Angína nebo spíše sedmá nemoc?

Zodpovězené
29. srp 2022

Dobrý den, paní doktorko,

v úterý večer jsme byli se synem (6 let) na pohotovosti - teplota přes 39 a bolest v krku. Pan doktor se podíval do krku a řekl, že to je angína a předepsal ATB. Už včera jsem si všimla, že má syn nějaký pupínek na patě a že ho svědí, myslela jsem si, že to má od komára, namazala jsem a dál to neřešila.

Dnes ráno tam pupínek stále je a vypadá spíš jako otlačenina z boty - puchýř, ale na druhé nožičce jsem našla další puchýř, viz foto. Na nožičkách už nic jiného nemá, v puse taky ne a na prstech na rukou má jeden červený flek.

Nemůže to být spíš 7. nemoc než angína?

Děkuji

Dobrý den,

dle fotografie se vždy kožní problémy hodnotí velmi těžko. Dle Vašich informací sedmou nemoc nemohu vyloučit, ale je netypické výskyt pouze jednoho pupínku na každé noze. Většinou se vyskytuje pupínků více, dále se vyskytují pupínky také kromě plosek nohou i na dlaních a v dutině ústní je typický výskyt aftů. Eventuálně by sedmá nemoc mohla být teprve v začátku a další pupínky se mohou ještě objevit.

Doporučuji pokračovat v antibiotické léčbě a uvidíte, jak se vyrážka bude dále vyvíjet.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká