Dítě spadlo z 40 cm gauče

adina23
22. lis 2018

Zdravím , včera večer můj syn spadl z postele my máme rozloženou ta je hodně nízká..Když spadl na podlahu hodně plakal bůhví jak spadnul a pak za hodinu přišel jeho táta domu muj syn zacal se smat , oční zorničky má v pořádku bylo veselé pohyblivé..otázka je jaký bude mit dopad vývoj dítěte jestli bude normální atd.Mam velký strach o malého broučka dost mně to štve ze jsem ho neuhlidala poradne pak to takhle vypadá...máte někdo vás zkušenosti a jestli jste to zažili taky?? .Můj přítel teda otec syna tvrdí že bude v pořádku..jestli mám být v klidu..Děkuji

olsett
22. lis 2018

já si myslím, že to bude v pořádku, samozřejmě ho kontrolujte jestli není spavy (tezko vzbuditelny), nebo kdyby zvracel, mel vytok z usi, nosu hned do nemocnice, ale mě obě děti taky z gauče spadly, a jsou naprosto v pořádku, je to blbý, ale to se stane fakt každýmu:(

ange_de_la_morte
22. lis 2018

@adina23 : nepíšeš jak je dítě staré ale ... dříve nebo později každé matce dítě od někud spadne a pokud bude tvrdit že ne tak nejspíš lže , nevyčítej si to, nemá to význam .... pokud nemá příznaky které uvádí @olsett , není víc plačtivý, prostě pokud se ti zdá jinak úplně vpohodě neřeš to - ony ty děti vydrží víc než si myslíme ... pokud by jsi měla pochybnosti samodzřejmě můžete jet ho nechat zkontrolovat lékařem ... ale ze zkušenosti - v době kdy syn objevoval svět bychom byli na pohotovosti kvůli pádu několikrát týdně, dokonce jednou spadl jakoby přes noční stolek a klepl se do nosíku - takže mu tekla krev z nosu ( jen že se blbě trefil na nosík) a ani to jsme nejeli protože za 10 minut o tom nevěděl

sibele
22. lis 2018

Mne spadl z postele dokonce asi trikrat, kdyz zacinal lezt, nikdy jsem to neresila, i kdyz jsem pak slysela, ze se ma. Pak jsme dali matraci na zem a poridili mu postylku, od te doby klid. Pozorovala bych ho, ale asi se nebala🙂

makronka222
22. lis 2018

Myslim, ze takhle spadlo kazdy dite.

snahnah
22. lis 2018

Bracha spadl ve 2 letech z pul metrove zidky a mel otres mozku a zlomenou klicni kost. Zbledl, zvracel a nechtel zvedat ruku. Takze pokud je v pohode, staci hlidat. Jen pokud by se ti neco nezdalo, tak pro jistotu na pohotovost.

sinysov
22. lis 2018

Moje malá taky spadla s postele , když začínala lézt. Chvíli si pobrečela...Teď ji budou dva, a je úplně normální 😄

biedronka10
23. lis 2018

Znam ten strach. Me mala spadla u nekolijrat. Z postele na dlazbu, to bylo prvni v 6 mesich. Leteli jsme na pohotovost ja jsem histericka. Tam mi vysvetlili ze dobry je samozrejme hlidat, ale pokud spadlo dite z vysky ktera je nizsi nez jeho vlastni, byva to v poradku. Hlidej maleho prvnich 24 hodin, tech je kritickych, v noci stouchni po 2 hodinach jestli zareaguje a ko troluj zornicky a ci nezvraci a neni malatne, ci extra zive, nema jine zmeny chovani. Pokud ne, je to ok. A zkus se uklidnut. Nas v nemocnici nechali na pozorovani a rekli mi at se uklidnim, ze nejsem ani prvni ani posledni komu spadne a ze jeste takovych padu u nas bude a dobre je pak dite naucit padat. A meli pravdu, ja si tu svou neschopnost vycitala jeste tyden, no ale pak prisli dalsi pady postupne. Na to se musis psychicky pripravit.

adina23
autor
23. lis 2018

Holky dekuju moc strasne mne to ulevilo bylo to hrozny kdyz se to stalo na to nemuzu zapomenout jinak jsem tam zapomněla napsat že mému synovi bude 6 měsíc..a naštěstí nemel zadne priznaky je v pohodě zornicky jsem pozorovala mel v poradku a jeste jeho otec prisel z prace domu a zacal se smat...uvidime jaky to bude mit dopad vývoj...Jeste jednou dekuji!!!

biedronka10
23. lis 2018

@adina23 tak je to v poradku. Oni ty pady vypadaji hruzoatrasne, ale pokud po padu hned rve to dite, jako ze histericky, protoze se i lekne a neni naopak chvilku v soku a ticho, tak je to taky dobre znameni. A priprav se ze to bude horsi. Me ted mala (16m) zacla delat vylomeniny i kdyz jsem ji okrikovala a zastavovala a chytala, tak se u pisnicky zacala tocit kolem osy, samozrejme se ji zamotala hlava a naprala to pusou do plastovych boxu, od tech se bradou odrazila a letela a hlavou se krapla do prkna postele jak padala. Vypadalo to strasne, uz jsem chtela zas jet, ale muz me uklidnil. Mala hned histerak a na brade ma modrinu, na hlave nic, ale je v poradku, uz je to nekolikaty den.

adina23
autor
23. lis 2018

@biedronka10 Zdravím , když spadnul musel se leknout protože to byl řev a hodně plakal a když jsem ho viděla jak byl na zemi okamžitě jsem ho vzala a ke všemu jsem dostala šok.Mě bylo ho lito pořád jsem si nadavala rikala jsem si jak jsem to mohla udelat a rychle jsem se poučila.Musim ho mit porad na krku protože když spadne na hlavu mozek je důležitý orgán to je pak větší riziko a pak je ta otazka jestli dite bude dál dobře vyvíjet..ano rika se at se dite prasti pozna tu bolest ale aby to bylo pořád to není taky dobrý..pro příště si budu dávat větší pozor.Fakt je že to říkal můj přítel" jakmile dite bude akční čím dál víc ty ho prostě neuhlidas" to v tom má pravdu...je to těžký pro maminky pak jsou z toho úplně na hlavu.Jinak je to moje první dítě takze s tim jsem nemela zkusenosti jak se to stalo ted uz to vím a kdyby to bylo i druhé dítě budu opatrnější..Jak je to vaše dítě starý??

adina23
autor
23. lis 2018

@ange_de_la_morte Zdravím to je pravda ze dite si už nepamatuje a taky něco vydrží to jo ale musime si trochu zamyslet ze hlavicku nema dostatečně vyvinutou a mozek je důležitý orgán a když spadne to záleží na výšku a pak jsou nasledky otres mozku atd..ale pak az to dite vyroste podle toho se pozna jestli ma nejakou vadu..je to hrozný když to takhle píšu ale může se to stát..proto se budu snažit mého syna chránit ..i když to neuhlídám protoze to dite dokaze delat věci je to neuvěřitelné.Ale stejně ho budu mit na krku..Hlava je dulezita ostatní jsou gumové..

wxkatuska
23. lis 2018

@adina23 nenervujte se, dopad na vývoj to mít nebude. 😊 Děti prostě padají, jejich hlava by měla vydržet cca pád z jejich výšky, když padají při stoupáni. Něco jiného jsou pády přímo na hlavu, ale pokud dítě nemá těžký otřes mozku, tak opravdu není důvod plašit. Ono poškodit mozek zase není tak jednoduché 😉

biedronka10
23. lis 2018

@adina23 male je 16 mesicu, za tu dobu mi spadla osklive nekolikrat. A ver, zwle na vyvoj to nemelo zadny vliv, je to opice mazana a nekdy az moc se rychle uci, i to co nechci 😀 ano nemelo by se narazet do hlavy, ale na druhpu stranu, ta detska lebka je na to vic uzpusobena paradoxne nez lebka dospeleho, to mi take sdelil primar.

biedronka10
23. lis 2018

@adina23 navic to hlidani znam, ja kor ji musi byt porad za prdelkou, protoze mame i neuzpusobeny hodne maly, trochu nebezpecny prostor, ale neni na vyber.

ange_de_la_morte
23. lis 2018

@adina23 : no já neříkám že máš nechat dítě třískat hlavou kde to jde, jen říkám že děti prostě padají - můžeme se snažit sebevíc ale nejsme schopni je na 100% uhlídat, pokud dojde po pádu k nějakému problému je třeba to rozhodně nepodcenit - ale není to tak že dítě se ťukne do hlavy a pozná se to za 10 let - takhle tělo nefunguje