Svědivé bolestivé puchýřky na dlaních a chodidlech. Měla jste to některá také?

kejcvil
25. říj 2019

Ahoj jdu opět s dotazem. Jsem ve 33tt a přes noc se mi udělaly na rukou (zespodu na prstech pár malých bolestivých svědivých puchýřků) některé už mizi, ale během dne se pridalo pár i na chodidlech a prstech nohou. Není jich moc , ale můj doktor už dnes neordinuje a nechci s tím hned letět na pohotovost. Z úterý na středu jsem měla zvýšenou teplotu kolem 38, bolest v krku a celková slabost. Sla jsem k doktorovi ( přišla jsem totiž pár dní předtím do kontaktu s 2letym dítětem které má pátou nemoc a v tu dobu jsme ještě nevěděli že ji má, takže jsem se kontaktu s ním bohužel nevyhybala) ten mi vzal krev z prstu, aby vyloučil že jsem od něj nechytla tu patou nemoc , která je prý pro těhotnou nebezpečná , teda hlavně pro plod .Řekl že vše v pořádku že mám obyčejnou virózu/chřipku a že si mám vzít paralen. Na internetu jsem se dočetla akorát že se může jednat o puchýřky ,které naskacou v důsledku oslabené imunity a nebo o nějakou nemoc nazvanou pusa ruka noha. Nemělo by to být nebezpečné. Setkal jste se prosim nekdo v těhotenství s temahle puchyrama než zas začnu plašit s pohotovosti . ?Jsem z toho celá vynervovana, nemám se na pohotovost ani jak dostat a hlavně tam furt se vším lezu a už mě to fakt nebaví 🤨 předem díky za rozumné odpovědi a zkušenosti.

monalis
25. říj 2019

@kejcvil vzhledem k předešlé teplotě to opravdu vypadá na onemocnění pusa ruka noha. Jelikož jste těhotná neváhala bych a jela k lékaři popřípadě pokud neordinuje tak na pohotovost. Pokud je to toto onemocnění, jste i infekční pro okolí! Držím pěsti ať je vše ok.

mimiveru
25. říj 2019

Ano, ruka, pusa, noha 🙂 zkuste vyhledat na Googlu, zda je to nebezpečné pro těhotné.... Protože na tohle žádné léky nejsou, musí to odeznít.

kuttu
25. říj 2019

@kejcvil Nedavno jsme to chytila od sve dcerky a ano radsi bych zavolala na gyndu,pisou,ze to pro těhotnou muze byt nebezpečné tak bych se poradila s lékařem...

lobella
25. říj 2019

@kejcvil zkusila bych zavolat na pohotovost, takhle jsem volala na detskou tedy, nebyla jsem si jista, zda jet, doktorka me vyslechla po telefonu, rekla co hlidat, poradila, atd, byla jsem hned klidnejsi a vedela, co delat

hanicka_k
25. říj 2019

Měla jsem v těhotenství ruka-noha-ústa, není to nebezpečné

kejcvil
autor
29. říj 2019

Byla to nějaká pustulosa , za dva dny to bylo pryč. Prý je to normální reakce na horečky. Kdyby se to náhodou někomu stalo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru