5 měsíční dítě nechce pít. Čím to je?

Zodpovězené
29. čer 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, problém trvá již déle jak měsíc. Dcera má 5 měsíců a nechce pít UM ani čaj, nekojím... Vždy ji musím uspat, a pak dát pít, a i tomu moc nedá. 90, 120 max.150 ml, tak 5x denně. Zkoušela jsem i jiný typ savičky, ale nepomohlo to. Příkrmy ze lžičky papá krásně.

Nevíte, čím to je?

Děkuji za rady.

Dobrý den,

každé dítě je jiné. Důležité je, zda dítě prospívá, což se hlídá v ordinaci dětského praktického lékaře. Dávejte pozor na pitný režim, obzvlášť v teplých letních dnech. Zkuste různé typy učící lahve či hrnku. Ev. lahve s brčkem, a zkuste různé typy neslazených nápojů (voda, různé druhy ovocných či bylinkových čajů, ...)

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká