Je možné nasadit sedačku Kiddy Evoluna i-Size na kočárek Nuna?

Zodpovězené
14. srp 2023

Ahoj,

zvažujeme koupi kočárku Nuna Mixx Next a vajíčka Kiddy Evoluna i-size s isofixovou základnou. S manželem jsme vysocí 176 a 190 cm, cesty u nás jsou ve špatném stavu. Často chodíme po polních a kamínkových cestách. Kočárek by měl být skladný, ale zase žádná „rozhrkaná“ hračka.

K autosedačce - zaujalo nás polohování do úplného lehu, jelikož chodíme i na delší trasy. Samozřejmostí je isofixová základna.

Existují adaptéry, jak bych toto vajíčko mohla nasadit na kočárek Nuna?

Můžeš mi doporučit podobný kočárek nebo vajíčko namísto našeho původního výběru?

Děkuji

Ahoj,

adaptéry pro spojení kočárku Nuna Mixx Next a autosedačky - tzv. vajíčka Kiddy Evoluna i-Size neexistují.

K tvému ​​kočárku lze připojit:

  • Vlastní autosedačku Nuna Arra Next, Nuna Pipa Next či novinku Nuna Pipa Urbn.
  • Nebo s příslušnými adaptéry lze připojit autosedačky známých značek. Například Cybex, Maxi-Cosi, Joie, BeSafe, Kiddy.

Autosedačka Nuna Arra Next má možnost polohovat opěrku zad do jedné ze 3 pozic sklonu. Splňuje a převyšuje nároky nejpřísnější současné normy i-Size a využívá výplně z patentované paměťové pěny. Je kompatibilní se základnou Nuna Base Next, která umožňuje natočení do boku pro snazší usazování dítěte a také na ni můžeš později nasadit pokračující autosedačku Todl Next.

Autosedačka Nuna Pipa Next oproti Arra Next možnost polohování nemá zabudovanou.

Podobně je na tom i autosedačka Nuna Pipa Urbn, která však vyniká zabudovanými integrovanými konektory ISOFIX. Tato průlomová funkce instalace bez základny je integrována do autosedačky, což umožňuje její bezpečnou instalaci.

Případně se inspiruj zmíněnou autosedačkou Joie v mé nedávno zodpovězené otázce:

Co se týče Tvého výběru kočárku, tak Ti ho můžu pouze vřele doporučit. Sama model Nuna Mixx Next často v poradně doporučuji. Je určený pro vyšší rodiče, neboť má vyšší umístění nástaveb na konstrukci. Má také velké rozpětí teleskopicky nastavitelné rodičovské rukojeti od 96 do 112 cm. Má 48 cm výšku zádové opěrky a nenabízí úplný rovný 180stupňový leh. Ten jí má 165 – 170 stupňů, ale nosnost sedáku má až 25 kg. Dvojité odpružení a materiál kol mají velmi podobné, čili zvládnou bravurně město a také nerovný vesnický terén.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka