Kyčle v 6 týdnech, abdukční balení. Zkušenosti?

bbarshaa
25. srp 2021

Holky jsem z toho trosku zmatená. Byli jsme dnes na vyšetření kycli s dcerkou.
Doporučeno abdukcni balení. Nálezy 2a na jedné noze hraniční.
Objednala jsem tedy spesl plynu.
Samozřejmě jsem začala pátrat po internetu… Narazila jsem na několik diskuzi a článků od různých ortopedů a teď si nejsem jistá, zda udělám dobre, když našeho doktora poslechnu. Navíc dle toho co jsem našla, je ten nález vlastně v pořádku. Je to starý lékař a dle toho co jsem se docetla se to už moc nedělá a doporučují to právě především starší lékaři. Říkala jsem si, že to tedy budu dávat alespoň na noc 🤔… Malá dost trpí na prdiky a když ji i na cely den takhle znehybnim, tak se chudák utrápí.
Nicméně jsem rozhodnuta najít ještě jiného ortopeda a zkusit to s ním skonzultovat.
Mate s tím někdo zkušenosti?

malanoha
25. srp 2021

Vetsina ortopedu,, ze stare skoly,, to doporučuje, ale je to davno vyvraceny prezitek, davat neco preventivne. Ignorovala jsem to, detem nic nedavala a obe maji kycle vyvinute uplne v poradku. Pokud je nalez v pořádku, nebo nemáte nejake spatne geneticke zatizeni na kycle v rodine, tak se na to vykasli...

olga_
25. srp 2021

@bbarshaa Zkušenost mám a doporučuju přečíst dokumenty pana doktora Jansy a klidně mu zavolej, je velmi ochotný. http://www.jansa.cz/problematika-vyvoje-kycli-u...

bbarshaa
autor
25. srp 2021

@olga_ přesně i mimo jiné jsem narazila i na tento článek. A není jediný, kde vlastně říkají, že to naopak může uškodit. 🤔
Zkusím panu doktorovi zavolat a poradím se tedy s nim 🙂

mimco
25. srp 2021

@bbarshaa 2a? Ignor… každý mladý doktor tohle nedoporučuje…
U 2a se preferuje balení volné

olga_
25. srp 2021

@bbarshaa Jsou to zdravé kyčle. Já s ním konzultovala také na dálku a byl velmi milý a ochotný. Říkal, že mám šířit mezi maminkama osvětu. Pan doktor má třicetiletou praxi a ani za totáče široké balení nedoporučoval.

bbarshaa
autor
25. srp 2021

🙂 Dekuju, utvrdilo me to v me domněnce.

me_druhe_ja
25. srp 2021

2a je na volné balení, takže nic. 🙂 Až 2c řešit frejkovou peřinkou/třmínky.

sirinfirst
26. srp 2021

2a je fyziologický nález, v pořádku, netrap miminko 🙂