Bolestivé vyšetření na 3D ultrazvuku, máte zkušenost?

isousek
10. bře 2015

Ahoj holky chci se zeptat kdo uz byl na 3Dultrazvuku jestli ma s timto zkusenost.Ja jsem byla vcera a cekala jsem ze vysetreni bude bezbolestne ale doktor jak mi jezdil tou sondou na boku tak strasne tlacil az me to bolelo.Tlacil protoze nas bobisek se nechtel pretocit ale rikala sem mu ze me to boli jak tlaci a on ze tam na boku je to citlivejsi no:(a pak se mi udelalo mdlo:(byl tam i hrozne vydychyny vzduch a sestricka rikala ze to muze byt syndrom dute zily ze to tak nekdo ma:(a pak sem ten tlak na brise citila jeste cele odpoledne:(tak bych rada vedela jestli s timto mate taky nekdo zkusenost.

guinea
10. bře 2015

@palomitacheca Hrůza. V tom Gennetu jsi byla u koho? Já u MUDr. Smetanové.

isousek
autor
10. bře 2015

@palomitacheca jako ze se ti udelalo mdlo?

palomitacheca
10. bře 2015

@guinea tohle bylo u dr. Hynka při 2.screeningu. Miminko bylo otočené obličejem dozadu, doktor potřeboval něco zkontrolovat, tak se pokusil získat lepší záběr a víc zatlačil na břicho. Osobně v tom žádný velký problém nevidím, při vyšetření to bylo jen chvilku nepříjemné a odpoledne jsem měla bříško jako otlačené,nic hrozného. Víc mě bříško bolí ted' ke konci těhotenství, když spím celou noc na jednom boku a po probuzení mám břicho tvrdé, přeleželé a bolavé...

@isousek trochu zle se mi udělalo jen jednou při KTG. Jinak se mi dělávalo mdlo kvůli nízkému tlaku...

anjelita
10. bře 2015

Jsem tak nejak rada po tom co ctu ze 3D ultrazvuk nechceme 😀

isousek
autor
10. bře 2015

@palomitacheca tak sem rada ze v tom nejsem sama🙂no a tobe bylo po tom spatne jak ti zatlacil na brisko?no ten muj bobisek byl taky otoceny no:(

palomitacheca
10. bře 2015

@isousek ne, po tom zatlačení na bříško mi nic nebylo 🙂 jinak tohle moje dítko nespolupracuje celkem často... otočené obličejem dozadu bylo snad 3x, poslední týdny si zase pořád sedí zadečkem dolů, tak jsem zvědavá na pátek - to mám další kontrolu a snad už bude nějaká změna v poloze... 🙂

terezapetrova
10. bře 2015

@isousek no s tim tlacenim neudělas vubec nic, doktoři proste občas zatlačit musi, oni to nedělají pro své potěšeni, takže se s tim budeš muset smířit jestli chceš utz, a věř, ze tedy porod je horší ;)

isousek
autor
10. bře 2015

@palomitacheca no ten muj bobik taky neposloucha:D vzdycky je spatne otoceny🙂no snad vedi co delaji a pokud nam musi zatlacit na brisko tak asi musi no.

isousek
autor
10. bře 2015

@terezapetrova no to je mi jasne ze porod je horsi.Radeji si o nem nic nezjistuji at se dopredu nebojim🙂

petrasipkova1
10. bře 2015

@guinea tohle byl screening, takže bych znovu jít nechtěla a na malou nepomáhala chůze, dřepy, ani ležení na boku 🙂 Já teda lékařce do práce nemluvím, doktor nejsem, a navíc jí absolutně věřím,jinak bych k ní nemohla chodit a nebyla to žádná muka, prostě nepříjemné, třeba mám břicho víc citlivé, protože mi vadí i když manžel maže krémem a přece jen má větší tlak v ruce než já, tak to šílim 😉

palomitacheca
10. bře 2015

@isousek kdyz ja byla od starsich deti zvykla, ze skoro pri kazdem UTZ byly v dobre poloze oblicejem dopredu, nebo jenom trochu bokem, uz pred 30.tydnem byly hlavou dolu... a tenhle lumpik dela blbinky 😀

guinea
10. bře 2015

@petrasipkova1 V tom se lišíme, já bezmezně nevěřím nikomu 🙂 A i lékař je jen člověk a může se mýlit.

petrasipkova1
10. bře 2015

@guinea Vždyť jo, co člověk to jiný přístup a názor. Já zase nemám ráda, když někdo zasahuje do mého oboru aniž by o tom něco věděl, takže pokud mám za gynekoložku jednu z předních lékařek, tak si opravdu nedovolím oponovat, protože jsem medicínu nestudovala a postupy neznám. Já zase chodím jen k lékařům, se kterými jsem spokojená na 100 %, pokud se mi něco nelíbí nebo nezdá, tak okamžitě odcházím. Nemám s vyšetřením pohmatem problém, pro mě je to běžná věc, když mě prohmatávala na běžných netěhu prohlídkách, tak je mi to taky velice nepříjemné, někdy bolestivé, takže nad tím se nepozastavuji, musí se prostě přes ten můj tuk dostat až k orgánům 😀 Hlavně ať máme zdravá, krásná miminka, termín máme skoro stejně, takže i bezproblémový porod 😉

svatkafojta
10. bře 2015

Ahoj holky, tak teda co mě říkala sestra co už má dvě zdravé holčičky, že sem tam před spaním si nohy podložila polštářem, že jí to pomáhalo aby je měla výš než břicho...Ale i já jsem teď ve 22 tt a když ležím na zádech tak se po chvilce otáčím na bok...doktorka na druhé genetice mi taky tlačila na břicho ale rozhodně né tak, že by mi bylo z toho zle ale potřebovala toho mrňouse změřit a kdyby mě po něm jen letmo hladila nezměří ani prd...musela jsem se jít i na 10 min. projít, protože se malej nechtěl otočit. To, že mi trochu tlačí na břicho v tom nevidím problém, dalo se to vydržet jen sem se hned musela jít pak vyčůrat, to bych šla určitě stejně i tak, protože od začátku těhu je to moje nejoblíbenější a nejnavštěvovanější místnost u nás doma 🙂))) No nevím, já sem prostě zastánce toho, že se nemá nic přehánět. Pokud se Vám leží dobře na zádech, tak na nich ležte ale opravdu jen těch cca 10- 15 min a pak polohu vystřídejte ale že bych si musela striktně hlídat, že rozhodně záda NE, tak to fakt nedělám...celkově v těhu mám jakoby nadhled a nic moc nehrotím, nevím čím to ale asi ty hormony dělají svoje...

veronika2892
24. dub 2017

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat jsem podle gynekolozky ve 21tt a podle pana doktora s echo o tyden více ale poradwjsem ještě na 3D ultrazvuku nebyla kdy se tak zhruba chodí dekuju za odpovediw

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru