Dá se znovu rozjet kojení?

Zodpovězené
12. únor 2024

Dobrý den,

dcerka bude mít 3 měsíce, kojení se nám už nedaří. Když se přiblížím, tak začne plakat a odtahovat se., ani se nezkusí přisát. První měsíce se nám dařilo alespoň přisátí i kojení, i když už s dokrmem umělým mlékem.

Dá se s tím ještě něco udělat?

Chci se vrátit ke kojení.

Děkuji

Dobrý den,

nepíšete, zda dokrmujete lahvičkou, ale předpokládám, že ano. Miminko totiž umí sát lahvičku, ta je mu blízká, zná ji, umí to s ní a hlavně - teče. Prso je zcela něco jiného, jede to ztuha, musí používat jiné svaly, jinak jazýček a hlavně - teče méně a je zapotřebí mnohem více sil.

Pro to, abyste se vrátila ke kojení, je třeba se zbavit lahvičky, tedy dokrmovat ideálně cévkou po prstu - www.infookojeni.net., zároveň dále zkoušet přikládat, zkusit, zda se mimi přisaje a pokud ano, zkusit dokrmovat cévkou přímo na prsu. Když si mimi zvykne, pak můžete začít ubírat postupně množství dokrmu.

Samozřejmě je důležitý co nejčastější kontakt s miminkem, kůže na kůži, dobré je společné spaní, můžete zkusit samopřisátí.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová