14 dní bez stolice. Je to v pořádku u plně kojeného dítěte?

Zodpovězené
27. říj 2020

Dobrý den,

mám 12týdenní holčičku, která je plně kojena. Z počátku měla stolici několikrát denně, postupně se začaly intervaly prodlužovat, kdy byla bez stolice. Do nedávna měla stolici třeba už jen 1x týdně, ale teď už je to 14 dní a stále nic. Jsem z toho docela nervózní.

Jinak dcera je spokojená, směje se na nás, na prdiky od narození téměř netrpí, takže kapičky dávat nemusíme. Bříško má dle mě měkké, větry několikrát denně odchází. Z léčiv dostává denně pouze Vigantol a probiotika Biogaia.

Dceru nechávám pravidelně cca co 2 hodiny prokopat, zkoušíme dávat i na bříško pást koníky, bříško jemně masíruji.

Je to v pořádku, že plně kojené miminko je tak dlouho bez stolice?

Četla jsem, že mateřské mléko je téměř plně stravitelné.

Znamená to tedy, že mám málo vydatné mléko?

Budu ráda za názor dalšího odborníka, děkuji.

Dobrý den,

ano, plně kojení kojenci mohou být docela dlouhou dobu bez stolice, důležité je, jestli na váze přibývají a jak snášejí bezstolicové období. Podle Vašeho popisu je Vaše holčička ok a péče o bříško správná, tak ještě vytrvejte.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová