Aspergerův syndrom. Může to mít vliv na dlouhé sezení u počítače?

Zodpovězené
12. zář 2019

Dobry večer,

synovec má Aspergerův syndrom, dozvěděla jsem se to nedávno.

Chtěla jsem se zeptat, dokáže sedět hodiny u počítače - hraje hry.

Má otázka - je vina rodičů, že nemá jinou trošku lepší zalibu? Kdyby k hrám nepřišel, tak by si třeba jinou činnost oblíbil...

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jedním z projevů Aspergerova syndromu může být lpění na jedné určité činnosti, jako je např. zábava za pomocí PC.

Je ovšem vhodné zapojit dítě do činností, které rozvíjejí jeho všestrannost, a zmírnit tak projevy lehké formy autismu.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová