Adenotomie a alergie. Musíme počkat, až skončí pylová sezóna?

Zodpovězené
14. kvě 2023

Dobrý den, paní doktorko,
syn, 4 roky, má jít na odstranění nosní mandle. Bohužel je také alergik (bere Aerius a Alergocrom do nosu). Díky probíhající pylové sezoně máme ucpaný nos (nic nevysmrká), který proplachujeme Vincentkou a mořskou vodou a pokašlává (hlavně před spaním).

Je možné jít takto na odstranění mandle, nebo musíme počkat, až skončí pylová sezóna?

Velice děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vhodnější je výkon odsunout mimo pylovou sezónu, kdy není přítomný aktivní zánět v horních cestách dýchacích, ale je vhodné se domluvit s operatérem tj. s lékařem, který výkon indikoval.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká