Antibiotika a sluníčko. Platí u všech, že se nemá chodit na sluníčko?

Zodpovězené
2. led 2023

Dobrý den,

vím, že obecně by se s antibiotiky moc na sluníčko nemělo.

Je to tak se všemi, nebo když v příbalovém letáku nic nepíšou, tak můžeme?

Syn bere od soboty Fromilid a už je víceméně v pořádku, tak bychom chtěli začít chodit víc ven, když je tam tak hezky.

Děkuji

Dobrý den,

zákaz pobytu na slunci při léčbě antibiotiky není obecně u všech antibiotik. Pokud to v příbalovém letáku není přímo řečeno, pobyt na slunci není zakázán. Nicméně při terapii antibiotiky by měl být klidový režim, i když příznaky onemocnění již odezněly do ukončení terapie.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká