16 kg u ročního dítěte. Je to v pořádku?

Zodpovězené
5. srp 2019

Dobrý den,

Syn má 1 rok a váhu 16 kg. Podle krve je vše v pořádku až na nedostatek železa.

Paní doktorka říká, že je hodně velký, ale nevidí na tom nic špatného, jen všichni v okolí tvrdí, že to není normální a měli bychom jít někam na vyšetření.
Mohla byste mi prosím říct váš názor? Abych slyšela názor dalšího dětského doktora a ne jen jednoho.

Děkuji moc za odpověď!

Dobrý den,

podle hmotnostních tabulek je váha Vašeho syna vysoko nad horní hranici normy. Ovšem posuzuje se poměr výšky a váhy k věku, dynamika růstu, atd.

Když to shrnu - doporučuji chlapce vyšetřit a sledovat tyto parametry. A především upravit hladinu železa, má-li ho nedostatek, jak zmiňujete výše.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová