Abdukční kalhotky. Do kdy dávat dcerce?

Zodpovězené
19. dub 2020

Dobrý den,

prosím Vás, do kolika měsíců by se měly používat abdukční kalhotky?

Mame 2,5měsíční dcerku a měli jsme jít před měsícem na kontrolu kyčlí, ale jak je teď ta karanténa, tak ortoped nikoho nebere, pokud to není nutné. Tak nevíme, do kdy máme dávat dcerce ty kalhotky.

Děkuji

Dobrý den,

abdukční kalhotky se nasazují kojenci při podezření na dysplazii kyčle (tj. sonografický nález na kyčli není "1 a"). Mohou se přestat dávat až po úpravě nálezu, tj. nastane správné postavení hlavice kloubu stehenní kosti v dobře vytvořené kyčelní jamce. Toto rozhodne ortoped po kontrolním vyšetření. Např. v Plzni už je screeningové vyšetření kyčlí dostupné.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová