5měsíční kojenec a pád z pohovky. Je nutná návštěva lékaře?

Zodpovězené
5. lis 2019

Dobrý den,

můj 5měsíční syn spadl z pohovky na koberec. Spadl na záda z 50 cm výšky. Celý den jsem ho pozorovala a vypadal v pořádku. Nezvracel, jedl normálně, zorničky také normální.

Je nutné vyhledat lékaře?

Děkuji.

Dobrý den,

je těžké Vám na dálku dát kvalifikované rozhodnutí. Znám případy, kdy kojenci praskla lebka i při celkem malém mechanismu úrazu. V každém případě je nutná aspoň domácí observace (sledování): sledovat jeho celkový stav (chuť k jídlu, spavost, zvracení, změna svalového napětí) , symetrii zorniček, měkkost / tuhost / vyklenutí velké fontanely. A to i během noci - každé cca 2 hodiny vzbuďte chlapečka do plného vědomí a zkontrolujte. Při pochybnostech nechte synka vyšetřit lékařem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová