Zápach u 4letého dítěte. Co si o tom myslíte?

mellounowamanzelka
31. srp 2019

Hezký den všem.
Můžete prosím poradit, dcera 4 roky, mám pocit, že cítím zápach (potu asi?) v jejím podpaží. Přišla jsem na to zcela náhodou, dávala jsem pryč bordel z trika a nahodou jsem čichla, je to cítit jen doslova, když tam strčím nos. Doma říkají, že je to normální, ani moc nic necítí. U doktorky má odběry v pořádku (obraz krve, štítnou, cukr), dok. necítil, prohlédl ji, žádné jiné známky nějaké puberty nejeví, prý je určitý zápach normální,ale samozřejmě jí nestrkal nos až přímo tam. Vím, že děti do puberty cítit nejsou a nevím nakolik je normální nějaký zápach spocených dětí.
Přiznám se, že mi to leží v hlavě a mám o ni strach. Manžel říká, že přeháním.Je tu někdo, kdo by mi mohl říct, svůj názor, zatím jsem tu našla odpověď na spoustu otázek ohledně dětí.

zelenaesmolda
31. srp 2019

@mellounowamanzelka
tak hlavne ono nesmrdi pot jako takovy ale kdyz se pak zacne rozkladat diky bakteriim.
doma je dost pravdepodobne,ze to neciti protoze jsou na pach potu zvykli,spouste lidem to nedocvakne ani kdyz jim reknes,ze by nemeli nosit to propocene obleceni.
asi bych to nejak neresila,venku je 30 stupnu,potime se vsichni jako krava.
nesmrdelo treba to tricko?ze se zapotila a nevsimla sis toho a pak si ho vzala znova na sebe?

mellounowamanzelka
autor
31. srp 2019

@zelenaesmolda
Ne o tričko nejde, oblečení nijak necítím, nemá ho nikterak ani propocené, sleduju to no od té doby, je to cítit čistě z podpaží🤔. Po koupeli i během noci normálně voní, jak začne lítat pres den tak pak to cítím, vím jak smrdí dospělý, ale toto je jiné, cítit jen na blízko, ale prostě je a už mám pocit, že začínám vymýšlet diagnózu. Doma mám pak jen mladší dítě, takže uplně nemám srovnání.

drep
31. srp 2019

@mellounowamanzelka předčasná puberta by se projevila primárně růstem ochlupení, pokud jej nemá, tak se předčasné puberty bát nemusíš. Jak piše esmolda, pot nesmrdí nikomu, pach vzniká až interakcí s bakteriemi.

zelenaesmolda
31. srp 2019

@drep
a poznali by to z krve,ze je neco spatne

mellounowamanzelka
autor
31. srp 2019

Holky díky vám za reakce. Ono totiž všude se dočítám, že po kontaktu s bakterií smrdí právě dospěláckej pot, ale údajně ten "dětský" ne... 🙄
Tak jsem z toho už rozčtvrcená, už cítím smrdět i stůl😥

zelenaesmolda
31. srp 2019

@mellounowamanzelka
ja nevim,me se to nezda,pot je pot a bakterie,ktere rozkladaji udelaji smrad vsude at jde o pot,krev,mrsinu atd.
nevidim nejaky logicky duvod proc by detsky pot smrdet nemel ale nevim,nejsem doktor,jenom uvazuju.
ja bych to neresila pokud ma krevni testy v poradku

mellounowamanzelka
autor
31. srp 2019

Vím, že navždy nebudou vonět jako miminka, šrotuje mi to v hlavě. Nechce někdo očuchat svoje školkové dítě?

mellounowamanzelka
autor
31. srp 2019

@zelenaesmolda jako já třeba bych laicky řekla, že něco být může cítit i z děcek, ale všude se píše, že prostě drobci do puberty voní jako zahrádka takže fakt nevím🤷

drep
31. srp 2019

@zelenaesmolda předčasnou pubertu by z běžných odběrů nepoznali. Hormonální profily už jsou hodně specializované vyšetření a dělalo by se až na základě podezření na předčasnou pubertu a to by bylo právě ochlupení a nejspíš by ho ještě indiková specializovaný dětský endokrinolog

zelenaesmolda
31. srp 2019

@drep
tak kdyby mel doktor na neco podezreni tak ji na vysetreni posle ne?

drep
31. srp 2019

@zelenaesmolda to jasně, že by poslal.Jen pro upřesnění, že autorka psala, že má v pořádku krevňák, štítnici, cukr, což jsou takové základní odběry a z nich konkrétně by to vidět nebylo.

mellounowamanzelka
autor
31. srp 2019

Dok. Byl klidný, na mrtvicu jsem jen já. Doktor může dát doporučení na endokrin. v tom problém nemá, jen pro něj je dcera zdravá a i já stojím na pomezí toho, jestli ten čmuch řešit... Celá story je jen o tom,že já se dočetla, že deti cítit nejsou, kdybych k ní nečuchla, nevím, že tam něco cítím... Jenže jsem si čuchla no👎

zelenaesmolda
31. srp 2019

@mellounowamanzelka
tak pokud byl doktor klidny tak bych to neresila pokud se to nejak nezhorsi

mellounowamanzelka
autor
31. srp 2019

Dok. Je klidný, ocenuji, když je nad věcí, ale pak večer lehnu na gauč a řeknu si, že tam byla nespocená, byly jsme ráno a nesondoval jí úplně zblízka, jako kdyby měl očuchávat všecky děti, tak asi půjde radši pracovat jinam😰
Inu ženy, kdyby tu byla nějaká mamina, co necítí od malého děcka v podpaží jen fialky, napište mi jestli jste oukej, jestli řešíte a tak🙏

cuuza
31. srp 2019

Jestli tě uklidní, že mému dvouleťakovi smrdí po celém dnu v sandalech nohy, tak ho teda prásknu a smrdí fakt fest...

zelenaesmolda
31. srp 2019

@cuuza
a nemuze to byt tema sandalkama?nekvalitni material udela svoje...

kapii
31. srp 2019

A nemůže to být tím trikem? Někomu vadí různé umělé příměsi, pak to prostě zapáchá. Jinak to že se malé děti nepotí a nesmrdí je pěkný nesmysl. Dělám v MŠ a když máme cvičení a děcka se zpotí, tak to prostě cítit jde. Zvlášť když někdo nemá tričko čistě z bavlny, ale právě s nějakými těmi umělými vlákny, to samé ty nožičky, když jsou třeba ponožky z blbého materiálu.

lv
31. srp 2019

Hele malá má 7, minule ji jelo podpaží řádně 😛 a to jinak cítit není, v pubertě se hormony probouzí a je to síla, ale i děcko je má

jannym
31. srp 2019

Jeste me napada jestli nemuze mit vliv jidlo, nebo leky treba dcera kdyz mela duomox normalne potila penicilin, nebo kdyz sni hodne masa tak je taky jinak citit, ne ze by primo smrdela ale proste je to trochu jine nez normalne...a nohy smrdi ve skolce snad vsem, pobyt v satnicce v tomto pocasi je jen pro otrle 20 paru boticek/backurek a 20 paru gumaku to by občas polozilo i slona

nafuka
31. srp 2019

Asi tě moc neuklidním, ale moje malá upocená není vůbec cítit. Má taky necelé 4 roky.

cuuza
31. srp 2019

@zelenaesmolda Ne, jen jsem chtěla vyvrátit teorii, že dětský pot se nerozklada a nesmrdí....

mellounowamanzelka
autor
31. srp 2019

Holky s těma nohama to je kapitola jiná😄, jí naopak nesmrdí vůbec, za to mladší rok a půl jak dělníkům na stavbě, nohy přece jen jsou líheň smrádku. Ona obecně není cítit nikde, jen po divočení v podpaží, fakt až na přímé nasátí, léky žádné nebere, pouze laktobacily a rybí tuk, atb měla jednou v životě jako batole🤷
Založila jsem takové chutné téma na sobotu, škoda, že se nerodí s návodem.
Můžu jít očuchat eště cizí děti, pak mě zavřou do Bohnic a můžu nasávat tam🙄

mellounowamanzelka
autor
31. srp 2019

Jinak ještě k těm materiálům, trika a tak, mladší máme atopičku a tak obecně jedem v bavlně, z jiných matrošů máme jen pár věcí, nemyslím, že by to bylo tím.
Ona se taky u řádění opotí na max a nic necítím, je úplně bez pachu a to z ní třeba při fotbalu leje, ale pokud bych čichla pod pazourku tak něco cítím prostě, není to teda jako spocenej dospělák, ale přece jen je to tam.... Pak se všude dočtu, že to u dětí není možné🤔

maudd
31. srp 2019

Mám extra horkokrevne a potive syny. Mladšímu je 8 měsíců, strašně se mu potí hlava. Spí s námi v posteli a jak propotí prostěradlo tak to je dobrej smrad... Jinak teda nesmrdi, takže myslím, že je to tím, jak se to rozkládá...

klea81
31. srp 2019

@mellounowamanzelka zápach jsem začala cítit až od 8-9 let, dříve fakt ne, ochlupení je až úplně poslední stadium puberty, takže mezitím se 2 roky něco dít může...

ladyhacek
31. srp 2019

Syn 4,5 let občas mu "potem" smrdí vlasy, potí se opravdu hodně. Nenapadlo mě se nad tím pozastavit
Není to nějak výrazné, ale voňavé vlásky nemá 🙂

Oblečení, hlavně povlečení cítit je

mellounowamanzelka
autor
31. srp 2019

@ladyhacek chápu, upřímně, já bych asi vlasy ani neřešila, naše třeba je má ohromně husté, takže tam bych se ani nedivila, jenže podpaží je prostě to místo kde dospělý smrdějí nejvíc co si budem povídat, takže to mě zarazilo😥

mellounowamanzelka
autor
31. srp 2019

@klea81 to je pravě to, já to neucítila nikterak na dálku, ale prostě jsem jí tam čuchla (fakt blbej nápad mimochodem)...
Takže ja to vidím, že budu nervovat až skončíme na té endokrino😓

luckavolosyn
31. srp 2019

Já si ale myslím ze to opravdu strašně hrotis. Já se strašně potim a moje děti obě taky. Upřímně jsem ani ty 10lety nikdy do podpaží necuchla, ale synovi je třeba nejvic cítit hlava a mě taky, denně si je myjeme. Já se sprchuju minimálně 2x denně, děti 1xdenne. Neexistuje abysme někdo měl tričko i druhy den, vždy propotime a to i v zimě a nikdy to nebyl problém. A upřímně věřím, ze kdybych ocmuchla holce i malýmu podpaží ze taky nebude vonět po fialkach 😄já si myslím ze hlavně klid a když doktor nic neshledal, tak to bude úplně v pohode

luckylee
31. srp 2019

Syn smrdel docela dlouho a docela dost.Lekarka teda rikala ze je vlastne fajn ze se tim telo zbavuje skodlivin...ale odbery se nedelaly.
Ted ma vysazeny lepek ze stravy a vsimla jsem si ze uz temer nikdy nesmrdi.Tak u nas je vsechno proste o jidle.☺