Mohu nechat prsa po odstavení bez odsávání?

Zodpovězené
29. únor 2024

Dobrý den,

postupně jsem odstavila roční dceru. Už týden nekojím a cítím, že prsa jsou tvrdší. Jsou v nich uzlíky, avšak už jsou volnější než 2 dny po odstavení. Zatím neodsávám.

Musím odsávat, když mi tato plnost nedělá problémy?

Nebolí to?

Vstřebá se mléko časem?

Nosím těsnou podprsenku.

Děkuji

Dobrý den,

pokud necítíte velké nepohodlí, tak odstříkávat nemusíte. Pokud by prsa byla horká, na dotek bolestivá, nateklá, pnoucí, pak se doporučuje nahřát, odstříkat do úlevy (ne více) a zchladit. Jinak hrozí možný zánět prsu. Postupujte tedy dle svých pocitů a bude to ok. Nehorší je první cca týden, poté už se stav zpravidla výrazně upravuje.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová