Alergie na mléčné výrobky. Jak vypadá stolice?

Zodpovězené
24. črc 2019

Dobrý den,

mohu vás poprosit o názor, jestli je stolice syna v pořádku?

Naše dětská lékařka mi řekla, že má atopický ekzém a ať zkusím vyřadit mléčné výrobky. Hledala jsem si informace ohledně alergie na bílkovinu kravského mléka, a tak by mě zajímal váš názor.

Předem moc děkuji.

Láterová

Dobrý den,

stolice, podle obrázku, obsahuje hlen. Barvu nemohu bezpečně posoudit, fotky zkreslují, ale nezdá se mi optimální. Vzhledem k projevům atopické dermatitis na kůži bych Vám též doporučila vyřadit mléčné výrobky.

Jestliže kojíte, začněte dodržovat absolutní bezmléčnou dietu, alespoň dočasně. Syna po dokončeném 4. měsíci převed'te na nemléčné příkrmy.

Není-li kojený, pak do zavedení příkrmů mléčnou dávku hrad'te mléčnou formulí s vysokým stupněm hydrolýzy (štěpení) mléčné bílkoviny.

Podávejte dlouhodobě laktobacilus sobě i dítěti.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová