙂 Len to poctivo preliecte obaja, s vysokou pravdepodobnostou to mas aj ty. Mate to na tri tyzdne? Treba to fakt dodrzat a sexualne abstinovat aby nedoslo k "ping-pong" efektu - skratka aby ste si to neprehadzovali. U nas zabrala az druha liecba, najprv sme mali summamed a potom medofloxine. Bola som z toho sice dost na mraky, hlavne psychicky, ale uz je to za nami. Co sa tyka neplodnosti, docitala som sa, ze urea moze byt pricinou neplodnosti a sposobovat ju. Ja momentalne "neplodna" som, ale dufam, ze je to len docasne ... mam endometriozu - co si ja osobne myslim, ci tiez nahodou nema suvis s tou mojou ureou - vsetko to nejako spada do rovnakeho casoveho obdobia ... ale tak co uz. Preliecime a uvidime 😉 Tak sa drzte a skoro uzdravte 🙂

nikiss88
13. led 2010

majkal :Ahoj. Fuha. No my sme jedenkrat abstinenciu porušili. To sme lieky ešte nebrali. Až deň po tom. Zanocin mame 200 mg 2x denne po dobu desiatich dní. Dufam, že sa nám babo potom podari, lebo zufala som ja už teraz. Same problemy, raz škola, potom stresy, potom problem v rodine a nakoniec toto...

nikiss88
13. led 2010

Máš endometriozu?? Aj to sa dá kvalitne liečit nie?

majkal
13. led 2010

ano, da .... len na ako dlho to neviem .... kiezby sa to uz po prelieceni nevratilo 😒 No ved uvidime ....

nikiss88
13. led 2010

Kolko je problemov, to je hrozné. Verim tomu, že ak by som otehotnieť nechcela, je to na prvý raz. Vďaka tomu, že nám to náhodne zistili, resp partnerovi tak to môžeme riešiť. V každom prípade prajem veľa zdarov.

vieronka
13. led 2010

ahojte, nikiss88, chcem sa ta opytat, ako zistili tvojmu partnerovi,ze ma ureu? robili mu vyter z mocovej trubice alebo z mocu?

saralinda
13. led 2010

Ahojky, mně před rokem taky zjistili ureu. Přítel na vyšetření nebyl - dr. říkala, že je to pro chlapy dost nepříjemné a hlavně když je mám já, tak je bude mít i on. Dali nám oběma antibiotika a otěhotnět se podařilo.
Mně urea Dr. zjistila při stěrech při preventivce. Ale říkala, že se tyto stěry běžně nedělají, že mi je udělá proto, že se chytá na IVF.

vieronka
13. led 2010

ja mam dost casto opakujuce sa tazkosti so stipanim, svrbenim v posve, uz mi robili vsetky mozne vytery, vsetky negativne....robili mi test na ureu, chlamydie a mykoplazmy- negativne. myslite, ze ich moze mat manzel,ked ich nemam ja?

nikiss88
13. led 2010

Vieronka. : ja ťažkosti nemám žiadne až na občasné svrbenie počas menštruácie, ale myslim že to preto, lebo keď mám nezes a sedím celý deň na zadku na prednáškach, to tomu neprospieva. Partner žiadne ťažkosti nemal, okrem miniaturneho pupáčika, ktorý ho občas svrbel ale za deň zmizol.... Aj tak som ho dohnala ku kožnej.. a tam mu robila ster. Mal jemne pozitívny genitálny herpes( čo je vraj časté, ja ho mám na ústach každý týžden, asi uričte som preniesla bakteriu pri orále, a teda sme obaja doživotný nosiči) a zistili mu ureu. Mne testy nerobili. Len sa obaja preliečujeme.

vieronka
13. led 2010

manzel taktiez tazkosti nema, len ja a uz ani doktor nevie,co so mnou robit

nikiss88
13. led 2010

Fuha.. neviem ako ti poradiť... Možno skúsiť inú liečbu, iného lekára. Užívala si nejaké antibiotika?