Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zácpa u (skoro) 3 leté holčičky

moveto
11. črc 2018

Krásný den všem.
Půjdu rovnou na věc. Dcera má zácpu. Stolici má co 4 den. A jen ,,kuličky,, . Nic jí nebolí, bříško má měkké a ani u tlačení netrpí. Pije dostatečně. Ale jídlu moc nedá. Dle některých má rychlejší spalování. Potrebuji jen vědět co používat u tak malých dětí na zácpu. Babské rady mám odzkoušené a je to jednorázový. Prý existují kapky a dávají se pravidelně. Prosím napište mi Vaše rady a léky Co Vám pomohli u dětí.

vecerinka
11. črc 2018

Zkuste probiotika. A asi bych se poradila s doktorkou nebo v lekarne.

lajla
11. črc 2018

Zacpa je o strave a piti..dostava spatne jidlo a malo pije..leky se nic nevyresi..pokud tam teda neni organicky problem
zkuste odvar z lnenych seminek..melo by to postupne upravit..presnidavky z hrusek a svestek

jitka_cv
11. črc 2018

My dávali lactulosu a upravilo se to.

klaarusa
11. črc 2018

Lactulosa a probiotika Swiss. Hodně však u té Lactulosy pít, protože pak to může mít opačný efekt. Také dávat svestky na všechny způsoby a DRCENE lnene semínka. Ráno pak je dobre vypit skleničku teplé vody.

sasui1
11. črc 2018

Ja jeste muzu doporucit nechat zatejpovat bricho ;)

maaaja12
11. črc 2018

Dnes jsem poprvé zkusila dat malé (3) psyllium a zabralo to celkem rychle, ale dá to fušku, aby to hodně zapila. Dala jsem ji to ráno do kaše. Často se jí chce, ale zadržuje to :-/ Lněná semínka jsou také fajn. Zkoušela jsem i kefír, jablečný džus, sušené švestky, ovesné vločky, ale teď naposledy zabralo až to psyllium.

crazyduck85
11. črc 2018

Syn ( v říjnu 3 roky) má se zácpou problémy od narození. Pije hodně (zhruba 1 litr, někdy i více vody se šťávou), s jídlem je to horší. Jogurty nechce, jí jen lipánky, obědu moc nedá. Když vidím, že tlačí a nejde mu to, udělám pořádný vývar a to nám pomáhá a když už ani to, dostane Lactulosu a poté si do večera dojde bez problémů.

klea81
12. črc 2018

V lékarně se dá koupit "sirup" je to taková ovocná projímavá směs. Nebo napřed zkusit švestkovou šťávu.

zuzekk
12. črc 2018

zařadit bílé jogurty, meruňky, jahody, jablka, švestky ještě více než dosud. Lžičku rostlinného oleje do hubičky.

kladpol
15. črc 2018

@lajla Souhlasím je to hlavně o stravě a pití, pokud je strava špatná a nevyvážená, tak se pak dostaví problémy.

tery77
17. črc 2018

Malá měla zacpu cca půl roku. Způsobenou odplenkovanim (párkrát se pokakala, tak začala zadrzovat). Od dr. dostala lackulosu a zkoušeli jsme i svestkovou stavu. Zabralo to vždy jen na chvilku, pak zase zácpa. Naštěstí má ráda ovoce, zeleninu a miluje čočku 😀 Tak se nám zácpa podařila odstranit.... Ale bylo nekonečné 😥
Držím palečky

victress
17. črc 2018

pokud není problém psychického rázu, že by stolici vědomě zadržovala, tak kromě již uvedených rad doporučuji pohyb, dcera musí mít dost pohybu, aby se strava ve střevech posunovala a postupovala ven, pokud bude celý den sedět nebo ležet, tak nepomůže nic, i když předpokládám, že tříleté dítě chvilku neposedí, kapky bych v tomto věku nedávala, tělo si na ně zvykne a bez nich se pak už nevykaká vůbec.....vyřadit banány, čokoládu, jablka, černý čaj, to všechno přispívá k zácpě....vřele doporučuju již zmíněné psylium, švestkovou štávu, merunkový kompot.....

alemari
17. črc 2018
jancabr
17. črc 2018

trpím na zácpu od dětství, byla jsem s tím jako malá i v nemocnici. Pak jsem musela hodně dlouho doma do kalendáře našim zaznamenávat, kdy jsem byla na velké a kdy ne. Zkoušeli jsme vše možné (otruby, švestky, probiotika, hodně tekutin, pohyb, ....) a stejně se prostě nevyprázdním každý den. Obvykle jednou za 3 - 4 dny a vše ve velmi tuhé podobě. Jakoby moje tělo prostě spotřebovalo téměř všechny živiny a zbavilo se opravdu jen toho největšího odpadu. Na začátku těhotenství to byl velký boj (třeba týden nic), pomohla až lactuloza, kterou jsem brala cca 3 týdny v kuse a od té doby ok.

Sem začni psát odpověď...

Odešli